Мамо vs. име

  • 6 204
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
Не веднъж ми се е случвало да чуя как някое дете вика майка си по име. Онзи ден имахме гости,майка с дете и малкият всеки път,щом я викнеше,казваше "Илиянче,Илиянче". Аз лично не мога да възприема това нещо,въпреки че нищо не казах тогава. Логичното обръщение на едно дете към майка му е "мамо". На вас случвало ли ви се е да станете свидетел, или по-точно слушател на такова нещо и какво смятате за това?

# 1
  • Мнения: 516
По- важно ми е, как се чувства детето ми с мен, отколкото как ми вика.

# 2
  • Мнения: 6 991
Братовчедка ми така наричаше майка си и баща си по име, защото всички наоколо ги наричаме по имена, имитираше. Израсна го  Grinning
Може нещо подобно да е и с това детенце.

Аз обаче така и не израснах да наричам леля си по име, така почнах и към мъжа и...Сега на едната двойка лела+чичо говоря на имена, на другата на леля и чичо  Crazy

# 3
  • Мнения: 4 111
Аз се обръщам към майка си по име от 11-12 годишна, започна на шега и така си остана. Може би отстрани изглежда странно, но ние нямаме проблем с това.

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз нямам дете, но нали бях детегледачка, та детето, което гледах най редовно викаше "мамоо, мамооо" и като не го чуе майка му започва "Зооориииии". Simple Smile

# 5
  • Мнения: 511
Братовчедка ми вика на  майка си на имеот малка,сега е на 17г., и така си и вика.На брат ми ,му вика по име,а на мене -како,малко ми е странно,защото брат ми също и се пада батко Thinking

# 6
  • Мнения: 292
Аз като малка съм викала на всички на име.Майка ми казва,че е било временно.

# 7
  • Мнения: 25 441
Аз лично не мога да възприема това нещо,въпреки че нищо не казах тогава.

А теб какво те засяга това?
Те са си майка и дете и си е лично тяхна работа как ще се наричат помежду си, стига да не са нецензурни и непредназначени за чужди уши думи.
Това, как считаш за правилно, си е твой проблем - насаждай си правилата в собствения дом. Остави хората да живеят така, както те го разбират. Можеш да имаш претенции само за обръщенията към самата теб. Peace

# 8
  • Мнения: 17 401
А, то оставаше и да кажеше нещо! Grinning Ти го казваш, де, ама у форома, не е същото, да.
Дъщеря ми понякога се обръща по име към нас с баща й. На бабите, пък- нивгаш не е казвала: бабо Grinning

# 9
  • Мнения: 281
Нямам нищо напротив, детето ми да се обръща към мен по име.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
Пред мен изобщо не стои такъв въпрос.  За мен естественото обръщение към майката е "мамо". Децата не са ме наричали по име, освен ако не решат да имитират много точно определени ситуации.

# 11
  • Мнения: 3 241
Аз се обръщам към майка си по име от 11-12 годишна, започна на шега и така си остана. Може би отстрани изглежда странно, но ние нямаме проблем с това.

И при нас е така Simple Smile
И по име се обръщам към всички приятели на родителите ми и роднините от същото поколение ( предимно защото те така искат).

# 12
  • Мнения: 10 982
Аз се обръщам към майка си по име от 11-12 годишна, започна на шега и така си остана. Може би отстрани изглежда странно, но ние нямаме проблем с това.

И при нас е така Simple Smile

И при нас Peace

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според свекърва ми пък е признак на ниска култура да наричаш роднините си како, свако, лельо и прочие, защото си имат имена... на мен ми е все тая, не споделям напълно мнението И, понякога ми харесва, когато малкия ме извика по име, все едно сме приятели  Grinning ..разни хора, разни дертове

# 14
  • Мнения: 2 448
Абе и на мен ми е странно като вземат на някоя баба да и викат маминка, ама щом така им харесва....  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт