операция на киста - къде?

  • 3 213
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,

След консултация с няколко специалиста най-сетне се реших на операция за статична кистар която може и да е вродена (дермоидна), но според един от лекарите е твърде плътна за киста и е нещо по-сериознол Туморните ми маркери са в норма. В крайна сметка смятам да се оперирам до месец и най-вероятно няма да е възможна лапероскопия. ,,Кистата,, е 5 см. Една от лекарките ме насочи към др. Румен Димитров от МД. Имате ли мнение за него като опериращ? Да ми препоръчате други варианти? Дали е добре да се оперирам в МД или другаде - Тина Киркова например?

Моля, помогнете и брагодаря!

# 1
Друга идея за добър оператор, която ми дадоха, е д-р Попова от V градска - моля, кажете мнение и евентуално как да я открия и да заявя операция при нея.

# 2
  • Мнения: 61
Има цяла тема за лапароскопията http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=233986.0;topicseen. От мненията на момичетата във форума се насочих към д-р Попов, Шейново  Peace Доволна съм от избора си. Иначе и за д-р Попова съм чувала добри отзиви, моя колежка ходи при нея на прегледи, а съм и чела тук-таме из форумите.

# 3
Благодаря, anneli, сега мои познати ми препоръчаха Шейново, но без идея за конкретен лекар. Само да уточня, че е по-вероятно операцията да не е лапароскопия. При теб лапароскопия ли беше и д-р Попов оперира ли с коремно отваряне? И ако може да споделиш какво да очаквам като финансови условия - има ли шансове да мина по Здравната каса?

# 4
  • Мнения: 248
Аз лично съм много доволна от д-р Новачков - той работи в болница Света Анна, старата Окръжна в Младост. Два пъти ми е махал киста и операциите минаха безпроблемно. Тел. му е:0888705389

# 5
Аз лично съм много доволна от д-р Новачков - той работи в болница Света Анна, старата Окръжна в Младост. Два пъти ми е махал киста и операциите минаха безпроблемно. Тел. му е:0888705389

Благодаря, Инатче Simple Smile А да ми кажеш нещо за финансовите условия - по Здравна каса ли е при д-р Новачков, има ли избор на екип, или някаква уговорка?

Благодаря много!!

# 6
  • Мнения: 183
Аз си правих операцията във втора градска болница.Професор Стамболов и доктор Василев бяха главните оператори. Всичко мина нормално.
Успех  bouquet

# 7
аз съм се подлагала под ножа на др.димитров.мога да кажа  че ми спаси живота в следствие на спукана киста. довона съм. след време се наложи и сестра ми да се оперира заради киста и миомен възел.всико мина по плана. сега съм бременна и ако се налага секцио пак към него ще се обурна.интересно ми е да разбера как е минало всико при теб и къде си се оперирала.до скоро

# 8
аз съм се подлагала под ножа на др.димитров.мога да кажа  че ми спаси живота в следствие на спукана киста. довона съм. след време се наложи и сестра ми да се оперира заради киста и миомен възел.всико мина по плана. сега съм бременна и ако се налага секцио пак към него ще се обурна.интересно ми е да разбера как е минало всико при теб и къде си се оперирала.до скоро

Здравей, Марина!

Операцията беше лапароскопия, направи я д-р Румен Димитров и съм много доволна - беше много професионален и ми помогна много и с администрацията. Освен дермоидната киста (той я определи като такава още на ехографа) махна и една параовариална (извън яйчника, пълна с течност) и махна сраствания на едната тръба. Нямах никакви усложнения и той се погрижи да махне лично конците и промие раните, въпреки че заминаваше за чужбина съвсем скоро. Много съм доволна от избора си. Стискам палци за твоето бебче!!

Общи условия

Активация на акаунт