Отговори
  • Мнения: 162
отворих си сметка в Първа инвестиционна банка и за да ми изпратят сума по сметката ми искат кода на банката.... кое е кода- Булстата или BIC-a?  и какво представлява BIC-а? нещо като парола ли е?

# 1
  • Мнения: 799
BIC е банковата идентификация (код на банката) - съдържа 8 букви.
Значи, за да ти изпратят пари, на изпращачите са нужни следните данни:
Титуляр на сметката (демек собственик) - в случай си ти, така че твоите имена
IBAN - номер на сметката, състоящ се от букви и цифри (общо 20 бр.) - индивидуален за всеки клиент
BIC - банков код, състоящ се от 8 букви (еднакъв за всички клиенти на съответната банка)
Име на банката -  в случая "Първа инвестиционна банка"

Обикновено при откриване на сметка служителите дават едно карточне, в което има всички тези данни. В договора също ги има.

# 2
  • Мнения: 162
mersi mnogo!!!!!!!!!!

# 3
  • Мнения: 162
а може ли още едно въпросче?- само аз мога да си тегля пари от банковата ми сметка и само с лична карта нали? Embarassed Сори че толкова питам, но до сега не сам си отваряла сметка и нищо незнам...

# 4
  • Мнения: 2
Да само ти можеш да теглиш пари от сметката си.
Ако искаш  друг да може ти е необходима разплащателна сметка , от нея изваждаш дебитна карта и даваш пина на  4овека който искаш.



# 5
  • Мнения: 1 008
Vorax, тя вече има разплащателна с-ка. Ако иска друг да тегли може да си извади дебитна карта и допълнителна карта, на която тя да определи лимита. ПИБ предлага и услугата Съвместна с-ка.
FINVBGSF- това е бик кода на ПИБ.

# 6
  • Мнения: 224
IBAN - номер на сметката, състоящ се от букви и цифри (общо 20 бр.) - индивидуален за всеки клиент

Комбинацията от букви и цифри-IBAN-се състои от 22 символа,а не от 20.

# 7
  • Мнения: 162
Мерси много Simple Smile тази седмица ще ми извадят и Виза Електрон.. казаха ми че с нея мога да тегля пари и от банкомата, а не е необходимо да ходя всеки път до банката Hug Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 13
И аз имам вече ПИБска VISA и съм много доволна. Разбрах, че в момента тече промоция, която гарантира 0% лихва за първите 3 месеца. Дори като бонус ми подариха картичка с автограф на Бербо.Wink

# 9
  • Мнения: 162
s Visa electron- mai nqma nikakva lihva  Sunglasses

# 10
  • Мнения: 444
аз пък преди време си направих дебитна карта в Експрес банк и няколко месеца по ред забелязвам че парите от сметката ми намаляват със стотинки и така стават левове.. тегля например една определена сума кръгла, но си имам и 10 лева отгоре които си седят без да мърдат, е да ама точно те вече почти изчезнаха а и по моите сметки и наблюдения даже още 10 лева ми липсват..

егати и поддържането дето правят тези хора, писна ми страшно много...  #2gunfire

# 11
  • Русе
  • Мнения: 2 354
s Visa electron- mai nqma nikakva lihva  Sunglasses

няма как да има, тъй като е дебитна Wink

# 12
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ако ти изпращат пари от чужбина им трябва само ИБАН код.

# 13
МОЖЕ ДА ТЕГЛИ И ВСЕКИ ДРУГ ОТ  БАНКОВАТА ТИ СМЕТКА ,АКО СИ МУ НАПРАВИЛА НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕНО ПЪЛНОМОЩНО. КОЛКОТО ДО BIC АКО ЩЕ РАЗПЛАЩАШ В БГ- НЕ ТИ ТРЯБВА СЪДЪРЖА СЕ В IBAN НОМЕРА С ТАЗИ РАЗЛИКА ЧЕ ПРИМЕРНО НЕ Е UBBSBGSF А ВМЕСТО  BGSF ИМА ЧЕТИРИ ЦИФРИ, КОИТО ОБОЗНАЧАВАТ КОНКРЕТНИЯ КЛОН.

# 14
  • Мнения: 1 763
аз пък преди време си направих дебитна карта в Експрес банк и няколко месеца по ред забелязвам че парите от сметката ми намаляват със стотинки и така стават левове.. тегля например една определена сума кръгла, но си имам и 10 лева отгоре които си седят без да мърдат, е да ама точно те вече почти изчезнаха а и по моите сметки и наблюдения даже още 10 лева ми липсват..

егати и поддържането дето правят тези хора, писна ми страшно много...  #2gunfire

Ако теглиш от банкомат, който не е на Експресбанк, ти се удържа такса за тегленето, която е някакви стотинки.

Общи условия

Активация на акаунт