Идват ли родителите ви?

  • 2 098
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Гостували ли са ви, често ли са при вас или категорично се дърпат? И на каква възраст са и влияе ли това?
Питам ви, защото от доста време се опитвам да докарам нашите тук, дори за 3 дни да е. Не искат и не искат. Tired  Майка ми е на 63, баща ми на 70. Но пък дойде бабата на съпруга ми, която е над 75.... значи и те могат  Crossing Arms . Все се притесняват, все намират причини да не дойдат, а толкова ми се иска да видят къде и как живея, да ги заведа в Париж (мечтата на баща ми)... много ли искам, да настоявам ли или да ги оставя сами да решат...
Родителите ви идват ли; колко често? А има ли такива, които не са идвали изобщо и защо?

# 1
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Моите са идвали 2 пъти. Иска ми се да е по-често, но и те малко като твоите се дърпат. На мъжа ми ни посещават доста по-често и са и с доста по-големи претенции Sick Мисля че възрастта не е причината. По-скоро е може би стреса, промяната, евентуално езиковата бариера, това че са зависими от теб. Аз също много настоявам и винаги ми се иска да е по-често идването. Да не говорим, че след последните прибирания в България, все повече се загнездва мисълта, че не ми се прибира там, а предпочитам да ги взема с мен някъде по белия свят, за да си починат.
Свекърва ми не е идвала при нас изобщо. Беше болна и я беше страх да пътува.
Не знам, може би ако използваш детето като претекст, ще се съгласят да дойдат Wink

# 2
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Моите идват често.Мама идва всяка година за месец,месец и половина.
Баща ми по рядко,но си имаме и една баба на доста годинки и винаги трябва да има някой да и помага.
Винаги когато могат,обаче идват Peace

Майка е на 59,баща ми на 64 години.
Понякога възрастта има значение.
Ако има и разни болежки,е нормално да се притесняват да се отдалечат от
всичко познато и близко.

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515

Родителите ви идват ли; колко често? А има ли такива, които не са идвали изобщо и защо?


Моите не са идвали нито веднъж до сега (живея в чужбина от края на октомври 2002)  Sad
Причините са - работата на майка ми и това, че гледат двете ми кучета, които няма на кого да оставят.
За протокола ще кажа, че родителите ми са млади - на 60 години.
Полетът е 2 часа, не сме далече...
Тази година бяхме планирали посещение (тяхно у нас), но решихме да се женим и те казаха - "щом тази година вие ще идвате у нас, ние ще дойдем при вас догодина". Ще чакаме още една година.

# 4
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Майка ми дойде миналата година за пръв път, след увещаване от 2002 година насам. Причината: шовинистическа. Беше казала, че и 1 месец няма да издържи, но на 3-ят едва я накарахме да се прибере (баща ми ни терореше всеки ден по телефона кога ще се прибира). него никога няма да го поканя.

Сега майка ми все повтаря колко е хубаво, но не мисля да я взимаме този път, докато не решии някои кардинални проблеми за себе си ( дано й е стимул ).

# 5
  • Мнения: 3 241
Идват да. За общия ми престой от 9 години в чужбина всяка година е идвал поне единият (и ние имаме куче и няма как да дойдат и двамата). Но родителите ми са доста млади и пътуват и сами много често.
Виж с баба ми е по-трудно, въпреки че е добре със здравето, повече се притеснява и досега е идвала само 2 пъти, винаги с майка ми. Но пък много и харесва и с кеф си спомня как си е прекарала и колко интересни неща е видяла и опитала.

За мен всичко е до характер и притеснение, а не толкова до възраст. Но си мисля, че може да се измисли начин за всеки как да го привлечеш да ти дойде на гости. Успех.  Peace

# 6
  • Германия
  • Мнения: 8 085
И моите не са идвали, майка ми ако тръгне насам ще трябва да понесе и сиамката с нея, защото на баща ми не би разчитала, на него и двете кучета са му в повече. Баща ми пак ако дойде, не знам как ще издържи с непушенето, той с цигара става, с цигара ляга Rolling Eyes 

# 7
  • Мнения: 27 524
Баща ми пак ако дойде, не знам как ще издържи с непушенето, той с цигара става, с цигара ляга Rolling Eyes 

У вас на прозореца или балкона не може ли да пуши?  Thinking

# 8
  • Мнения: 5 183
Майка ми е на 55, не е идвала. Работи.
Татко дойде преди 3 години.
Тогава беше на 53.
КАЗА 4е няма да повтори, въпреки 4е му хареса.
То нашето е "девет дена път с камили"  ooooh!

