Спонтанен аборт или отрицателен тест?

  • 967
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Момичета,здравейте!
Не мога да забременея от почти 5 години. Това ме убива всеки месец година след година,но тази седмица 3 мои приятелки загубиха бебетата си. При едната имаше кухо яйце,другата роди здраво бебе което почина на 3я ден-обяснение нямаше, а третата загуби бебчето в 9 месец. Сега стоя и се чудя всъщност кое е по-тежко и дали въобще може да се прави сравнение. Не знам. Сега си мисля,че много страдам но като че ли ако се получи и го загубиш боли много по-силно. Споделете какво мислите защото се ужасявам при мисълта че може да стане и да го загубя.

# 1
  • Близо до София
  • Мнения: 896
Съжалявам за това което се е случило с твоите приятелки.
но мисля, че което и да се случи - боли, при всеки може би е различно;
аз мисля че би било доста по-трудно възстановяването психически и преодоляването на болката ако се загуби бебчето в последния месец на бременността или бебчето почине няколко дни след като се роди. болката е доста по-силна отколкото ако теста ти покаже че е отрицателен... Ужасно е, дано не ни се случват такива неща...

# 2
  • Мнения: 4 324
Много съжалявам за приятелките ти Sad Ужасно е Sad
А кога боли повече, според мен зависи от човека, според това кой как усеща нещата.
Бях и от двете страни - първо страдах, че всеки месец резултатът е отрицателен, боли и то много, боли и то всеки месец Sad
После забременях и естествено бях безкрайно щастлива.
После загубих бебенцето си, в началото на 4-ри месец Sad Боля повече от всичките месеци на куп. Дълго време след аборта, аз се страхувах, не исках да забременявам ... Sad С времето се научих да живея с тази болка, свиква се, не се забравя обаче. Понякога се сещам за събитията и ме боли също толкова много като тогава. А август месец е месецът, който винаги ще ми напомня какво загубих Sad  
За мен лично болката от загубата е по-голяма, но пак казвам - зависи от хората, всички сме различни

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Доли5,никой не е застрахован за нищо.Аз мисля,че едва ли има жена,която да не се притеснява от най-лошото,но не трябва това да ни спира да искаме деца.Аз съм бременна след 5 годишен стерилитет и мислиш ли ,че не ме е страх .Страх ме е от всичко,от износването,от раждането,от това дали няма да е увредено бебчето,дали ще съм добра майка  и т.н.Но тези мисли никога няма да ме спрат и съм твърдо решена да имам дете.
Да Доли,много е тежко да загубиш дете,всъщност това е най-лошото ,което може да се случи за една майка и един баща,но не трябва да мислим само за това.Бъди силна и следвай мечтата си,каквото ти е писано,това ще се случи!
успех!

# 4
  • Мнения: 158
Благодаря ви момичета!
 Както винаги бяхте бързи и споделихте искрено своите съдби! Много съжалявам и за вашите загуби! Колкото и хора да са били съпричастни с вашата болка само вие си знаете какво сте преживели. Исках да прочета вашето мнение или вашите преживявания,защото от този месец с пълна сила подновихме опитите,но този черен август направо ме отчая. Аз съм преживявала само отрицателните тестове,но едва ли не това е по-малкото зло. Момичета благодаря ви още веднъж! Възхищавам се на силата ви и си открадвам по-малко увереност от вашата и така животът не е толкова тъжен! Съжалявам за мрачната тема,но имах нужда да споделя с някого който ще ме разбере. Успех и много положителни емоции!

# 5
  • Мнения: 2 423
За мен лично болката от загубата е по-голяма, но пак казвам - зависи от хората, всички сме различни


 Peace

# 6
Здравейте и от мен:)) Накратко и моята проза:след дълги опити и много точен цикъл на 29 дни,този месец бях сигурна че.. ЩЕ ИМАМ БЕБЧЕ,но..закъсня ми 5 дни ,тестовете бяха отрицателни ,но аз бях убедена,че е станало и тази сутрин цъфнах с М.Чудя се какво е станало?Дали съм била бременна,но плода не се захванал,дали дали?

