Зъболекар за 3 годишно дете?

  • 1 106
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 243
Имам нужда от съвет -  къде да заведа 3 годишния си син на зъболекар?
Малко пояснения за нашия случай   Sad
Проблема се появи от около 5месеца насам -детето категорично отказва да хване четката за зъби в ръка, камоли да си я вкара в устата!!! Преди това си миеше зъбките ( с известни уговорки) - не искам паста, например!
Връщам се назад във времето, но все не мога да открия причината, поради която той просто в един момент спря да си мие зъбите и край!!!
Прилагам всякакви хитринки и обяснения защо трябва да се мият зъбите - но не и не!
Но отгоре на всичкото и не ми дава да надникна в устата му?
Силно съм  притеснена какво се случва със зъбките му, които не се мият? #Crazy
И търся координати на стоматолог, с които да се консултирам и евентуално да го прегледа.
Но разбирате сами, че това трябва да е човек, който ще се справи с упорството и здраво стиснатата уста на 3 год.дете!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 577
Има една много хубава книжка за Чук и Пук. Вземете му я и му я прочетете. при всичките ми пациенти деца действа много добре. Дори имам една 4-годишна госпожица, която още от сега си чисти зъбките и с конец и след книжката вече не си смуче пръстчето.

# 2
  • Мнения: 243
Здравей Зара,
аз  я знам тази приказка за Чук и Пук, които развалят зъбките и съм му я разказвала, но наистна мога да потърся книжката, защото ако е добре илюстрирана ще свърши работа.
А ти къде работиш?

# 3
  • София
  • Мнения: 577
В София, кабинетът ми е на 5-те кюшета.

# 4
  • Мнения: 37
Здравейте!                                                                                                                                                                                                                  Имам един въпрос към Зара свързан с големият ми син.Той е на 6г и 8м започнахме да сменяме зъбките вече но имаме един проблем.Първото от доло падна одавна той сам си го извади, второто се клати от доста време и не иска да падне,а зад него расте другото зъбче.Искам да го заведа на зъболекар но той не дава и дума да се каже.Ако го изчакаме само да си падне ще си дойде ли на мястото.Предварително благодаря!  bouquet

# 5
  • Мнения: 243
Зара,
прати координати на ЛС. Може и да те посетим  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте!                                                                                                                                                                                                                  Имам един въпрос към Зара свързан с големият ми син.Той е на 6г и 8м започнахме да сменяме зъбките вече но имаме един проблем.Първото от доло падна одавна той сам си го извади, второто се клати от доста време и не иска да падне,а зад него расте другото зъбче.Искам да го заведа на зъболекар но той не дава и дума да се каже.Ако го изчакаме само да си падне ще си дойде ли на мястото.Предварително благодаря!  bouquet

Много вероятно е да се намести постоянното зъбче. Щом другото се клати, то скоро ще си падне само. Щом не иска да отиде на зъболекар не го насилвай, само ще му създадете отрицателни емоции на детето и може да се травмира за цял живот. хубаво е да се консултирате със с томатолог, но обяснете на детето, че само ще му видят зъбчето, без да го докосват.

Общи условия

Активация на акаунт