Отговори
  • Мнения: 4 555
Имаме следния проблем. Щерката е на 10 месеца, обаче е силно мотивирана да се озове извън "затвора", т.е. бебешкото си легло с решетки. Мотивацията си демонстрира като се опитва да се прекатури през решетката. Първоначално се катереше по обиколника - отвързах го. После струпваше завивките и по-големите играчки в ъгъла и се катереше върху тях - спрях да и слагам играчки и завивки в леглото. Сега, понеже стана доста по-висока, се набира с двете ръце в ъгъла на леглото, като решетката и минава пред гърдите и под мишниците, а с краката се катери по дървената част. Не знам дали го обясних достатъчно ясно, но изглежда на крачка от прекатурването през оградата с главата надолу.
Не знам дали е реалистично да си мисля, че дете на 10 месеца не може да излезе от леглото си само, решетката би трябвало да е достатъчно висока. Някой да е имал подобн проблем?

# 1
  • Мнения: 4 784
В двата си опита да слезне сам, синът ми падна от леглото с главата надолу.
Сега като усетя, че иска да слиза го вземам, защото се притеснявам да не продължи с опитите, понеже решетката е височка и падането не е никак меко. Ако сега махна решетката, това означава да не го задържа въобще по никакъв начин в леглото, но може скоро и това време да дойде, ако продължи с опитите за прескачане.

Последна редакция: пт, 01 авг 2008, 14:44 от veni9

# 2
  • Мнения: 2 587
Вече не помня на колко е била дъщеря ми,но веднага след като започна да прави подобни опити махнахме няколко от пречките на решетката,за да може да слиза от креватчето по нормален и по-безопасен начин.Интереса й обаче не продължи дълго,по-често използваше дупката за да влиза в креватчето отколкото да излиза.

# 3
  • България
  • Мнения: 3 617
Махнала съм цялата решетка, не че тя много спи там де, но си знае , че е нейното легло и си се качва и слиза сама. 

# 4
  • София
  • Мнения: 43 900
Ами ние леглото само за сън го ползваме, така че такива неща не е имало - като е буден на пода. Още повече, че на 10 месеца той перфектно си ходеше и нямаше как да го държа в "затвор".
Явно и леглото ви обаче не е от най-дълбоките.

Обаче - на година и десет месеца един ден го заварих вътре в леглото...т.е. беше прескочил и влязъл....тогава махнахме 3 пръчки от решетката - така, че да влиза и излиза от там....да ама....когато разбра повече нищо не можеше да го задържи там да спи.....и се премести да спи при нас...просто спа 1 нощ така и после се усети за изходи и бяха едни драми едно чудо и край с леглото....
Сега е на две и осем месеца, от 3-4 дни махнахме всякакви решетки и опънахме леглото да е голямо - нормално 1 персон.....и детето с най-голяма радост си се пренесе пак там да си спи....аз само го приспивам....


Та това е нашата история - съвета ми е да не държиш там детето като е будно....

# 5
  • Мнения: 2 015
Махнала съм цялата решетка, не че тя много спи там де, но си знае , че е нейното легло и си се качва и слиза сама. 
Peace
По добре по-малко я дръж там.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На година и десет месеца беше, тогава махнахме решетката и започна нощем да идва при нас в спалнята.

# 7
  • Мнения: 4 784
...съвета ми е да не държиш там детето като е будно....
Като е буден и аз не го държа там.
При нас се случи първият път като се събуди, решил да слиза, без да ми сигнализира, че се е наспал. Другия път е сходен - когато се събужда, викайки ми, си изпуска биберона на земята и аз докато направя петте крачки до леглото му, той беше решил да слиза да си го вземе сам.

# 8
  • София
  • Мнения: 43 900
...съвета ми е да не държиш там детето като е будно....
Като е буден и аз не го държа там.
При нас се случи първият път като се събуди, решил да слиза, без да ми сигнализира, че се е наспал. Другия път е сходен - когато се събужда, викайки ми, си изпуска биберона на земята и аз докато направя петте крачки до леглото му, той беше решил да слиза да си го вземе сам.

Това е кофти, чесно казано - при вас си е време да махате решетката.....

Но пък 10-месечно да праскочи...наистина си мисля, че леглото е някакво плитичко...те тогава не са много високи децаат...след година и половина вече е по-нормално за тази акробатика и за сваляне на пръчки,решетки и т.н...

# 9
  • Мнения: 4 784
Вече да, но описаните от мен ситуации се случиха преди няколко месеца, даже още годинка нямаше единия път.
10 месечно е възможно, както описва майката - като се сеща да нареди под крачетата си разни неща, които да го повдигнат. Спасението е да не се държи в кошарата в будно състояние.

# 10
  • Мнения: 4 555
Ами не е никак плитко леглото, в нормално положение и стига до раменете някъде. Не знам това колко см е, но щерката е 76 см висока в момента. Проблемът е, че тя се катери. Хваща се с ръце и издрапва с крака нагоре.
Аз не я държа будна в леглото, но понякога се налага да я оставя някъде, за да мога да изляза от стаята. Тя само да ми види гърба и прави куп бели, така че за сега не мога да я оставя сама в стаята без надзор, а понякога просто се налага да правя нещо несвързано с нея, докато е будна.
Май по-добре да я оставям в столчето за хранене или в количката в такива моменти Thinking Но пък там е доста по-ограничена откъм занимания и много по-трудно би издържала кротко 4-5 минути. Особено пък като е вързана супер нещастно протестира. Но май е по-безопасно...

# 11
  • София
  • Мнения: 43 900
По-важно е да е безопасно.
Ако ползвате проходилка - може и в нея. за 5 мин нищо няма да й стане....или пък да купиш сгъваема кошара - там ще й е по-трудно да се катери може би по мрежата....

# 12
  • Мнения: 9 814
На около 10 м. и моята дъщеря се опитваше да се озове извън леглото като прескочи решетката.
Отначало подцених способностите й, но веднъж секунда след като излязох от стаята я заварих по очи на пода.
И за това просто махнах решетката. Тя вече ходеше и с доста усилия успешно се научи и да слиза от леглото и да се придвижва из стаята.

# 13
  • Мнения: 4 555
На около 10 м. и моята дъщеря се опитваше да се озове извън леглото като прескочи решетката.
Отначало подцених способностите й, но веднъж секунда след като излязох от стаята я заварих по очи на пода.
Опа Rolling Eyes Няма да я оставям повече там Naughty

# 14
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми е на 3,4 години и никога не е слизал сам от кошарката си.Още при първите му опити започнах да обяснявам,че е опасно,че може да се нарани и подобни.Не се е опитвал повече.Ако иска да слезе,аз го вземам,знае,че винаги съм наоколо.

Общи условия

Активация на акаунт