Още един въпрос за утрогестан

  • 5 935
  • 20
  •   1
Отговори

Анкета

Как приемате утрогестана

Опции:

  • Мнения: 3 621
Бременна съм в 10 г.с. , след болки без прокървяване ме приеха в болницата, там ми даваха утрогестана през устата.Днес когато ме изписваше доктора ми каза, че мога да го приемам както аз искам вагинално или през устата.Как го приемате вие, т.е как ви е бил изписан и как според вас е по-добре да се приема
П.П.Извинявам се ако има такава тема, ама нещо не ми работи търсачката, а съм в дилема 

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Нифертити когато аз бях бременна със Слави пиех през деня през устата а вечер го слагах вагинално.
Целувки Heart Eyes и лека бременност.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 884
По принцип знам ,че е по-добре да се приема вагинално,защото приема през устата натоварва черния дроб(въобще приема на всички лекарства го правят),затова щом може от друго "място "да се приема,направи го.Това ,разбира се,е лично мнение.Целувки и лека бременност Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз също пих Утрогестан до 12 седмица, май беше 2 пъти по 1. И един път орално един път вагинало, както дойдеше. Странични ефекти при мен не се появиха!

# 4
  • Мнения: 552
И по двата начина...ако е вагинално-хубаво е да е по-навътре Peace

# 5
  • Мнения: 344
Аз го приемах през устата.Нямах проблем.Пих го до третия месец. Леко бременеене! Laughing

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Вагинално,много по-добре се усвоява от организма! Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 123
Вагинално,много по-добре се усвоява от организма! Peace

точно така,пък и не товари черният дроб.
 Аз слагах вагинално до 30 г.с.

# 8
  • Мнения: 7 201
И по двата начина...ако е вагинално-хубаво е да е по-навътре Peace
Peace И аз съм го приемала по 2-та начина.

# 9
  • Мнения: 1 248
след инвитрото ми го изписаха вагинално Peace

# 10
  • Мнения: 560
Изписаха ми го заради изместването на цикъла.Док не ми каза как да поемам лекарството.Щом не е споменал изрично вагинално....пия си го нормално.На листовката пише че до 3 месец не е добре да е орално,но не че е забранено newsm78

# 11
  • Мнения: 718
Аз вагинално го приемах, така и ми го изписаха, на листовката пише, че през първия триместър е хубаво само вагинално да се поставя, но по преценка на лекаря много бременни го взимат през устата. Според мен е най-важно да се спазва каквото каже лекарят, лично мнение как трябва да се приема нямам честно казано.

# 12
  • Мнения: 2 270
2х1 през устата до 14 г.с.

# 13
  • Мнения: 3 294
Вагинално,много по-добре се усвоява от организма! Peace
И на мен ми беше предписано вагинално поради тази причина

# 14
  • Мнения: 4 428
Попринцип е по-добре вагинално. На на мен ми беше супер дискомфортно от него - появи ми се течение и сърбеж. И вече минах само на орално. И аз ще го пия до 12г.с.
А някой знае ли с какво Утрогестана и по-добър от Дуфастона  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт