И замирисва на море....в Италия!

  • 35 100
  • 284
  •   1
Отговори
# 1
# 2
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Гери, ти си ни спасителката....в ръжта.
Ей, как ми се чете и за тая книжка на Селинджър сещате ли се?
Исакм да четаааа, а ме зоват пак, айде тичам при малкото си кутренце и ще се вясвам да надникна, оставам компа ВКЛ

# 3
  • Мнения: 5 475
Овчева, браво! PeaceДобре си я подредила тая докторица!  Twisted Evil

Миленче, спасявам ви сега  Hug , обаче  в следващите 14 дни сами ще се оправяте.  Wink
 Нямам думи за бюрокрацията тук  Crazy  , помня времената от университета, че на всеки три месеца вадех пермессо и го подновявах  Twisted Evil, трябваше и медицинско да се прави и купища документи, колко нощи съм спала пред Куестурата  Tired...
    Помня, че три пъти си презаверявах превода на дипломата от БГ, единствената облага от невежеството по инстанциите тук беше, че ми признаха някои изпити от университета в Бг, които реално изобщо не бяха еднакви с материала тук, имайки предвид, че ги бях държала по татово време. Mr. Green

  След няколко дни фул имершън в домакинските работи (изчистих, изпрах и подредих всичко  Crazy), сега приготвям куфара и набелязвам маршрути за трите дни в Прага.  Party
    Подготвям отделно и куфарите за морето, че като се върнем след ден тръгваме за Палма.  Sunglasses

  Дани, това на снимката с обяда нещо с кус-кус ли е?  newsm78
   Имаш ли я някоя рецепта за лятна салата, че вчера минах покрай едно Спицико и видях на витрината реклама за такава салата.  chef

# 4
  • Мнения: 2 617
Миликс, сещам се за тази книга и аз. Селинджър ми е любим  Heart Eyes Особено поредицата за семейство Глас.
Овчева, не е притеснителна такава температура за малки деца, по принцип казват, че те бързо вдигат и свалят. Лекарите препоръчват парацетамол поне над 38 градуса. Жалко за вашето педи. Аз от нашите не мога да се оплача (засега). Винаги са ни приемали и са били много внимателни. Италианската изрично ни предупреди, кога не можем да разчитаме на нея. Българската е почти непрекъснато на работа, като гледам  Crazy и няма проблем да й се обадим и да ни изчака след работно време или да дойде на място. Засега поне се държат прилично  Laughing А вашата направо е за убиване.
Дани, Ясмин е истински бонбон.
Гери, защо си презаверявала превода на дипломата?  newsm78
Приятна почивка   bouquet

И аз изчезвам   bouquet

# 5
  • Мнения: 5 462
Сега малко тъп въпрос да задам аз , ама ми е интересно.
Кво правят бабите и дядовците в Италия бе момичета ?
Гледам тука в Бг има постоянно присъствие на баби и дядовци и не само на пейки в дворове, пред блокове . И доста млади хора гледам правят същото .Кой с бутилка в ръка , кой люпещ семки .Та си зададох въпроса , що така това явление в Италия не е толкова често срещано .Как си оползотворяват времето хората в италианско ???Отговорих си сама донякъде - явно имаме в Бг доста свободно за пилеене време. Наистина ми е интересно как живеят там при вас хората - стари, млади и не съвсем ???
Хайде задоволете любопитството. Wink

# 6
  • Мнения: 5 710
Само 'цък' от мен  Laughing
Имам си майка, която пристигна вчера и днес ме побърка да чистим цялата къща.
Сутринта й се молих да изчистим само първия етаж, но тя  Crossing Arms " Аааа, не така мама , от гоооооре до доооолу"  Mr. Green
Поздрави за всички!

