Как да спра кърменето, той все още не иска да пие нищо друго?

  • 837
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
Синът ми след два месеца ще стане на годинка и искам постепенно да спра кърменето. Проблемът е, че той не иска да пие вода, само айрян и то максимум половин шише, каквото и да е друго отказва. По тази причини се кърмим по 6-7 пъти на ден, от сутрин до 8-9 вечерта, когато си ляга. Моля мамите с опит да помагат.
И още нещо, някой знае ли за хомеопатично средство за спиране на кърма?

# 1
  • Мнения: 502
  Моят син е на година и двадесет дни.Все още го кърмя,предимно сутрин и вечер,и за приспиване на обяд.И аз исках да приключа с кърменето около годинката,но не се получи.Оставих нещата да се решат от само себе си.Когато сам се откаже,тогава.Виждам,че все още има нужда от кърма.Не се храни достатъчно добре,зъбки никнат постоянно.Дано всичко протече без сътресения и при вас! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Здравей, аз спрях окончателно да кърмя, когато Радинка беше на 1,7 месеца - много постепенно. Дотогава почти не пиеше вода, но после нещата се нормализираха. Не е хубаво, обаче да отбиваш лятото -  първо, заради жегите и второ, заради по-разпространените в този период чревни инфекции, които ако случайно ви достигнат, с кърмене ще се предпазите от обезодняване.

# 3
  • Мнения: 17
Здравей!АЗ кърмих до 1 и 8  месеца.Синът ми цокаше и през ноща.Отбих го през зимата, като го оставих на майка ми и цяла седмица не бях при него. Аз пих хапчета - бромокриптин (така мисля, че се казваха), но от тях ми беше доста зле. Повръщах, падаше ми кръвното и т.н.

# 4
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Мислех да пускам и аз тема, понеже ми тежеше подобно притеснение. Налага се спешно до края на Август, дори до към 20ти, да отбия моя син (1 г.), който беше много зле с пиенето на течности, различни от кърма. Приспиването денем и нощем - само на гърда с n-пъти на брой будения през нощта, за да си посуче. Само до преди 2 седмици половин шише да изпие, беше за мен мечта. Още откакто го захраних му предлагам вода, но така и не започна да я пие, в последните 2 месеца започнах да изпробвам всичко, за което се сетя - сокове всякакви видове, разредени, не разредени, айрян, чай. Какви ли не чашки и накрайници събрах в нас, включително с лъжица много пъти съм давала, само и само да поема течност. Шишетата ги използваше за игра, да си чеше венците, само не и да пие от тях. Беше невероятно притеснение за мен да не дехидратирам детето си, все пак трябва да отбивам Август, а освен всичко гърдите ми откакто съм родила ми правят проблем. Сън не ме хващаше покрай тредстоящото отбиване. И така юли бяхме на море, един ден на майтап му сипах в чашата от моя сок (моркови и малина), разредих с вода, и той взе че изпи известно количество. Така малко, по малко започна да увеличава количеството, и най-важното беше, че не отказваше като му предложа, може да е 1 глътка, но е стъпка напред. Ако не иска, не настоявам в никакъв случай. Радвала съм се като малко дете, когато изпи цяло шише за 1 предиобед. И така на 31 юли спрях да му давам да суче през деня, той съответно ожадня и охотно си пиеше от бутилката. След няколко дни махнах сутрешното кърмене, сега броя 10 дни, след които ще махна и кърменето преди заспиване.
Преди да започна отбиването, бях убедена, че ще трябва да приемам хормонален препарат за спиране на кърмата, защ. дори година по-късно гърдите ми мн. често се препълваха и ми правеха проблеми, но ето, че до този момент овладявам положението. Големият дискомфорт беше 1 и 2 ден - тогава се поизцеждах, на 3 ден гърдите ми омекнаха и се смалиха, изцеждане не беше нужно.
Също не допусках, че ще успея сама да го отбия, бяхме подготвили едната баба за целта, но и с това се справям за моя радост. Първите дни, по щастлива случайност, имахме пътуване с колата и така малкия си вземаше дрямките без особени протести, че не суче.
Ето това е моя опит покрай голямото ми притеснение с отбиването.

# 5
  • Мнения: 2 122
детето няма да се остави да умре от жажда, повярвайте
когато ожаднее ще пропие вода
аз отбих за две седмици Стефания като навърши годинка, всичко стана плавно и постепенно
пък и нали се сещате, че в храната им също има вода  Peace

# 6
  • Мнения: 223
Елхичка, обнадеждаваш ме. И аз си мисля, че моето дете няма да поеме никакво шише, когато реша да го отбивам. Дано се справя по-добре, отколкото очаквам.
Целувки на порасналото момче

Ще следя темата, защото още се колебая каква схема да измисля

# 7
  • Мнения: 789
Можеш да пиеш чай от салвия, той помага за спиране на кърмата.
Може да предложите на децата да пият със сламка - Ива много се забавляваше преди време като се учеше, сега с удоволствие пие така. Айрян по никакъв друг начин не пие, само със сламка директно от опаковката.
И докато още сучат или поне при Ива беше така, не пиеше много други течности - винаги си търсеше гърдата. Отбих я преди 2 месеца и от тогава си пие и яде без забележки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт