нещо за триците

  • 8 021
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Добро утро! Няма и половин час от работната седмица, сядам веднага да ви питам нещо,което незнам как съм пропуснала. За триците ....
Казвайки това поглеждам в ляво и до мен е поредната дневна доза трици с кисело мляко. Гледам, че ми се свършило степчето, и сега малко намръщено ще го излапам набързо. Вече го ям като нещо, което не предпочитам да ям, но знам че това са трици и ми помагат. И някакси механично ги изяждам. Както и да е. Чета вчера съботния 24часа. Има интервю с д-р Дюкан. Чета си аз .... и какво да установя ТРИЦИТЕ СЕ ЯДЯЛИ ОТ ТРЕТА ФАЗА. А аз още от ударния режим си ги ям всеки божи ден. Добре се чувствам честно казано. Излезе, че диетата съвсем съм я оплела, защото вече съм в 3та фаза и в протеиновия четвъртък пак ям трици. Но ....... всичко си е ОК. Свалих колкото кила исках и от 1 месец вече си ги задържам без проблеми, дори имам отклонение от диетата от време на време.
Споделете с мен мнението си за триците!!!!
Лек и успешен ден!!!

# 1
  • Мнения: 617
А в книгата пише , че триците се започват от ударния...сигурна съм....За да предотвратят точно последствията от първа и втора...т.е. запека и едновременно с това това са дневната доза въглехидрати.И поемат калории.

# 2
  • Мнения: 2 591
аз съм малко несведуща по Дюкян, но за пшенични трици ли говорите newsm78 малко са гаднички на вкус, и зародишът също, но е по-полезен...

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 481
аз съм малко несведуща по Дюкян, но за пшенични трици ли говорите newsm78 малко са гаднички на вкус, и зародишът също, но е по-полезен...


Става въпрос за овесените трици.

# 4
  • Мнения: 1 875
esi_jo , а какъв е проблемът Rolling Eyes
Ако ти си ги яла от началото, а се "установи, че се ядат от трета фаза"?
Първо - е свършен факт, второ - си постигнала резултат.
Те хората какви неща ядат и твърдят, че са на Дюкан, и свалят, ти за триците се притесняваш.

# 5
  • Мнения: 516
А в книгата пише , че триците се започват от ударния...сигурна съм....За да предотвратят точно последствията от първа и втора...т.е. запека и едновременно с това това са дневната доза въглехидрати.И поемат калории.

 Peace

# 6
  • Мнения: 189
аз действително не се притеснявам, че съм объркала диетата, защото така или иначе при мен маше желания ефект. Ма ми стана интересно дали съм се объркала така жестоко аз. В интервюто с Дюкан казва за трета фаза. Освен всичко триците са полезни за холестерола, намаляват го. Някой има ли пример за такъв ефект на триците? Колко време трябва да се ядат за да има резултат да се понижи холестерола?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
Хапвам триците още от удрната фаза. В редките случаи, когато съм ги пропускала, е започвал да ме гони такъв запек, че... Embarassed Няма много фибри в режима /освен в дните ПЗ/, така че напълно изключвам възможността триците да се добавят към храненето в по-късен етап /тогава вече и плодове са позволени, което пък намалява потребността от трици/.

# 8
  • Мнения: 107
Момичета това, че сте яли овесени трици още от самото начало само сте спечелили. Те са чиста целулоза, напълно неусвояеми. Влизат в червата, набъбват, създават слузест гел, който увлича със себе си неусвоени мазнини(калории) и излизат.

# 9
  • Мнения: 488
Абсолютн съм съграсна с последните мнения на Karimma и bagira_bambinas! В книгата пише от началото - втора фаза! /защото първата е въпрос на няколко дни, най-често 5/.  И съдържат много фибри! Това е и причината да увличат със себе си боклуците от тялото и да спомагат за намаляването на холестерола. И овесените, и пшеничните. Мое мнение е, че и зародишът трябва да се причисли към тези съвсем не толкова неприятни на вкус, но невероятно полезни продукти!
Ако се направи по подходящ начин става съвсем приемливо!   chef

# 10
  • Мнения: 189
Добър ден! Бих искала да питам също и каква е разликата между пшенични и овесени трици? не в съдържанието им. на еднакъв принцип ли действат? аз от началото си знам и само овесени си купувам. все си мисля,че овесените помагат повече, незнам де. но като гледам какви компетентни отговори давате. благодаря за което............

# 11
  • Мнения: 793
Аз искам да попитам в какви количества се приемат триците - аз съм си взела пшеничени в момента? А пшеничения зародиш в какви количества е полезно да се приема? Нищо не пише на опаковките  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 488
Аз искам да попитам в какви количества се приемат триците - аз съм си взела пшеничени в момента? А пшеничения зародиш в какви количества е полезно да се приема? Нищо не пише на опаковките  Rolling Eyes
В 100г пшенични трици се съдържат 15-16г белтъчини, 5-6г мазнини, 9-10г въглехидрати и 55г баластни(високоцелулозни) вещества. Препоръчва се дневно да се приемат от 2 до 5 супени лъжици-около 25до50г. Те се понасят добре и при продължителна употреба са безвредни.С тях трябва да се приемат достатъчни количества течности, което е нужно за набъбване на власинките и ускоряване преминаването на храната през стомашно-чревния тракт.
-----
Пшеничен зародиш: Подобрява обмяната на веществата , засилва имунната защита на организма. Стимулира жизнеспособноста.
Пшеничният зародиш е лесно усвоим хранителен продукт, който може да се приема смесен с прясно мляко, плодов сок и нектар.
Успешно може да се включи в диета при хора с наднормено тегло.
Консумира се в дози 1-2 супени лъжици на ден. По желание дневната доза може да бъде увеличена.
Полезен е при авитаминоза, пролетна умора, възстановяване след операция или продължително боледуване.
Пшеничният зародиш е натурален продукт с висока биологична стойност.
Може да се влага в различни печива, кулинарни смеси и пълнежи, млечни и зеленчукови супи.
------
Това е което намерих като дозировка  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 488
Добър ден! Бих искала да питам също и каква е разликата между пшенични и овесени трици? не в съдържанието им. на еднакъв принцип ли действат? аз от началото си знам и само овесени си купувам. все си мисля,че овесените помагат повече, незнам де. но като гледам какви компетентни отговори давате. благодаря за което............
Доколкото успях да разбера - една от разликите е в разтворимостта - например, овесените трици съдържат около 50% разтворими влакна от общото количество влакна, докато пшеничните трици - само 20%. Въпреки различното съотношение, и двата типа фибри са полезни и значими за човешкото здраве. Има известна опасност от подуване на стомаха при някои хора, когато използват пшенични, иначе овесените се понасят от повечето хора добре. Разлика има и в консистенцията - пшеничните са като брашно - много са ситни, докато овесените да по-едри и това им свойство ги прави да действат като "метла". Сигурно има и други разлики, освен вкусовите, но наистина се затруднявам да отговоря по-изчерпателно.  Sunglasses

# 14
  • Мнения: 793
Drunvala, благодаря за изчерпателния отговор. Предполагам,че не е проблем пшеничения зародиш да се приема с кисело вместо с прясно мляко?

Общи условия

Активация на акаунт