Има ли надежда за положителен резултат

  • 1 926
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте на всички във форума. Регистрирах се от скоро. И така нещата при мен стоят по следният начин:
Аз съм на 29 г. от три години правим опити за бебо. Правила съм си почти всички иследвания: Хормонални - в норма, само малко пролактина ми е завишен, но ми изписаха Достинекс за нормализиране; Цветна снимка - проходими тръби; Тест за съвместимост - положителен, а забравих да спомена Спермограма - отлична. Следяха ми и овуто и бях на стимулация с клосилбеги, след установяване на фоликул 22 мм ми биха прегнил, изписаха ми хиляда хапчета - Дуфастон, който го пих в продължение на 10 дена от 13 ден на цикъла, ношпа,някъкви витамини за подсилване на имуната система и спомагане на обяната на веществата, фолиева киселина и аспирин протект.
За сега погледнато няма причини да не забременея, но бебо още няма. Този месец чакам да ми дойде "М" на 08.08.2008 г. защото нямам никакви признаци на бременност и в събота на 02.08.2008 г. си правих тест беше отрицателен.
Има ли някъкъв шанс някой ден да стана мама.
Ако споделите мнение и опит с мен ще Ви бъда много благодарна.
Пожелавам на всички положителни резултати newsm10 .

# 1
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте на всички във форума. Регистрирах се от скоро. И така нещата при мен стоят по следният начин:
Аз съм на 29 г. от три години правим опити за бебо. Правила съм си почти всички иследвания: Хормонални - в норма, само малко пролактина ми е завишен, но ми изписаха Достинекс за нормализиране; Цветна снимка - проходими тръби; Тест за съвместимост - положителен, а забравих да спомена Спермограма - отлична. Следяха ми и овуто и бях на стимулация с клосилбеги, след установяване на фоликул 22 мм ми биха прегнил, изписаха ми хиляда хапчета - Дуфастон, който го пих в продължение на 10 дена от 13 ден на цикъла, ношпа,някъкви витамини за подсилване на имуната система и спомагане на обяната на веществата, фолиева киселина и аспирин протект.
За сега погледнато няма причини да не забременея, но бебо още няма. Този месец чакам да ми дойде "М" на 08.08.2008 г. защото нямам никакви признаци на бременност и в събота на 02.08.2008 г. си правих тест беше отрицателен.
Има ли някъкъв шанс някой ден да стана мама.
Ако споделите мнение и опит с мен ще Ви бъда много благодарна.
Пожелавам на всички положителни резултати newsm10 .
Toва, че не усещаш никакви признаци, не означава абсолютно нищо. А защо си правила тест толкова рано? При положение, че си минала през всички тези изследвания, превантивни мерки и всичко е било наред, както казваш, не виждам друга причина да не забременяваш, освен психологична.
Опитай се да не се фокусираш толкова много върху забременяването.

# 2
  • Мнения: 49
здравей,
и аз съм горе долу на твоя хал, уж нещата са добри, а....бебе няма. Е, ти си правила повечето изследвания. Затова се успокой /казвам ти го, макар и аз да не мога да го направя/ и бъди по-отпусната и си ангажирай вниманието с нещо друго. Успех! Дано да не ти дойте на 08.08 .На мен трябваше вчера да ми дойде М., но до днес я няма, а тестовете са отрицателни, така, че изгубих надежда.

# 3
  • Мнения: 127
Недейте да губите надежда,защото факт е ,че тестовете не показват винаги правилно,ОТИРИЦАТЕЛНИТЕ ВИЗИРАМ.А за това,че бебо не става съм убедена,че е само на психологична основа.Чувала съм,че ако отидеш на различно място(море,балкан) нещата се получават.Търпение му е майката и немислете за това.Аз също съм като вас.Не съм правила никакви изследвания ,но си бебеправим от може би 7 месеца и все нищо.Е вчера трябваше да ми дойде,все още го няма ,но като знам че съм супер нередовна не искам да се надявам.УСПЕХ НА ВСИЧКИ И ДАНО СКОРО СЕ ПОХВАЛИМ!

# 4
  • Мнения: 98
Много Ви благодаря за съветите обаче много силна воля трябва на човек да се успокои.
Пожелавам на всички вас от все сърце някой ден да си имате така дълго чаканато бебче.
Всички от нас заслужават да станат мами, мисля че това е най хубавото чувство на света.
С най - добри пожелания. Надявам се всяка една от нас да се похвали в най скоро време с  preggo

# 5
  • Мнения: 975
djani_79,а доктора ти не ти ли е препоръчал да направиш имунологични и генетични изследвания?Много често проблема е точно там.Изчакай си датата на м и тогава направи тест.

# 6
  • Мнения: 98
Да препоръчаха ми имунологични иследвания, но преди това искат да видят къкъв ще е резултата от това лечение - стимулацията с клостилбегит в рамките на три месеца мина още първият месец.
Дали има разрешение ако има имунологичен проблем, някой от вас минавал ли е тъкъв тип лечение, изследвания.

# 7
  • Мнения: 332
Здравейте, аз също съм нова тук, и аз като всички тук чакам, чакам, чакам, ... джани скъпа търпение му е майката, подкрепям мнението на VND изцяло. Успех на всички ни и много Hug Hug Hug Hug

# 8
  • Мнения: 3 294
Недей да чакаш повече , чакала си три години , които са си доста дълъг период , намери си добър специалист по стерилитет . Клостилбегита заради инсеминация ли го пиеш ?

# 9
  • Мнения: 98
Ходила съм при доста лекари в Майчин дом - Варна при д - р Корновски, при Максим Яков, разочарована съм от професионализма им всеки един от тях ти обяснява как ставало бебето, трябвало да се направят някакви иследвания, но нито един не каза от къде трябва да се почне. После съм ходила в мед. център Еквита - там пък ми объркаха хор. иследвания и така стигнах до Олимед, консултациите, прегледите съм ги провеждала с д-р Монастирска, Симеонова и Цветкова честно казано съм доволна от вниманието и отношението им към проблема. Искаха да ми пуснат имунологични, но тъй като няма причини до момента да не забременея първо решиха да пробват с клостилбегит.

# 10
  • Мнения: 98
Да наистина е трудно това чакане, но като няма проблем, но няма и бебе и те лекарите незнаят как да действат.

# 11
  • Мнения: 862
Недей да чакаш повече , чакала си три години , които са си доста дълъг период , намери си добър специалист по стерилитет .
Peace Peace Peace
Три години са много време и думи от сорта на "Успокой се и ще стане" са повече от излишни.
При всички тези отлични изследвания, все някаква причина ще има за да не се получава бебето.
Минди ти е казала, намери си добър доктор. Между другото защо не пробвате инсеминация след като си на Клостилбегит?

# 12
  • Мнения: 98
Мислим за инсеменация, но първо да видим лечението с клостилбегит какъв ефект ще има.

# 13
  • Мнения: 862
Така и така пиеш клостилбегит, използвай момента и си поискай инсеминация. Приемът на клостилбегит продължително време не е толкова безопасен. Никакъв смисъл няма да го пиеш сега за да провериш дали действа, а после да правите инсеминации продължавайки приема му. Инсеминацията не е скъпа процедура.

# 14
  • Мнения: 3 294
Hri , съгласна съм с теб ,
Защо не се насочите към София , там със сигурност лекарите няма да се чудят откъде да започнат , от личен опит ти говоря и аз минах през Варна , преди да се насоча към София . Успех  Hug

Общи условия

Активация на акаунт