лятото и децата в България

  • 966
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
това лято забелязах нещо което преди ми убягваше-може би защото каките бяха големи ,а малката още малка,та това лято сме по градинките и както Даяна си играеше с децата майките се разговорихме-оказа 4е от 5те деца в пясъ4ника само 2 са изцяло българ4ета-другите 3 бяха-полуараб4е,полуиталиан4е и полуфранцузой4е,голяма 4аст от децата в блока са също приходящи за лятото от някоя друга страна,а градът ни не е 4ак толкова голям Thinking/става въпрос за деца най ве4е от 5 години и по малки абе тъжно е някак си
а как е във вашите градове през лятото newsm78

# 1
  • Мнения: 3 423
Какво му е тъжното, не разбирам?
Че са принудени да рият в мърлявите пясъчници, нали?
Да, много е тъжно.

# 2
  • Мнения: 27 524
В София за два месеца видях само едно полуафриканче  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 550
В Детският Кът на Варненската Морска градина нямаше много деца през деня. Явно повечето деца са на детска градина или 'бабин дом', но вечерите беше много оживено. Не видях много деца от смесени бракове, обаче Thinking
А колкото до останалите детски площадки- направи ми приятно впечатление, че имаше доста нови и добре поддържани.

# 4
  • Мнения: 3 521
В пясъчника на нашия блок моето си е единственото "вносно".

# 5
  • Мнения: 3 804
явно,това при нас е местно явление

Че са принудени да рият в мърлявите пясъчници, нали?

да ти кажа доста градинки обиколихме,а мърляви пясъци не видях,напротив доста са стегнали градинките

# 6
  • Мнения: 11 306
явно,това при нас е местно явление

Че са принудени да рият в мърлявите пясъчници, нали?

да ти кажа доста градинки обиколихме,а мърляви пясъци не видях,напротив доста са стегнали градинките
Dtti, Заарата има доста по-човечен вид отпреди няколко години. В София могат да мечтаят за градинки с подобно състояние. Явно нашия град има много забягнали, защото и на мен ми прави същото впечатление като съм била с децата миналото лято. Това пропуснахме Cry

# 7
  • Мнения: 3 932
В на6ия гряд няmа6е ни една свястна пло6тадка... Виж по кафета и вили, "чужденци" не mернах.

# 8
  • Мнения: 2 257
Не го водя по софийските градинки и т.н. "пясъчници" Rolling Eyes.
Не съм видяла, там, където съм го водила, както и по морето, полу-някакви деца. А и да има, няма нищо чудно - сега им е сезонът.

# 9
  • Мнения: 7 914
и аз досега не съм мернала полубългарче Thinking

# 10
  • Мнения: 1 049
Чакай към 17-18 ще видиш едно българско италианче.  Heart Eyes Peace

# 11
  • Мнения: 3 491
Заключения не мога да правя, но по-миналата година на Балчик веднага към нас се присламчиха семейство англичани, емигрирали в България, с две малки деца, като чуха, че нашите бърборят помежду си на английски. Искали да си събират децата да играят с англоговорящи, защото изоставали с английския Party . Ние пък взехме, че се оказахме краткосрочно пребиваващи българи. Но си говорихме много хубаво с тях по някои общи теми.  Simple Smile

# 12
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
В града на баба и дядо има няма 600 4овека население Laughing,но сьсед4ето до наШата кьЩа е полухоланд4е,летните ваканции се намират с моето(моите) и дивеят по бьлгарски Joy,след това свьрШва лятото и всяко от кьде е.....а бабите си остават сами.........

# 13
  • Мнения: 1 526
Не го намирам за странен този факт при положение, че знаем колко млади хора живят извън пределите на Родината.
Аз лично съм срещала малцина такива деца.
Миналата година друго ми направи впечатление по парковете в София- колко много малки деца и бременни жени има!

# 14
  • Мнения: 3 804
явно,това при нас е местно явление

Че са принудени да рият в мърлявите пясъчници, нали?

да ти кажа доста градинки обиколихме,а мърляви пясъци не видях,напротив доста са стегнали градинките
Dtti, Заарата има доста по-човечен вид отпреди няколко години. В София могат да мечтаят за градинки с подобно състояние. Явно нашия град има много забягнали, защото и на мен ми прави същото впечатление като съм била с децата миналото лято. Това пропуснахме Cry
малко офф-а видяла ли си бившата ку4ешка зад 11 аптека-супер е ,малко ни е дале4е,но сме там редовно

Общи условия

Активация на акаунт