Имам идея за крем,търся идея за блатове!

  • 1 158
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 417
   Някога в Съюза сме правили една торта,която се състоеше от вафлени кори,които се продаваха там, и карамелено-шоколадов крем от кондензирано мляко.
   Искам да направя нещо подобно и сега,но в БГ не се продават такива кори......Пробвах с точени кори,накъсани и изпечени.Нищо не се получи. Корите не попиват  крема и гадно хрускат вътре в тортата.
    А рецептата за крема е следна:
   
    1.5 чаша захар+ 6 с.л. какао+ 1/2 чаша пр.мляко слагат се на тих огън и се варят до поява на мехури.Дърпат се от котлона и към тях се прибавя
     1 буркан сварено кондензирано мляко
     100-125 г краве масло
     сок от 1 лимон
     около 1 чаша смлени орехи
     ром(коняк,водка) 1-2 с.л.

    Кремът се получава доста гъст и със "зверски''  Twisted Evil наситен карамелено- шоколадов вкус.Аз го обичам страшно много,но нямам идея с какви блатове или кори да го съчетая.
    Ако можете да си представите вкуса му и да ми подскажете нещо,ще е много добре! Grinning
   

# 1
  • Мнения: 22 867
А защо ми се струва, че някой беше правил торта с вафлени кори и беше ги купил от големите магазини - Билла, Метро - не си спомням точно. Дано някой се включи с инфо.

Ето, тая тема съм имала предвид, тортата на Джемма.

# 2
  • Мнения: 7 417
  Мерси,Лабрекс.Само че в темата никой не каза къде се намират вафлените кори,както и с какво се заменят..... Confused

# 3
  • Мнения: 22 867
  Мерси,Лабрекс.Само че в темата никой не каза къде се намират вафлените кори,както и с какво се заменят..... Confused

Джемма пише

Цитат
...Имаме сладкарски цех в града,тас познати от време на време- се сдобивам.


Освен да хващаш пътя за Балчик......... newsm78

# 4
  • Мнения: 7 417
  Да!С удоволствие! Laughing Но не сега..... Naughty  Laughing
  И все-пак нямате ли идеи за блатове?Толкова сладкарки имаме във форума!Къде сте вие? Rolling Eyes

# 5
  • у дома
  • Мнения: 1 581
идея, най-обикновени пандишпанови блатове, напоени с карамелен сироп да речем  Simple Smile

виж тук има 2-3 рецепти за пандишпанови блатове, а карамеления сироп - карамелизира се захар и към нея се добавя вода, да поври малко и готово  Peace разгледай, може и друго да ти допадне   Peace

# 6
  • Мнения: 7 417
  Благодаря ти,blueeye®!
  Карамеления сироп,най-вероятно е излишен,защото крема е достаточно карамелен и сладък.
  А пандишпановите блатове.....Трябва да опитам този вариант! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт