Бременност и клизма?

  • 17 041
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 827
Малко глупаво се чувствам , но тъй като сме неделя и няма как да питам док (неудобно ми е да го притеснявам за това), може ли някой да ми каже противопоказно ли е клизма да си прави бременната жена? Питам защото когато си направиш клизма нали се засилват "напъните" и не знам дали няма да предизвика контракции?
Извинявам се ако на някой му се е сторил глупав въпроса ми Embarassed

# 1
  • Мнения: 9 814
По принцип знам че, не е особено препоръчително.

# 2
  • Мнения: 46 437
Толкова ли е спешно  Crazy изчакай до понеделник, още няколко часа са Simple Smile

Според мен всякакви промивки и клизми не са препоръчителни, но не съм лекар, питай ...

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
според мен няма не е опасна клизмата

# 4
  • Мнения: 1 217
Предполагам за да питаш за клизма значи имаш   запек предвид в кой месец си.
Сега на пазара има толкова разхлабващи плодове.
Като се почне-кайсии,праскови,диня,пъпеш,круши,джанки,киви и др.
Сок от портокал той също е разхлабващ.
/на мен като ми правиха клизма преди секциото не съм имала никакви напъни или спазми,ама грам/

# 5
  • Мнения: 417
Не мисля,че ще ти стане нещо от клизма,но все пак изчакай и питай доктор.На мен лично много ми помагаше Дуфалак докато бях бременна и запечена. Wink

# 6
  • Мнения: 344
Аз нямам  такъв проблем , но моя приятелка от шестия месец не можеше да ходи нормално.Беше си купила  чай от майчин лист , който категорично й забраниха , защото предизвиквал контракции, но тя като не знаеше Shocked добре , че нищо не й стана.След консултация с АГ  пиеше ДУфалак и нямаше проблем.
Освен това наистина плодовете действат разхлабващо , опитай активия за пиене , прясно мляко. И изчакай до понеделник - все пак не е толкова далече , за да се консултираш със специалист. Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дуфалака не ти ли помага?

# 8
  • Мнения: 1 554
И, аз за дуфалак се сетих Laughing

# 9
  • Мнения: 827
Момичета ама не е заради запек а просто искам да си направя промивка Joy Embarassed Благодаря ви за отговорите , но явно трябва да питам наистина док. Срам не срам Ша питам Crazy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета ама не е заради запек а просто искам да си направя промивка Joy Embarassed Благодаря ви за отговорите , но явно трябва да питам наистина док. Срам не срам Ша питам Crazy

Еееееееее, ти пък. Заради промивка не си струва риска маце.

# 11
  • Мнения: 200
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 585
По-добре недей, щом не е наложително. Все пак питай лекаря. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 43 904
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

Всъщност няма...безумно но факт. има мнооогоо рядко едни македонски, но се намират трудно и рядко....

# 14
  • Мнения: 200
Тук се използват свещички от глицерин. Въобще не се практикува стария метод на клизма.
Питаи в атеките, невярвам да няма. Препоръчва се и при бременни.

Всъщност няма...безумно но факт. има мнооогоо рядко едни македонски, но се намират трудно и рядко....
Няма нищо общо с клизмата, спомням си първото ми раждане. Сега ми изглежда чак брутално. А с тези свещички се изхождаш съвсем нормално.

А покупка по нета не е ли възможна ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт