Захласва се, посинява, дори си глътна езика

  • 2 260
  • 4
  •   1
Отговори
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
Д-р Слънчева, моля за съвет какво да предприема. Дъщеря ми е на 1 година и 10 месеца, при почти всяко падане изревава веднъж, спира да диша, отпуска се и веднъж дори си глътна езика. Cry Не мога да определя точно за колко време не диша, но е някъде от порядъка на 15-30 секунди. Духам й в лицето, но няма ефект. Поема въздух когато й плисна студена вода в лицето. Когато вече започне да диша, лицето й става восъчно бледо, а устата и около очите посинява. Започна да се захласва така когато направи една годинка, след едно падане. В началото го правеше рядко, но тези състояния започнаха да зачестяват. Сега го прави по два-три пъти на ден. Нашата педиатърка твърди, че това било нормално и щяло да отшуми с времето. Ужасна гледка е и е много травмиращо за мен, а със сигурност и за детето не е добре.
Моля, посъветвайте ме какво да правя и дали наистина това състояние е нормално или да я заведа при специалист.

Предварително Ви благодаря! Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 02:33 от Picky

# 1
  • Мнения: 5 760
Често се случва, но не енормално и е добре да се потърси помощ. Консултирайте се с детски невролог и детски психолог. действително тези афектни гърчове така се наричат се наблюдават често в този възраст, но се вземат мерки да не се повторят, защото се отразяват на детето- това са макар и кратки, но моменти на кислорона  недостатачност .

# 2
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
Много Ви благодаря за отговора д-р Слънчева!   bouquet Непременно ще я заведа при невролог и психолог. Grinning

Възможно ли е Вие да ми препоръчате детски невролог и психолог?

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 21:57 от Picky

# 3
  • Мнения: 5 760
Психолог- Драголова тел. 0888395970, невролог д-р Попова тел. 0885586072

# 4
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 708
Много Ви благодаря!  bouquet

Аз заведох миналата седмица Рали при д-р Г. Попова. Според нея Рали се захласва за да ни манипулира. Посъветва ме какво да правим и как да се държим в такива моменти и......, да чукна на дърво, оттогава наистина не се е захласвала.  Grinning Невероятен човек е д-р Попова!  bouquet

Още веднъж хиляди благодарности, д-р Слънчева!  bouquet

Приятен ден! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт