Седмични центрове за деца с увреждания

  • 1 771
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
Пускам го като нова тема, защото знам, че така по-лесно се забелязва. Моля, ако някой има информация за центрове за деца, в които детето може да бъде оставено за цяла седмица. Става въпрос за дете със Синдром на Даун. Майката е затруднена да го гледа през седмицата - гледа го сама и не може да работи. Знам, че центровете по принцип са претъпкани от деца, но и не съм чула да има такива, в които можеш да оставиш детето денонощно. Ако сте попадали на такъв - дайте информация. Тъкмо после ще я добавим, за да го има във форума. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 037
Мая за София ли питаш или в цялатя страна?

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Доколкото знам, 112 градина в Бояна е и седмична.

# 3
  • Мнения: 1 710
В София е за предпочитане, но майката е готова и на други места, за да търси варианти. Но в София има роднини и ще е по-лесно.

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
В Пловдив - специализирана детска градина Елица.

# 5
  • Мнения: 1 710
До колко годишни деца приемат в градините, защото се касае за дете на 10 години - и другият въпрос е - какво се случва в събота и неделя?

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
За съжаление не приемат деца на 10г. Децата се водят сутринта в понеделник и се взимат в петък наобед. Доколкото знам в Пловдив има и център за по-големи деца, но не е седмичен.

# 7
  • Мнения: 1 710
Ох, много е трудно - не знам как да помогна на тази жена. Тя самата не знае какво да прави с детето си. Имате ли някакви идеи. И ви благодаря, разбира се, за споделената информация.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз бях търсила преди два месеца дневен център за детенце с Даун на 8г.Майката е вдивица и са на квартира близо до София.Нямат къде да отидат другаде  Cry.Около София са за да има шанс детето да посещава помощно училище.Искаше жената само ваканцията да има къде да и бъде детенце за да работи и да го нахрани, и плати сметките.Отказаха и навсякъде.Сега ме е срам дори да и се обадя да я попитам как са.Срам ме е, защото не мога да и помогна  Sad

# 9
  • Мнения: 1 710
Мъчно ми става като чета. Децата ни растат, а няма място за тях. И като гледам какви центрове имат на запад. Да, борбата за интеграция е едно, но има деца, които не могат да бъдат интегрирани - какво правим с тях? Те са извън системата, извън всичко  Sad

# 10
  • Мнения: 1 588
Всъщност майката защо търси място, където детето й да преспива и нощем? Не може ли да е в дневен център, а вечер да си го взема? Тя не иска ли то да е при нея в събота и неделя (понеже става дума в първото съобщение за цялата седмица)?

# 11
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Може би няма да одобрите идеята ми, но да си кажа. Неможе ли детето да бъде настанено в дом за медикосоциални грижи за деца за определен период от време докато майката е в затруднено положение. Мисля,че в домовете които са за деца с увреждание детето ще получава и специализирана помощ.

# 12
  • Мнения: 521
Аз да кажа за градината в Бояна-Там има и по -големи деца,почти тинейджъри...Рая ходи там една година и съм ги виждала.Незнам какви са условията за прием на големите деца,но майката да отиде ,да поговори с директорката-тя е прекрасен човек,ако има възможност някаква ще вземат детето още на другия ден.Аз водех Рая сутрин и следобед я вземах,но  за седмичната трябва да се води детето в понеделник сутрин с багажа и в петък следобед да го взима.
Да отиде да говори със Симеонова,ама май август имаха някаква почивка...
959 29 20
959 29 33-телефоните в градината.
Директор-Златка или Златина Симеонова.Много отзивчив човек.

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Има едни справочник за къде какви домове има сега вече подобрени водят се като защитени жилища някои, някъде имаше и в Интернет списъка. Сещам се че тази книжка я имам от Курило (не мога да я намеря м момента), но може да се пита и в психо диспансера, къде какво и къде има. Отделно мисля че можеше да се получи сведение и за деца, апък и тази директорка, която е дала Анане може да се пита, за по-голямите деца къде. 

# 14
  • Мнения: 1 710
Благодаря за споделената информация - дано помогне. Ще ви държа в течение.

Общи условия

Активация на акаунт