За оризовата каша?

  • 625
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 669
Момичета, първо да поднеса извиненията си, че така нахлувам сред вас... Embarassed

Преди две седмици осинових дъщеричка. Вече е на 5,5 мес.

Дневното й меню е следното: 6,30 - АМ, 10,00 - Ам, 14,00 - зеленчуково пюре, 18:00 - АМ, и 22,00 - АМ.

По съвет на педиатърката трябва да заменим АМ в 18,00 с твърда храна. Купих оризова каша. Подходяща ли е или не. Засега спазвам режима от дома, за да не се стресира детето, но то си е лакомичко и ми се иска да се храним и с нещо друго - моля ви дайте съвети. И рецепти... Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 062
Първо, честита дъщеричка, да ти е жива и здрава.   bouquet

Да, оризова каша е подходящо, но е важно да е без глутен. Успех! А какви рецепти искаш? Оризовата каша си я правиш с водичка, не много топла, но не и много студена за да не става на бучки. Правиш я на око - наливаш вода слагаш каша и бъркаш. Ако ти е гъсто добавяш още малко водичка и обратно, ако е рядко - каша.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Оризовата каша е подходяща, даже се препоръчва за първа храна при захранване на бебето. Аз също при въвеждането на кашите започнах с оризова.
Заповядай нещо много полезно и интересно:
Рецепти за домашни пюрета и каши

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Пробвай с оризовата каша, още повече че в някои от пюретата има ориз - не знам, с какво се храните. Моята обаче оризова каша не яде - отказва категорично. Напоследък давам кашите на ХИП с пробиотик - Първа каша на бебето я яде.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 099
Честито, много да сте щастливи заедно! (и добре дошла в редиците на тревожните Mr. Green)    bouquet  bouquet  bouquet

Моят Шош и до ден-днешен вечеря само АМ - 1 г. и 7 м. Но ако детето си хапва, не мисли за стрес - храни и обичай смело!

Успех, много ти се зарадвах!  Hug

# 5
  • Мнения: 10 982
Оризовата каша се смята за една от най-подходящите храни за захранване, но трябва да е безмлечна. Пробвай с безмлечната безглутенова оризова каша на Милупа.

# 6
  • Мнения: 52
Оризовата каша се смята за една от най-подходящите храни за захранване, но трябва да е безмлечна. Пробвай с безмлечната безглутенова оризова каша на Милупа.
Peace
Приготвяй я с вашето АМ.
Честито! Бъдете много щастливи заедно!  bouquet

# 7
  • Мнения: 583
Представям си как се вълнуваш, честито! Оризовата каша е подходяща, но ако има проблем може и царевична. Ако бебето вече е запознато с глутена / предвид ситуацията/ , може и други, но за всеки случай се спри на такава без глутен.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Приготвяй я с млякото което пие бебчето

# 9
  • Мнения: 3 034
давам оризова каша, безмлечна, но приготвена с АМ, а не с вода, два пъти на ден - в 10:30 и в 17:30. започнах с по една супена лъжица каша и АМ, колкото е нужно, за да стане полу-течна консистенция. сега давам по две супени лъжици и малко по-гъста. наложи ми се обаче да я подправям с плодов сос, но това си е до дете, дъщеричката ти може да я хареса  Peace

# 10
  • Мнения: 1 669
Благодаря ви, момичета!!!   bouquet

Вчера нямах нет и не посмях  да дам преди да съм ви прочела...

Точно безглутенова на Милупа съм купила Laughing

Ще се отчета после Wink

Общи условия

Активация на акаунт