Проблеми със спането

  • 1 734
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,
искам да попитам майки, имали проблем със спането на бебето им в леглото. Дъщеря ми е на няколко дни, но вече има нетърпимост към собственото си легло. Сложим ли я там, въпреки че е заспала, тя се разбужда, разстройва и не иска да спи в него. Иначе няма никакъв проблем да заспи в ръцете ни или в нашето легло, но не искаме да я приучаваме на това. Също така спи спокойно и в кошчето на количката си, но предпочитам да се научи да спи в леглото си.
Е, как сте приучили децата си да спят в леглата си? Колко време ви е отнело и т. н.
Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Това зависи и от детето.Аз не съм имала проблеми и с двете си деца.даже в кошарата й е по-удобно.

# 2
  • Мнения: 304
Моят син беше същият- неискаше  леглото и това е. Пък като започнаха коликите беше невъзможно да го сложа там. Научи се на ръце  ooooh! . На годинка и 4 месеца реши, че иска да спи в леглото си, сам искаше да го слагам там и сега си спи там по цяла нощ.
Всяко дете е различно  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 034
бебето ти е съвсем мъничко, то е свикнало да бъде на тясно, тъмно и топло - тогава се чувства сигурно. в леглото изведнъж се озовава само на голяма площ и самият факт, че ръцете и краката му не опират стени го кара да се чувства несигурно и уплашено. моят син спи от раждането сам в леглото си, но: първите дни вкъщи спеше в чувалче, което беше възможно най-тясно горе при ръцете (поне там да не се шири много). направих така, защото не можах да се науча да го повивам стегнато, както в родилния дом. ако има кой да ти покаже - още по-добре. стегнато повито в пелената бебето се чувства защитено и сигурно. друго: направи леглото комфортно за него - без много ярки играчки (можеш да ги слагаш като е будно), да не е твърде топло или студено (проверявай отзад на вратлето температурата на бебето), да не е на пряка светлина, в общи линии да е успокояващо обкръжението му. а преди лягане и аз го гушках и го приспивах като новородено - на месец вече си спеше сам. в един момент спрях да го държа на ръце, но стоях до леглото и му пеех, държах му ръката. после спрях да държа ръката и само му пеех. на два месеца вече само целувах, пожелавах лека нощ и гасях лампата. той си има една мечка и нея я гушка. всичко трябва да става постепенно. не се страхувай, че на тази възраст ще свикне на ръце, сега бебето има нужда от комфорт, че не е само.

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 09:18 от simplyaven

# 4
  • Мнения: 12
Това зависи и от детето.Аз не съм имала проблеми и с двете си деца.даже в кошарата й е по-удобно.
Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 511
Моят син беше по същия начин,научи се да спи в количката и като се разплаче да го люлеем.Така спа до 7м. когато една сутрин моя мъж го вижда изправен до количката,тогава свекито го научи да спи при нас.Никога повече не спа в кошарата си,за сметка на сестра си.

# 6
  • Мнения: 552
Ама детето и много малко за някакво приучаване и още повече да му става някакъв навик Crossing ArmsИма нужда от топлина и прегръдка,а не от широко легло PeaceНапълно съм съгласна със simplyaven Peace
Моя син също първите два месеца не искаше и да чуе за неговото си легло-няма и 5 часа прекарани там...затова спеше при мен в хола на дивана-така ми беше и по-лесно с нощните кърмения.И като стана на 2 месеца директно го преместих в неговото си легло-вече нямаше никакъв проблем със заспиването там Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 197
направих така, защото не можах да се науча да го повивам стегнато, както в родилния дом. ако има кой да ти покаже - още по-добре. стегнато повито в пелената бебето се чувства защитено и сигурно.
Aбе какво стегнато повиване на бебе? Особено при 30о навън... Къде е това родилно, където бебетата ги повиват?
Иначе съвета за стесняване на пространството звучи логично - някакви обиколници, завивки, нещо мекичко. Но приспиването на ръце ще ви доведе големи проблеми впоследствие, защото както го свикнеш така ще продължи.
Аз не съм имала проблеми с дъщеря ми - заспиваше си от първия ден в леглото. Докато беше бебе никога не е спала в голямото легло. Сега по-често го прави, защото иска при тати.

# 8
  • Мнения: 3 034
ох  ooooh! ами родилното е в Канада, в болницата се поддържа една постоянна температура от 22-23 градуса, а пелените са памучни. много е просто - ако има възможност момичето, поддържа такава температура в стаята на бебето и ако умее, си го повива, защото така то се чувства сигурно. въпросът е за две-три седмици, в крайна сметка. ако няма възможност, оставя го на топло и незавито и тогава не знам как се действа. сигурно го оставят да реве, докато го заболи гърлото. а обиколници, завивки и възглавници не се слагат около новородено бебе! има опасност от Синдром на внезапна детска смърт (СВДС). по въпроса има писано много. който иска се съобразява, който не иска - прави каквото знае, ама тогава да не си пишем напразно.

п.п. говоря за нощно спане, тъй като ми беше важно синът ми да свикне да си спи в леглото нпощем. през деня не ми е пречело да си го разнасям с мен в шезлонга. нощем тук е 20 градуса, в България и нощем ли е 30?

Последна редакция: вт, 05 авг 2008, 21:49 от simplyaven

# 9
  • Мнения: 991
Следвай инстинкта си на майка и си гушкай бебчето, то има нужда от това - много е малко за капризи. Тия схващания за дресировка на бебетата, за да ни е по-удобен живота отдавна са отхвърлени.

В началото слагахме бебка в много  малко кошче до нашата спалня. Спеше си там без проблем, но я приспивахме на ръце. Тя с роди в края на март и тогава беше доста хладно. До около месец - месец и половина я повивахме в бархетна пелена. И досега си я приспивам на ръце или с люшкане. Не мога да гледам как се върти и търка очички, скимти и плаче, а не може да се отпусне и да заспи сама.

# 10
  • Мнения: 83
Следвай инстинкта си на майка и си гушкай бебчето, то има нужда от това - много е малко за капризи. Тия схващания за дресировка на бебетата, за да ни е по-удобен живота отдавна са отхвърлени.

TоЧно така,каприза е каЧество на възрастния ,на бебето това му е непознато- то просто има нужда от близостта ти  Peace.За съжаление съвет за леглото не мога да ти дам,защтото и ние се приспиваме на ръце и дори спи в нашето легло.

# 11
  • Мнения: 292
И ние се приспивах ме на ръце (по точно така я свикна свекито  Close). Оставих я една, две вечери да поплаче малко и сега си заспива сама в малката кошарка и аз после си я пренасям в голямата. Но наистина твоето бебче е още много малко за каквото и да е било привикване. Само за това повиване ...... според мен е по добре да и се движат свободно крачетата и ръчичките и за това ползвай спално чувалче (аз не съм ползвала и не съм имала проблеми), но така бебчето ти ще се чувства по сигирно.

# 12
  • Мнения: 13
Благодаря още веднъж на всички за отговорите. Наистина има логика в изказванията на simplyaven, Homesick и някои други. Ще се постарая да намеря най-доброто решение за нас. Ще се радвам, ако има и други мнения по въпроса.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И двамата отначало ги приспивах на ръце...беше ужас.После ги научих да заспиват сами

# 14
  • Мнения: 3 034
чак сега видях, че си тук, в Канада. всички неща, които съм написала са задължение на сестрата в болницата и педиатричната или общопрактикуваща сестра, която идва да ви наглежда - попитай я, не знаеш колко ми беше полезна на мен и колко лесно ми направи гледането на бебе тази жена! изключително са добри, питай за всичко, включително и за начина, по който ти се чувстваш ако имаш каквито и да било проблеми  Peace

за коментарите относно повиването, ето така се повиват бебетата в канадските родилни отделения, или поне в тукашните, само главите им се виждат:

Общи условия

Активация на акаунт