Фризопеп

  • 1 293
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Въпросът ми е дали Фризопепът действа разхлабващо. Моето бебче има алергия към белтъка на кравето мляко и ни предписаха Фризопеп, който се поема от здравната каса. Бебка обаче има и запек /оформя се като хроничен - от няколко седмици/, макар и нестандартен, т.е. задържа много ако /по 2-3 дни/, което не е твърдо. Казаха ни освен това да и давам и по една лъжичка сок, за да и нормализирам стомашно-чревния тракт. На мен не ми се иска все още да я захранвам, затова и задавам този въпрос. Да добавя само, че сме на смесено хранене. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Опитай да и дадеш млякото по топличко.Когато ние имаме запек (това значи поне 2 дена да не ака)щом и го дам така и ни помага много.Докато го изпие и сме готови.

# 2
  • Мнения: 2 807
terra,
ще се оправи детенце, не се притеснявай...

Синът ми беше със запек преди да започне да пие Фризопеп, оттогава един "запечен" ден не е имал  Wink Laughing

Не приготвяй в топла вода, защото вкусът на това мляко е горчив/тръпчив и ако се приготвя в такава вода, този вкус се засилва.



Успех!

# 3
kakvo iskash da kajesh s tova, che frizopep se poema ot zdravnata kasa? Bi li raziasnila. Na nas sashto ni ispisaha no to e adski skapo.

# 4
  • Мнения: 2 807
kakvo iskash da kajesh s tova, che frizopep se poema ot zdravnata kasa? Bi li raziasnila. Na nas sashto ni ispisaha no to e adski skapo.

Ами ако детенце е с установена алергия към белтъка на кравето мляко, Фризопеп (а може и Алфаре или Пепти Джуниър) се поема от здравната каса. Педиатъра трябва да ти даде направление за алерголог и/или гастроентерелог, който след преглед при нужда издава протокол. Заверява се от здравната каса и оттам в аптеката за Фризипепа Wink

Взема се всеки месец, количеството на изписаните кутии е според възрастта на детенце.

Обикновено протокола се дава за 6 месеца, но може и за три -това по преценка на този, който ще ви го даде.

Общи условия

Активация на акаунт