# 7
  • Мнения: 690
Здравей Доли5 !
Снощи и аз научих , че една моя приятелка и бивша колежка е загубила бебето в 9 месец и ако е точна информацията е станало при самото раждане ...
Иска ми се да и звънна и да я успокоя , но знам , че каквото и да кажа е безмислено и глупаво ... и ме е страх ... , а тя предполагам е срината ...
Моята приятелка живее в Дряново , но не знам дали там е раждала , дали не е станала лекарска грешка ... не знам , но ме боли за нея !!!!! Cry Cry Cry Cry Cry

# 8
  • Мнения: 3 294
Доли , съжалявам за това през което са преминали твоте приятелки, наистина не може да се сравнява болката от едната или другата загуба , само човека който го е изпитал на собствен гръб знае какво е , страховете винаги ги има , въпроси има много , болката отминава , но не се забравя . Дано да има все по-малко такива жени  Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 158
Евита,моята приятелка която загуби бебето 2 седмици преди термина. 3 дни се притесняваше,че вече не го усеща ходи на преглед 3 пъти при доктора който й следи бременността един от големите "специалисти" в Пловдив,който накрая й обясни,че му е омръзнало от нейното досаждане бебето било добре и да престане да преиграва. След което влезе по спешност в болницата където й обясниха,че бебето няма пулс и направиха секцио на другия ден. А тя милата цяла нощ лежа в болницата и знаеше,че на другия ден ще й правят секцио за да извадят момченцето,което ако бяха извадили 5 дни по-рано щеше да е живо и здраво. При аутопсията или не знам как се нарича точно се е установило "множество кръвоизливи на плацентата" или нещо подобно. Бебето вече не е било живо когато "специалиста" й е казал да не преиграва. Толкова ми е мъчно за нея не знам какво да й кажа,как се преживява такова нещо. Но мисля,че не е правилно и да се държим все едно нищо не се е случило. Не знам. Нейната болка е ужасяваща просто......А другата роди живо и здраво момченце и в деня в който трябваше да ги изписват и съобщили,че бебето е починало причината била внезапна детска смъртност т.е. неизвестна. Не знам какво да им кажа просто не знам. А са ми толкова близки. Страхувам се да им се обадя. Кажете ми какво се казва в такива случай не вярвам,че има думи които могат да намалят болката им.

# 10
  • Мнения: 547
Доли,няма думи с които да намалиш болката на майка загубила детето си,но понякога помага дори само да знаеш че има някой до теб.Бъди до тях.Ужасно е това което се е случило и на двете майки.Това ще бележи завинаги живота им,но се надявам да намерят сили и да се изправят,да намерят сили отново да пожелаят дете и когато са готови за това всичко да мине като по учебник.Кураж и на теб,защото и твоята болка не е по-малка.Просто е различна.Прегърни ги поплачи с тях и помълчете заедно.Ще помогне и на тях и на теб. Hug
Мен обаче ме притеснява въпросното светило.На приятелката ти няма да й е до това,но дали няма начин друг член на семейството от нейно име да направи необходимото-сигнал,жалба,знам ли и да му се потърси сметка за убийство поради небрежност.За бога,ако беше обърнал внимание на думите й детето щеше да е живо или поне щеше да има шанс да оцелее.Да не говорим за гаврата-да й каже че преиграва без дори да я прегледа.Едни тонове да беше пуснал поне.Ами той ще постъпи така и с друго дете и друга майка.Кажи как се казва и ако не друго поне из форумите да се знае кой е.

# 11
  • Мнения: 690
Как може да има такива лекари ... просто нямам думи  , държавата трябва да се замисли и върху тези неща ?!?МОЖЕ ЛИ доктор , клел се да помага винаги , да допуска такива фатални грешки ... Щом плацентата е била с множество кръвоизливи , това е щяло да се види при един ехографски преглед и токлкова ли е било трудно да се проследят тоновете на бебето ... , потресена съм – това не е лекар , това е убиец и заслужава д а бъде наказан за грешката си !!!Лошото е че тази майка едва ли има сили да се бори срещу некадърността на този гинеколог , но аз също подкрепям Dji-Djo и те моля да напишеш името на този индивид , защото останалите майки трябва да знаят и когато им се наложи да избират своят лекар , да се замислят дали този „ доктор „заслужава да оставиш живота на детето си в неговите ръце ...
Относно това как да им помогнеш – просто бъди до тях !Думите са излишни , защото няма да успеят да ги утешат след такава загуба , но факта , че може да разчитат на теб във всеки един момент , дори и само за да поплачат е достатъчен  , поне според мен !

Общи условия

Активация на акаунт