Бъбречен камък в 7 месец!

  • 2 851
  • 11
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Здравейте!
Пак имам причина за притеснения.В 7 месец ми откриха  много еритроцити в урината и гинекологът ми ме праща на подробен преглед в понеделник с диагноза:камък в бъбрека.Може да е в уретрите или другаде,ще се види.Аз нямам затруднения,кървене и болки при уриниране,но ме наболява долу при срамната кост и интимните части и си мислех,че е от разтеженията на матката. Sad
Има ли дами,сблъскали се с този проблем на такъв етап оат бременността и как процедират лекарите в такъв случай-изчакват раждането ли?

# 1
  • Мнения: 1 763
Аз нямах камък, но няколко пъти ми откриваха песъчинки в урината по време на бременността. Лекарите не предприеха нищо, нямаше проблем с бебето, нито по време на бременността, нито след раждането.

# 2
  • Мнения: 62
Докато бях бременна първо в 4 месец а после и в 6 имах огромни проблеми с бъбреците-камъни,песъчинки и....всякакви гадории.
Пила съм 4 пъти антибиотик и после бях само на неоренал докато не родя.А ко мога с нещо да помогна казвай.Имам и тел. на доц.Джераси-възможно най добрия доктор в сферата Hug Hug Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Докато бях бременна първо в 4 месец а после и в 6 имах огромни проблеми с бъбреците-камъни,песъчинки и....всякакви гадории.
Пила съм 4 пъти антибиотик и после бях само на неоренал докато не родя.А ко мога с нещо да помогна казвай.Имам и тел. на доц.Джераси-възможно най добрия доктор в сферата Hug Hug Hug
Благодаря!Нека видят на ехографа най-наред в понеделник.При мен това е вследствие на цистит,но никога преди не съм имала камъче!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Често бъбречните болести се провокират от самата бременност. Аз също имах бъбречни кризи в началото. Реших проблема като започнах да пия само розов Девин. Пия ли друга минерална вода, веднага започват проблеми. Освен това в периода с кризите, започнах да пия много сок от лимони. Той топи уратните камъни.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Понеже ми остават около месец и половина искам да се мине без лекарства.Не усещам никаква болка,температура и дискомфорт,нито ми се предизвикват контракции,против които пия Магнерот.Дали повишеното количество еритроцити може да навреди пряко на бебенцето?В 4 месец пих  антибиотици заради цистита и не искам пак да го тъпча.2 пъти феталната морфология показа ,че си е наред Praynig
Пуканке,благодаря за съвета!Ще опитам тези средства.  bouquet

# 6
  • Мнения: 798
На мен също ми откриха "нещо" в урината в пети месец. Лекарката каза, че ако има инфекция ще ми предпише антибиотик. Слава Богу - нямах, но песъчинка имам и си я усещам вече трета седмица. Но пък понеже не ми е за пръв път - имала съм доста бъбречни кризи преди години, включително, когато синът ми беше на два месеца и го кърмех, никога не съм взимала нищо повече от обезболяващи. Подходяща храна, много течности, но не газирани. И камък и песъчинка могат да болят еднакво. Могат да болят два часа и после никога да не се усети пак, може и да има многократни кризи. Може от течностите песъчинката съвсем неустетно да се изхвърли от организма и с това да се приключи. Пожелавам ти го! Като и на себе си  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 5 713
Aз имах песъчинки в 9 ия месец и при уринираен имаше и кръв + кризи:roll:Пиех Неоренал няколко дни който беше абсолютно безвреден и за двама ни и за 10 дни всичко беше ОК!Плашеха ме с секцио защото ги беше страх да не получа криза по време на раждането но .... Praynigвсичко се оправи!
НАдявам се и при теб да няма проблеми! Hug

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Благодаря ви,момичета!За щастие се видя,че камъчето е малко и  е застопорено в единия бъбрек и лекарката смята,че няма да се размести до раждането.Не го чувствам.Даде ми само витамин С.При криза-но-шпа и бускулизин.Дано не се наложи Praynig

# 9
  • Мнения: 269
По-добре не чакай да имаш проблеми и тогава да се принудиш да пиеш Неуренал.Аз така не исках да го пия,защото се притеснявах да не навреди на бебето,но ме боляха бъбреците.Накрая взех да го пия и ми минаха.Имам камъче и аз.Но да знаеш ,че Неуренала е на билкова основа и не вреди.Аз го пия през ден,два и така мисля да карам до раждането.Дано не се усложнят работите.И Пуканка е дала много хубава информация,пий лимонов сок,разтворен в сокче.

# 10
  • Мнения: 269
Много помага и чай от липа.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Благодаря ви,момичета!За щастие се видя,че камъчето е малко и  е застопорено в единия бъбрек и лекарката смята,че няма да се размести до раждането.Не го чувствам.Даде ми само витамин С.При криза-но-шпа и бускулизин.Дано не се наложи Praynig

Интересно. newsm78 При камъни в бъбреците е забранено да се пие витамин С. Пише го даже в указанието му.Прочети.

Общи условия

Активация на акаунт