бебе и животинче

  • 4 594
  • 85
  •   1
Отговори
здравейте..може да има друга такава тема,затова ако модераторите считат тази за излишна..моля да я изтрият.Та...Какво мислите относно съжителството между бебе и животинче/куче.коте../?Има хора смятат,че това не пречи.Аз лично не знам..някой имаал ли е някакво домашно животно отглеждано заедно с бебенце?Пречат ли космите...поведението? Peace

# 1
  • Мнения: 606
Я споко! Нема си хвърлиш хамстера зарад некво бебе я!

# 2
  • Мнения: 1 259
Всеки сам си преценява...е, за хамстер ОК, ама за някое голямо куче... няма да съм много за...все пак детето ще пълзи там където кучето...пи***...

# 3
  • Мнения: 83
Не бих гледала куче или котка заедно с новородено. Ако е хамстер може би няма проблем. Ние примерно имаме декоративни рибки, педиатъра ни каза само да не ги храним с дафня.

# 4
Е да но котката има хигиенни навици .. за нея какво ще кажете

# 5
  • Мнения: 1 775
...все пак детето ще пълзи там където кучето...пи***...
Е да но котката има хигиенни навици .. за нея какво ще кажете
А кучето няма ли изградени хигиенни навици Shocked? Кой нормален човек си оставя кучето да пикае в къщи след бебешката му възраст?

# 6
  • Мнения: 3

 наистина всеки сам си преценява,но домашниня любимец
 не пречи  на бебето да си расте живо и здраво, напротив ако
е куче или коте се привързват към бебето наравно с майка му,
 всички сме виждали каква любов настава м/у тях. Crazy

 

# 7
  • Мнения: 1 749
Зависи от възрастта на детето.Най-добре е да не съжителства с никакво дом.животно първите месеци от живота си.Хубаво е вниманието на майката да е заето само и единствено от детето.Когато майката  прецени,че може да се справи и с дечко ,и с едно домашно животинче,тогава-защо не? Разбира се,пернатите любимци никъде не се препоръчват да се гледат с деца под 5-6 годишна възраст.
  Хигиената не бива да пострада-при една добра организация на времето и на жилищното пространство ,грижите и за малкия човек и за животното ще са по-леки.Това важи за кучето,например.Обезпаразитяването и ваксинациите са много важни.
 Ако става въпрос за по-екзотични твари,като тарантула например(някъде из форумите срещнах една такава майка),трябва да се има впредвид,че някои хвърлят косъмчета като защитна реакция,и могат да причинят сърбеж....Тук нещата вече са по-специални-тарантулата трябва да е спокоен вид,който да не изхвърля от въпросните косъмчета.

 Ако става въпрос за рибки-проблеми пак няма,само аквариума да не е там,където спи детето,и ,за да е сигурно-не се взима дафния за храна-някои хора са алергични към нея.

 Аз съм против гледането на котки с малки деца до 6-7 год възраст(става въпрос за моя малък човек).Може да издраска детето,да го ухапе....Не се привъзрзват като кучетата към човека.И,определено няма да пази Wink .
 Трябва да се внимава и да не пострада животинчето Laughing

И пак-всичко опира до възможностите-физически и финансови- на майката и таткото ...

# 8
  • Мнения: 1 749
А,да-забелязала съм,че децата се развиват много по-бързо,когато имат допир с животни.

# 9
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 205
гледах си детето до 6 месеца ведно с котка. ако животното е обезпаразитено, здраво, кротко и не пикае където не трябва, не виждам какъв е проблемът толкова.
прави ми впечатление, че навън хората си гледат бебета и кучета и котки без проблеми, а ни тука, сакън...
все пак всеки сам си решава.

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Теми с такава тематика бол.Гледах/м новородено бебе заедно с котката,която живееше доста преди това с нас.Проблем никакъв.Новородената ми дъщеря ядеше и спеше,котката искаше два пъти на ден да я нахраня и да и сменя тоалетната,а аз прекарвах времето във форума Mr. Green

# 11
  • Мнения: 297
Според мен също няма проблем. Стига на животното да са направени нужните ваксинации и обезпаразитяване. Едно време по селата хората да не би да са си махали кокошките и козите като се е раждало дете в родата. Ако детето не е със склонност към алергии, които налагат незабавното премахване на домашните любимци-всичко е ОК. baby  animal037

# 12
Прочети:
http://semeistvo.rozali.com/dnevnik-bebe/p6115.html

http://zoosviat.com/?page_id=88

Едва ли някой ще може да ти даде по-изчерпателен отговор  Wink Grinning


А колкото до личен опит...все още нямам такъв ...Weary Weary

# 13
  • Мнения: 851
Аз съм против. Имах котка преди да се роди Габи.Щом бебето дойде в къщи котката отиде в бабата на мъжа ми. Стоя там докато бабата почина. Междувременно ние също отидохме да живеем в този апартамент. Габи вече беше на 6 м. Но след година съвместно съжителство видях, че така не става. Косми навсякъде, мирише, детето почна да й пипа тоалетната...и котката отиде на доживотна разходка на село. Може би щеше да иде още при раждането ако нямаше кой да я вземе. Детето е приоритено, даже втора котка мисля, че няма да си взема вече.

# 14
  • Мнения: 1 668
Имам немска овчарка и малко дете. Не съм си и помисляла да си изхвърля кучето. Има мир и любов, а хигиената зависи от нас. Не виждам причина да не съжителстват животинче и бебе.
Преди време УНГ лекар ми каза, че малкия има алергия и аз се бях притеснила, че може да е от кучето. Алерголожката ми се изсмя и каза, че това е абсурдно. Според нея щом от малък е с кучето е възможно да направи всякакви други алергии, но не и от него. Слава богу нямаме вече проблем - явно беше нещо временно.
Имам си и съседи, които също гледат бебе с немска овчарка. и при тях проблеми няма...

Общи условия

Активация на акаунт