# 9
  • Мнения: 7 914
майка ми идваше по 1 път в годината, докато не стана баба... вече идва по 2 пъти, като единия път задължително е по Коледа и Нова година
55 направи тази година Peace
татко за съжаление вече нямам Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 932
нямаме проблем с идването на близките, любимият внук засега се оказва достатъчен за мотивация. но все пак говорим за възраст 50-60 години...
Пресен случай, бащата на една моя колежка дойде на 74години уж за месец и половина, но си замина на 7-я ден  Rolling Eyes каза, че живеели като "скотове???" (разбирай около къщата им няма кафенета и магазини, до които да си ходел пеша) и, че не разбирал той аджеба, защо не може да си влиза у комшията, когато си реши...или поне в двора му. Тук вече май говорим за една по-особена възраст  Thinking и характер, но често срещащи се все още.

Абе сложно е, ма ти настоявай, все пак не чак толкова далече Европата  Peace

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Баща ми пак ако дойде, не знам как ще издържи с непушенето, той с цигара става, с цигара ляга Rolling Eyes 

У вас на прозореца или балкона не може ли да пуши?  Thinking
На балкона да, но цялото пътуване дотук и обратно; кратките паузи едва ли ще му стигнат. Той в София като ми гостуваше, стоя все отвън, за да пуши, влизаше само за ядене и спане в апартамента ooooh! В добавка - на 70 год. е все пак, трудно ще мога да го променя поне за малко Sad

# 12
  • Мнения: 3 461
Мама живее с нас от 5 години, като дойде тук беше на 70 години, сега е на 75. Много й харесва, сега с неохота се връща за 4 дни да си смени паспорта. Взехме я при нас уж ние да се грижим за нея, а тя ни изгледа всичките. Успоредно с това направи две изложби тук, макар че по професия е гинеколог. Баща ми не е идвал, той е на 76, също е лекар и все още работи. Проблемът с идването на бг граждани тук е, че трябва покана от местен спонсор, но откакто направих фирма вече аз се явявам такъв, така че това отчасти помага много.

# 13
  • Мнения: 3 423
Ако ние ходим по няколко пъти, не идват.
Иначе идват. Заедно, поотделно. Дойдоха
за презентацията на дипломния ми проект,
дойдоха за раждането на внучето, половин
година по-късно пак дойдоха. Редуват се с
родата на Лиско. Кажи-речи, у нас почти през
месец има по някое посещение. Или ние ходим.

Ако са болни възрастните, ги разбирам, че не им
се ходи никъде, за да не ви товарят, а и от страх.
Не ги карайте насила.

Noia, как така майка ти живее с вас? Това не вреди
ли на семейните ви взаимоотношения? Съобразяване,
туй-онуй, а и на тяхното? Все пак живеят разделено...

# 14
  • Мнения: 3 461

Noia, как така майка ти живее с вас? Това не вреди
ли на семейните ви взаимоотношения? Съобразяване,
туй-онуй, а и на тяхното? Все пак живеят разделено...

Лиске, Джон настоя да я вземем при нас, за да се грижим за нея, макар че както казах, да е жива и здрава, тя има повече енергия и от мен понякога. Винаги е била много тактична, благодарение на нея имаме възможност и да прекарваме по-качествено време само двамата. Тя ми е и най-добрата приятелка тук, купонджийка е, изобщо цари хармония. Семейните ваканции я вземаме с нас, миналия август летя 48 часа за 3 седмици. Много често излизаме само двете, изобщо намерили сме баланс, никой не се чувства ощетен и в същото време всеки има собствена територия. Баща ми е щастлив, когато работи, около него е семейството на брат ми, чуваме се непрекъснато.

Последна редакция: сб, 02 авг 2008, 19:55 от Noia

Общи условия

Активация на акаунт