# 7
  • Мнения: 2 804
Ето ме  и мен !
Астрея , приятна ваканция !
На снимката са ньоки , не е кус кус , а и по марокански няма кус кус  приготвен като салата .
Това е поевропейчен начин на приготвяне както и варен кус кус .
Мерси от името на Ясмин , на мама истърсъчето и аз най много нея си я харесвам  Laughing.
Овчева , наистина не бързай с такипирина . Нека стигне поне до 38 и тогава .
А това за педитата тук също е срещано често .
И моята ме е връщала няколко пъти , но аз все не помня кога е сутрин и кога след обяд .
А тя в обратното на амбулаторното време извършва прегледи само с час предварително взет от нея предимно на новородени и по големи бебета .
Браво , хубаво е да имаш компания за работа .
Къде изчезвате  кокичета - момичета !

# 8
  • Мнения: 5 475
Гери, защо си презаверявала превода на дипломата?  newsm78

  Понеже всяка година при презаписване искаха актуализиран превод  Shocked , на четвъртата година писах денунча до ректора и дотам.  Stop
  Става дума за далечната 1992 година, нямаше  апостили, дори и консулския отдел на италианското посолство не знаеше точно какви документи да издава, за да са валидни според собствените им закони.  Crazy
    Цунки на малката Елеонора!  Heart Eyes  bouquet

 Маркрит, моите свекъри си гледат кефа по цял ден, свеки сутрин ходи по гости или на шопинг, а свекъра ходи в едно чиркуито (нещо като пенсионерски клуб), там играе на карти, лафят, четат вестници, има бочодромо (там играят на бочче )

Обядват винаги в точен час, когато сме поканени трябва да сме заковали в тях преди него.  Wink
Зимата наемат за по 1-2 месеца къща на морето в Лигурия, а лятото са на вилата си в планината.  Party
  По задължение се сменяме със семейството на сестрата на мъжа ми - една седмица в неделя те са на обяд при тях, една - ние.  Mr. Green
  Те са особняци- не искат нищо лошо да им се разказва, да не сме ги натоварвали с проблеми, така че като се видим се усмихваме мълчаливо, обясняваме как всичко ни е наред, ядем, докато гледаме телевизия и гледаме по-бързо да мине времето, докато си тръгнем. Confused
   Племенника , който е на 10 години не искат да го вземат при тях дори и за ден , понеже много ги притеснявал.  Rolling Eyes (да отбележа, че макар и на 75 год. свекъра и 70- свекървата - са здрави и прави (имали са заболявания , но всичко е под контрол), вземат и доста добри пенсии, а и вилата има достатъчно място и възможности да спят още 4 човека.) Rolling Eyes

   Общо взето има доста пенсионери, които живеят по-добре от младите.  Peace
   Имайки предвид колко трудно се намира работа и как в повечето случаи младите хора почват с мизерни заплати, които в никакъв случай не те правят независим.  Crazy
  Естествено има и обратния вариант- пенсионери с минималната социална пенсия, но пък това са и хора, които в повечето случаи никога не са плащали осигуровки.  Confused
   Свекърва ми разказваше, че на времето било под достойнството една госпожа да работи и повечето седели в къщи и си гледали децата или работели на черно. Rolling Eyes
   Тя  не е работила до 39 год. възраст, докато дъщеря й е станала на 15, а сина й на 9 год. после е работила 15 години и по тогавашните закони е имала право да се пенсионира на 55 и сега взема добра пенсия. Peace
   Имало е и драстични случаи на хора, които са работили в държавната администрация и са излизали в пенсия след 10 год. стаж. #Crazy
   Сега вече времената са други и според последните промени в пенсионното осигуряване се искат 35 год. трудов стаж.
   
     Тук всички страдат от хронична липса на време.  Tired
     Докато сме на работа, през седмицата ,излизаме сутрин в 7 и се връщаме към 19,30-20.00, след вечеря си вече така трупясал, че не ти се ходи никъде.  Confused
 
     Има и разлика между манталитета и начина на живот в различните райони , при нас - на север хората са по-затворени и студени, колкото на юг се слиза, хората са по-топли.  Wink
   
 
  Леле, цял ферман ти изписах  ooooh!, хайде да оставя и други да разказват как е при тях.  Wink

  Ленка, честито ти майче в къщи!  HugБлагородно ти завиждам!  Wink

  Даниелче, мерси за инфото.  Peace
    Целувки на принцеските!  Heart Eyes Hug

   Лека вечер от мен !  Hug
 
   
   
 

 

# 9
  • Мнения: 764
Tук,нещата са много по-добре мисля PeaceНавсякъде по градинките има баби и дядовци с вну4ета,даже 4есто с пове4е от 1 HugМного 4есто също съм виждала възрастни мъже,сами с бебета на по 2-3 месеца.Нещо което в България няма как да стане щото дядото ще го е шубе Wink
Относно моите свекита,свекър ми излиза и с двете си вну4ки/или ги гледа/ без проблеми.Отделен е въпроса,4е ин витрото никога не са я оставяли на никого,да не би да се повреди   #Crazy Rolling Eyes Свекървата не е отказвала малката никога,нито баткото NaughtyТова до момента в който се разболя.След инфаркта и е трудно наистина,сега като добавка си с4упи и фемура,та по здравословни при4ини не може да се раз4ита пове4е.
За педиатърката на Ов4и не про4етох,ще се върна.Принципно също до 38 не слагам нищо.Педиатърката не ми е отказвала нищо.В смисъл 4е аз и казвам какво ми трябва и само минавам да си взема рецептите/тя ме знае ,4е съм и колежка оба4е Wink/

# 10
  • Мнения: 52
4естито нова тема,Астреа благодарности от мен   bouquet
По темата за пенсионерите:аз живея в една малка кооперация състояща се от 12 апартамента,като един е под наем от косовари които правят невероятни проблеми,друг апартамент е собственост на един господин които не е добре с главата(снощи си изпо4упи колата с една бухалка,колко бой изяде тази кола) и ние които сме най младите(хе хе хе ).Останалите ни съседи са пенсионери италияни.Мъжете си имат режим и ходят да играят карти и да си пият следобедното кафе в близкият бар,а жените си стоят в къщи и си гледат китките.Моите свекър и свекърва са от Сарденя,пенсиите им стигат а и имат много зарзавати и плодове от градината,но и свекър ми както на континента си пие сутрешното и следобедното кафе в бара,обикаля си нивите а свекърва ми гледа внуците,те (внуците) от своя страна я правят луда горката,но не се оплаква даже и не мрънка.Оба4е краят на седмицата задължително са в къщата на морето.Нека да им е зле  Laughing Laughing.
Астреа е обяснила перфекно вси4ко,поне за северна ,
Лени из4истихте ли ? Laughing Laughing
Пожелавам бързо преминаване на Т на Фран4ито.

# 11
  • Мнения: 247
Здравейте ,момичета!Извинявам се на всички, че не мога да ви обърна внимание, но що проблеми ми стовари на главата моята дъщеря просто не е истина. Купи си билет за Бг, като ще лети от Наполи за Букурещ във вторник.В последния
 момент ми съобщава, че щяла да пристигне там в 8.35 вечерта. Не се е уговорилас никой да я чака и не знае как ще се придвижи до българско. Не виждам друг вариант освен такси от летището. Цяла седмица ми връчва списъци с подаръци  за кого ли не. Преди час ми звънна и ми поръчва да организирам подаръците да пътували с някакъв бус. Иска
 ми отчет какво съм свършила в Университета, където смята да се запише на 1 септември. Обясних и, че на гишето на сегретарията на университета, който всъщност беше не секретарка а чичко с мустаци, са ми дали интернет адрес да чета какви точно са изискванията за записване. Изтеглих файловете с голямо усилие, защото се оказа че са pdf формат и докато вдяна, в чудо се видях. Дръпнах един четец на формата и като се заредиха 42 страници. Имам поръчение да съм преведяла всичко и като се върне тая вечер детето, да му дам отчет на български. Сега се потя и се мъча над изискванията. Отделно трябва да проверя какво точно трябва да направи с бг дипломата си, превод  добре  , но нещо допълнително трябва ли не съм наясно. Ако някой нещо знае нека да пише ще му бъда много благодарна. Звънна и мъжът ми с хиляда поръчения и за него.Отивам да търся инфо.

Целувки за бебоците!!! newsm78 newsm78 newsm78

# 12
  • Мнения: 52
Здравейте ,момичета!Извинявам се на всички, че не мога да ви обърна внимание, но що проблеми ми стовари на главата моята дъщеря просто не е истина. Купи си билет за Бг, като ще лети от Наполи за Букурещ във вторник.В последния
 момент ми съобщава, че щяла да пристигне там в 8.35 вечерта. Не се е уговорилас никой да я чака и не знае как ще се придвижи до българско. Не виждам друг вариант освен такси от летището. Цяла седмица ми връчва списъци с подаръци  за кого ли не. Преди час ми звънна и ми поръчва да организирам подаръците да пътували с някакъв бус. Иска
 ми отчет какво съм свършила в Университета, където смята да се запише на 1 септември. Обясних и, че на гишето на сегретарията на университета, който всъщност беше не секретарка а чичко с мустаци, са ми дали интернет адрес да чета какви точно са изискванията за записване. Изтеглих файловете с голямо усилие, защото се оказа че са pdf формат и докато вдяна, в чудо се видях. Дръпнах един четец на формата и като се заредиха 42 страници. Имам поръчение да съм преведяла всичко и като се върне тая вечер детето, да му дам отчет на български. Сега се потя и се мъча над изискванията. Отделно трябва да проверя какво точно трябва да направи с бг дипломата си, превод  добре  , но нещо допълнително трябва ли не съм наясно. Ако някой нещо знае нека да пише ще му бъда много благодарна. Звънна и мъжът ми с хиляда поръчения и за него.Отивам да търся инфо.

Целувки за бебоците!!! newsm78 newsm78 newsm78



Здравейте....как сме днес?Аз съм снощна,с моита приятелка и колежка която не пиеше откарахме до късно ,но и пропи  Joy ай как ги обръщаше ,и :Милена ма то водка с кока кола било вкусно (ВК на бг  Joy ) ,аз знам 4е е ВКУСНО ама после аз трябваше да карам неината кола,а и един дъжд и полицай навсякаде,добре 4е познавам вси4ки селски път4ета на Дезенцано ,но пък и колата и се вижда отвсякъде и полицаите я видяха   Joy ама бяха мои познати на смяна. Whistling Whistling Whistling

Светланке ,може би са се променили изискванията ,но си трябва превод,легализация,Незнам да не те объркам я по добре се информираи дирекно в университета.

Отивам да полегна ,лесно е иху аху ,ама после  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 13
  • Мнения: 402
  bigdance2
Здравейте момичета!
Днес имам рожден ден, и кака ви /на някои даже леля/ става на 44 год.!!!!!!! Embarassed Laughing
Реших да ви споделя за моя празник,защото ви чета всеки ден и ми правите компания.Аз редко се включвам,защото винаги съм мразила да пиша.
Искам да разбера,като предварително се извинявам за въпроса,дали има някой по-стар от мене в този форум?
Исках да прикача някоя картичка,с приличен бюфет за почерпка,ама нали съм от старата генерация,незнам как става Thinking
Ще празнувам тази вечер на корабче по лаго ди комо/ако не ме отнесе някоя буря,виждайки какво се случва напоследък всякя вечер в зоната на милано/
Желая приятен ден на всички!

# 14
  • Мнения: 750
Честит рожден ден ffr,пожелавам ти вси4ко най- хубаво и приятно изкарване на празника

Общи условия

Активация на акаунт