до всички мами (37 г.с. бебето ми тежи 2.200гр., нормално ли е)?

  • 24 938
  • 51
  •   1
Отговори
Моля ви да ми кажете според вас нормално ли е в 37 г.с. бебето ми да тежи 2.200гр. и плацентата ми да е 1-ва степен.Вчера доктора ми каза че е прекалено малко а трябва да раждам със секцио-термина ми е на 21 август и няма време.Дали ще сложат бебето в кувиоз и дали всичко ще е наред.Моля ви пишете че ще умра да се притеснявам Cry

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 13:17 от Reza

# 1
  • Мнения: 486
Здравей  Hug,
Спокойно не се притеснявай.Може бебето да е по-дребно, но размера и килограмите му нямат нищо общо с това дали ще бъде в кувиоз.Освен това на ехографите не може напълно да се вярва, дават грешки, особено с в по-напреднала бременност.Пък и дори да се наложи бебето ти да е в кувиоз за 1-2 дни, това не е фатално , а застарховка от старна на лекарите.(казвам го като майка на бебе било 60 дни в кувиоз.).Важно е че ще се роди в 9 месец т.е. ще се е развило напълно.Мисли позитивно и разкарай тези мрачни мисли от главицатта си  Hug.Успех

# 2
  • Мнения: 1 897
Нормално е. Не се тревожи.Всичко ще е наред.
В последните седмици бебетата качват най-много.
Моят син също се роди малък-2.350 кг.-нормално и здраво бебе.Беше в кувьоз един ден само.
Важното е всичко останало с бебето да е наред.
Леко раждане и по-малко тревоги ти желая!  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 034
бих се замислила в такъв случай дали е правилно изчислен терминът. при такива показания, защо да раждаш преди дори да е дошла датата определена за раждане, а ти явно и изоставаш от нея? спокойно могат да ти насрочат и по-късна дата за операция, максимално близо до редовната. имай предвид, че всеки ден в корема на майката бебето расте, в деветия месец наддават на мазнина, което също е важно за тях. при твоята плацента не бих се навила на скорошно секцио, очевидно имаш доста време до узряване за раждане.

иначе, ако се придържаме към средното наддаване 200-300 грама седмично в деветия месец, ако родиш след две седмици може да е наддала още 400-600 грама, но това са все пак хипотези и мисля, че е по-добре да изтеглиш секциото към термина.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Вече преносвах, а докторът ми твърдеше, че бебето няма три килограма  Crazy Роди се 3800.
Много често ехографът дава грешни представи за големината на бебето

# 5
  • Мнения: 620
Първо, че изчисленията на лекарите не винаги са точни. Те определят теглото по някакви формули, използвайки размерите на главичката, крака и т.н. Но се получава примерно тегло.
Моето бебе в момента на раждането го бяха изкарали 2800 и затова са решили, че може да раждам сама в седалищно предлежание. Да, обаче бебето излезе 3450, пак си го родих де  Simple Smile

Второ, не дей да се притесняваш за това тегло. Че и да умираш на всичко от горе!!!  Simple Smile Имаш още три седмици време да го угоиш малко   Simple Smile, в последния месец бебетата наддават много бързо.
Трето, недоносените бебета обикновено ги вадят от кувеоз като станат 2350, така че теглото 2200 никак не е малко!
Изкарай си приятно последните дни от бременността ти! Успех!

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Недей да се притесняваш предварително, макар че и докторът те е посплашил, но те така правят превантивно. Ще видиш, че до раждането бебето ще си наддаде до 2600-2800. В последните седмици наддават най-много. И както са те посъветвали изчакай със секциото и го приближи максимално до термин. Може да има и грешка при изчислението на термина, а може и ефографа да не е отчел вярно.

Успех и пиши!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз не вярвам на мерките на ехографите. За сина ми казваха, че е над 3.500кг, а се роди 2.600кг.. А плацента 1 ва степен не е ли най-свежата! Май са ти пообъркали термина. Консултирай се с друг лекар!!!

# 8
  • Мнения: 583
Момичетата са ти дали възможно най-правилните съвети. Аз обаче продължавам да се чудя, защо секцио се прави понякога в първият ден на 9 месец или да речем на 10-я. Не трябва ли да се приближи максимално да евентуалната дата на термина? Иначе ехографите не винаги са точни, на мен ми "познаха" кг. на бебето с точност.  Същият този ехограф и лекар, беше изчислил, че бебето на моя близка е огромно, бяха я предупредили за евентуално секцио, т.к бебето може да бъде 4 кг, а то се роди 2.900 кг. Потърси още едно мнение. Ако наистина бебето ти сега тежи толкова, не се притеснявай, ще порасне с поне още 400-500 гр. Успех.

# 9
  • Мнения: 1 155
Не се тревожи излишно! Бяха ми казали, че дъщеря ми ще е много голямо бебе Shocked, а се роди 3.250 кг. Консултирай се с втори лекар. Леко раждане!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 555
спокойно могат да ти насрочат и по-късна дата за операция, максимално близо до редовната. при твоята плацента не бих се навила на скорошно секцио, очевидно имаш доста време до узряване за раждане.
Точно същото смятах да кажа!

# 11
  • Мнения: 3 034
Момичетата са ти дали възможно най-правилните съвети. Аз обаче продължавам да се чудя, защо секцио се прави понякога в първият ден на 9 месец или да речем на 10-я. Не трябва ли да се приближи максимално да евентуалната дата на термина?

на мен започнаха да ми го планират като най-ранната дата, за която говореха беше 10 дни преди термин. реално го направиха 9 дни преди термин, по-рано не се допускаше като вариант (това ако няма проблеми, разбира се).

# 12
  • Мнения: 2 197
Не се притеснявай. Ехографа дава отклонение в мерките. Дори и да бъде в кувьоз след раждането ще стои мъничко в него. Но аз се съмнявам. Иначе раждането на малки бебета не е толкова опасно, а и не е много рядко срещано. Моето бебе (родено в 36-тата седмица) и бебето на едни приятели (родено на термина си) тежаха по 3 килограма. Нейното не е било в кувьоз, сега и двете са доста добре изглеждащи млади госпожици, даже тя е леко пълничка.

# 13
  • Мнения: 1 325
Първо , хич не вярвам на изчисленията на ехографите.Както споменаха вече някой от момичетата изчисленията се правят на базата на размера на главичката и краченцата.Имаш още три седмици до термин а точно последният месец бебетата качват най-много.Така , че моята прогноза е , че ще родиш бебока около 3кг.
Не виждам причина за секцио ако всичко е нормално!Защо не се посъветваш и с друг доктор.А вече ако толкова според доктора ти секциото е неизбежно , искай да  възможно най-близо до термина.

# 14
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И мен ме убеждаваха, че бебето е много малко, нямало и 2600 и то при преносване. Така се бях ошашкала и притеснила, какви ли не изследвания ходех да ми правя. Е, роди се 3200 здраво бебе, че даже и жълтеницата я изкарала за няколко часа Crazy Та идеята ми беше да не се притесняваш излизашно, а и секциото винаги могат да ти го дръпнат по-късно. Успях Hug

Общи условия

Активация на акаунт