Бебе с дъх на ацетон

  • 10 691
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Здравейте, мами. Искам да споделя с вас нещо, което доста ме притеснява. От известно време забелязах, че бебчо има неприятен дъх в устата, но не обръщах внимание. Завчера обаче силно ми замириса на ацетон. Храня го смесено и освен това давам вече и пюренца. Първо помислих, че е от пюренцето, но на другия ден не бях давала, а той пак си миришеше. Много се притеснявам да не би нещо  с кръвната захар да не е наред. Иначе не пие често вода, дори едвам успявам да го накарам да си изплакне устичката; не пишка по-често...и всъщност не знам за какво друго да гледам. Преди известно време имахме обривчета и ни поставиха диагноза Себореен дерматит. Не знам дали би могло да има някаква връзка. Ясно е, че без лекар няма да се разминем, но моля ви, ако има някой с нещо подобно, нека ми пише.

# 1
  • Мнения: 18 542
Ацетоновият дъх по принцип може да е признак на обезводняване, но щом казваш, че детето пие нормално, значи не е това...

# 2
  • Мнения: 1 393
Ацетоновият дъх е признак и за диабет,но може и да е от нещо друго newsm78
Защо не заведеш детенце на педиатър?

# 3
  • Мнения: 1 214
възможно е и да се разболява детенце.Ето нещо интересно по темата за ацетона: http://club.biberonbg.com/read.php?8,38600,39408#msg-39408

# 4
  • София
  • Мнения: 1 983
Незнам на какво може да се дължи, но да споделя че при гладуване (едно време слабеех само с неядене Sick) става такъв дъха. В книгите за гладолечение пише за дъха на ацетон при гладуване.
Но за  бебе ме съмнява това да е причината. newsm78
 А непрекъснато ли мирише или в определени моменти, имаш ли наблюдение?

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ами днес през деня не миришеше, чак към 16:00 часа започна пак да мирише, но вчера миришеше цял ден. То е ясно, че ще се ходи на лекар. Но просто съм много притеснена и се чудя какво друго би могло да бъде.
PrincesaDundesa, благодаря за линка. В началото и аз помислих, че ще се разболее, защото дъхът си беше просто неприятен, като на човек, който е вдигнал температура. Но температура няма, нито пък нещо друго. Миризмата я усещам някъде от около две-три седмици. Но едва онзи ден установих, че мирише на ацетон. С мъжа ми дори спорихме, той каза, че си въобразявам, но аз съм сигурна. На моменти ме лъхва по-силно, а на моменти е по-слабо. Благодаря ви момичета , за отговорите.

Последна редакция: пт, 24 юни 2005, 01:04 от Sania

# 6
  • Мнения: 882
Не искам да те плаша, но всеки с болката си........
Трябва на всяка цена да проверите кръвната захар.
На моето бебенце така му откриха диабет на 2 месеца.
Аз дори не се досетих, че това е миризма на ацетон. Водих я по лекари да й гледат гърлото. мислих си, че е настинала.
Имате ли в рода диабет?.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Не искам да те плаша, но всеки с болката си........

Да, като търсих с търсачката прочетох за вашия случай.  Sad
В рода нямаме диабет-нито откъм моя страна, нито откъм страна на мъжа ми. Искам да те питам нещо-твоето бебе как наддаваше на кг, когато му откриха диабета?

# 8
  • Мнения: 882
В идеални норми. Тя се роди малка - 2 700, именно заради диабета. Изцяло беше на кърмене. Хапваше си през три часа, Никакъв проблем.
Според мен инсулина започна да не й достига, когато й дадох първите сокчета.
Виж - не бива да се тревожиш излишно. Трябва на всяка цена да му измериш кръвната захар.

# 9
  • Мнения: 882
Sania, моля те пиши, какво става?
Виждам, че си от Варна, ние също?

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
И на моята сладурана така понякога и миришат устата и аз се бях ошакала. Но три пъти досега и правхме пълна кръвна нартина и всички показатели са идеални. Кръвната и захар е 4,9. Не е и болна, не е и обезводнена, така че може и като при нас да няма повод за притеснение. Стискам палци да е така

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Sania, моля те пиши, какво става?
Виждам, че си от Варна, ние също?
Веднага щом разбера нещо ще пиша...

# 12
  • Мнения: 1 983
ох и аз се шашнах ,и на моята беба и мирише странно устичката ,не мога да разбера дали е на ацетон или нещо друго ,но иначе всичко й е наред,хапва,спи играе,мислех че е от това че яде вече от кухня,манджи и други такива
уффф,педрото ни е в отпуска ,ама май ще й звъня утре

# 13
  • Мнения: 882
мили мами,
моля Ви не се шашкайте. Има хиляди причини за необичайния дъх в устатата на бебенце.Просто аз споделих с Вас моята история.
моля се на бог да няма повече  деца с диабет!!! Praynig Praynig Praynig

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=15136.0
Това е моята тема по въпроса. Правих кръвни изследвания на детето, кръвната захар беше в норма. В крайна сметка, тъй като ацетоновият дъх не е постоянен и няма никой от другите признаци на диабет, очевидно се получава в дни, в които пие по-малко течности по една или друга причина.

Общи условия

Активация на акаунт