Себорея

  • 6 404
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,моля за съвет!Дъщеря ми е на 8г. и преди месец на главата и се появиха 3гръга все една изсъхнала каша,незнаех какво е преди това не бях виждала подобно нещо.Заведох я при личния лекар диагнозата беше Себорея  Sad По форуми четох че е нелечима. Предписаха и Дипросалик-маз!!Ако някой е с този проблем нека сподели.Благодаря ви  Hug   bouquet

# 1
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Потърси кожен лекар, с негова помощ ще овладеете проблема с нужната поддържаща козметика. Между другото има дипросалик лосион които е за главата /косата/. Много голям ефект има едно евтино лосионче себорал форте. Успех че е много неприятно.

# 2
  • София
  • Мнения: 215
Здравей mama_smehurana,
не се притеснявай много, действително е нелечимо но пък не е и толкова страшно. Синът ми е на 13г. и е със себореен дерматит. Кожната лекарка също ми каза че е нелечимо, но пък има страшно много медицинска козметика, която помага много. По съвет на кожен лекар в момента ние използваме пяна и шампоян на DUCRAY и определено има огромен ефект, лошото е че кожата на главата много бързо свиква със съответния продукт и той престава да действа и трябва да бъде сменен. Успех и горе главата Hug

# 3
  • Мнения: 32
Много ви Благодаря  Hug   bouquet

# 4
немският шампоан Себорин има много добър ефект при мене, и не мирише лошо Simple Smile

# 5
  • варна
  • Мнения: 101
сестрами имаше такива петна но при нея помогна низорал шампоан но май нещо са го развалили все пак се консултирай с лекар

# 6
  • Мнения: 20
Сина ми е на 2 месеца и лекаря му изписа Певизон .Незнам дали ще има ефект,мажем се от 2 дена.

# 7
  • Мнения: 1 523
Много помага следната маска за коса:
смесват се равни части(напр. по 2 с.л.)мед,студено пресован зехтин и алкохол(може коняк,ром,водка/аз го правя с водка).Слага се на водна баня до достигане на телесна температура и се нанася в корените на косата,в проблемната зона.Слага се шапка за баня и се престоява  около час и се отмива с шампоан.

Общи условия

Активация на акаунт