Ходене по свирката на роднини!

  • 3 490
  • 35
  •   1
Отговори
Какво мислите по този въпрос?На скоро си купихме кола и където и да отидем на някакво събиране всички (най-вече ако са роднини)ни използват за безплатно такси!Направо ми омръзна вече,а днес мъжа ми дори по заобиколен начин отказа на едната,но тя след няма и 5 мин. пак настоява,като сме тръгнели да не я забравим,а дори не е в нашия квартал примерно.Много нагло вече!Не знам-дайте съвет,че явно ние не можем да се оправим сами Simple Smile

# 1
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ей....,голяма работа ,че сте си купили кола,друг начин да се похвалиш не намери ли?....  Whistling
Когато отивате на купон с роднина ,не виждам проблем да му осигурите прибирането...,ама ,че егоистично.......пази боже ....от днешната младеж.

# 2
  • Мнения: 352
Минали сме по този път. Еле като се оженихме- и аз имах кола и мъжа ми. Даже са стигали дотам да ни потърсят едната да идели на почивка,че сме имали 2.Наглост. Последния път се развиках на брат му ,че искаше да закараме жената от работа с нашата кола. А неговата пред блока. Да не слагал бензин. Директно ги режа вече. Направи и ти същото. Иначе няма спирка.

# 3
  • Мнения: 804
Ами, ако се чувствате като такси вземайте им пари.
Това в кръга на шегата.
Има го този проблем навсякъде. Винаги има някой дето се чувства използван. Колкото е по-мнителен, толкова по-използван се чувства. Особено в роднински драми. Ако придобивката ви е проблем просто ходете на гости с такси. Така никой няма да ви "използва", че при тези цени на бензина роднините могат да ви разорят.

# 4
k.a.l.i.,приемам мнението ти и не се хваля,но наистина прекаляват и не само за това ,а и за много други неща.А относно този проблем никой не го интересува ,че мъжа ми е утрепан от работа и не му се кара колата да ги извозва-настаняват си се най-удобно и по-наглото е,че и не питат дали може.

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Защо излизате с тях(поне така те разбрах ,че излизате на събирания заедно)....?Явно те си имат други разбирания и не са подходяща компания за вас....дистанцирайте ги....без скандали и мърморене...

# 6
  • Мнения: 46 508
Мъжът ти не пие ли на купоните? Ходете без кола и после си делете таксито.

# 7
Не че ходим заедно на събирания,просто днес бяхме поканени на рожденния ден на племенницата  ни и имаше и други поканени от родата Grinning Мъжът ми не пие по принцип,уморен си е човека,отидохме  от уважение към детето уж за бързо,а после...обиколка из София.

# 8
  • Мнения: 4 292
Абе на мен не ми пречи да ни използват за такси, когато сме някъде заедно с роднини. Не ми пука, че трябва да отбием от пътя си или да заобиколим, това е абсолютно нищо за мен. Дразня се когато решават, че няма обществен транспорт или други средства за предвижване освен нашият автомобил, щом им се налага да ходят по разни села, други градове, разни магазини и прочие. И ние, разбира се, сме длъжни да сме на разположение по всяко време и щедро да не им искаме пари за бензин (това, когато разстоянието не е кой знае колко голямо).  Mr. Green Откажем ли, автоматично почват едни сръдни и намеци за дребнавост от наша страна.  Tired

# 9
  • Мнения: 804
Не че ходим заедно на събирания,просто днес бяхме поканени на рожденния ден на племенницата  ни и имаше и други поканени от родата Grinning Мъжът ми не пие по принцип,уморен си е човека,отидохме  от уважение към детето уж за бързо,а после...обиколка из София.
И ти се съсипа като пресметна бензина! Ами не ходете на гости с роднини и няма да имате такива дребнави драми.
И ти се чудя, вместо да си гушкаш трезвеника, що си седнала във форум да се жалваш?

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е.....никой ли не се сети ,че тази кола работи с гориво....? Simple Smile
За такива случай е простено....,може би разсъждаваме различно,но на мен не би ми направило впечатление....
Ще ми стане не приятно ,ако започнат да ни използват като такси ежедневно-кой където си има работа да го возиме...

# 11
Мерси за мнението на k.a.l.i.Наистина най-удачния вариант е да се дистанцираме отново май-за пореден път.Просто уважихме детето,но...чашата на търпението наистина преля.Не знам как става,но винаги малко да се държа по-добре и любезно,започнем ли да се виждаме по-често и ...ни се качват на главата-за всякакви неща.Да отбележа,че въпросната роднина искаше да ни върже преди време да сме ходили да и пренесем една пералня от град на 350 км от София-пак на доброволни начала и вместо  мъжа ми да си почине,да хукне с тях да се занимава!Поне тогава отказахме от раз Rolling Eyes

# 12
Не ми е толкова за парите,а че хич и не питат,но май повечето не ме разбрахте.

# 13
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Разбрахме те....всеки човек разполага със свободното си време и го използва ,на него както му е удобно....едни имаме нужда от почивка,други от разходка,трети от сън.....и не можем да бъдем винаги на разположение на роднините.... Simple Smile

# 14
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 138
Много добре те разбирам...На мен на моменти също ми писва да съм такси.Вече отговарям,че ако не бях отишла той/тя как е щяла да се прибере,та да използва същия метод.

Общи условия

Активация на акаунт