Мили жестове към бременните жени

  • 7 846
  • 143
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 123
 Имаше тема във форума за лошото отношение към бременилките в градския транспорт.А какво ще кажете за доброто?Не само в гратския транспорт,а изобщо.Да ти отстъпят например място или ред на дълга опашка са дребни,но много мили жестове,които те карат да се чувстваш добре.Разкажете за човечните,мили и трогващи постъпки към вас,докато сте били бременни.
 Ще започна аз с един пресен случай.Вчера с приятеля ми пазарувахме от една тараба и продавачката предложи да ми даде две ябълки.Аз любезно отказах,но тя настоя - 'Вземи,вземи!Бебето иска.' Приех ги и благодарих.Малък жест,но проявление на човечност и доказателство,че малките неща са голяма работа  Peace И те карат да се чувстваш много добре и да се усмихваш  Simple Smile   Hug

# 1
  • Мнения: 1 187
за съжаление аз не се сещам за такива жестове, освен ако някой познат ме видеше, все ми буташе нещо, я слива, я нещо друго, но това са от познати

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Повече се сещам за познати и приятели.Корема ми е все още колебаещ се - дебел или бременен.Днес избирах подарък за приятели и докато ми пишеха гаранцията момичето след мое изохкване , че нямам сили и не издържам се обърна и попита дали не съм бременна.Аз конфузно  Embarassed отговорих  с да и тя настоя да седна на бюрото и , а тя щяла да пише права.Аз й отказах , но тя толкова много настоя , че накрая се възползвах.Много мило ми стана, но и ми се доплака, не знам защо  Rolling Eyes.Може би защото не съм свикнала с това и сега това отношение ми е чуждо.Аз съм отстъпвала и правила мили жестове , а сега съм от другата страна  Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 10 233
Давали са ми безплатно ядене в ресторант, сливи на пазара, отстъпвали са ми място. Най-милият жест беше, че в стола на работата ми ми сипваха редовно почти двойна порция за същите пари, но когато шефът го нямаше.  Laughing

# 4
  • Мнения: 285
На мен вече 2 пъти ми се случва на опашки да ми отстъпят ред! Първия път беше,за да си платя тока,а втория беше вчера в една банка охраната ми даде неговия стол и и бях първата обслужена, въпреки,че хората чакаха доста отдавна,учудващо никой не протестира! Но това не ми се е случвало никога в прословутия гр. транспорт!  Laughing

# 5
  • Мнения: 149
Миналата седмица за пръв път в автобуса ми отстъпиха място, обаче аз вече имам доста голям корем. Досега не ми се е налагало да става някой, защото е имало места. Като сме били на гости на приятели са ми давали допълнително храна, за да има повече за бебето. Веднъж на една опашка една жена ме пусна пред себе си, за да не стоя много дълго да чакам.
По принцип тези жестове започнаха отскоро, но винаги ме карат да се усмихвам Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 131
в една банка охраната ми даде неговия стол и и бях първата обслужена, въпреки,че хората чакаха доста отдавна,учудващо никой не протестира!
Да, и аз като бях бременна, мъжът от охраната в една банка винаги ме пускаше да мина преди останалите. Много мило ми ставаше.
Сигурно е имало и други мили жестове, убедена съм, но засега просто не ми изплуват в мозъчето  Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 2 049
Днес в КАТ едно момче ми предостъпи "номерчето" си и взе моето. Той беше 76, а моят номер беше 221-и  Simple Smile
Лелята на гишето пък ми подаде от бейк-ролса, който хапваше, за да се почерпя.
Има много свестни хора, макар и лошотията и безразличието да преобладават.

# 8
  • Мнения: 2 219
Аз до момента не мога да се оплача,че например не са ми отстъпвали място в автобуса.Иначе на една опашка за тока две лелки ми казаха да минавам направо отпред а да не чакам,но на мен ми беше неудобно да се възползвам,а още повече че нямам проблеми да почакам на опашка.но те толкова настоятелно ме молиха да мина и аз естествено минах де. LaughingА друг случай за който се сещам е когато с моята кума бяхме на едно пазарче и се бяхме спряли на една сергийка за чехли,където продаваха 2 циганки,и те ядяха принцеси и като видяха че съм бременна веднага ми предложиха .......но аз казах че не обичам принцеси.Честно да си кажа ме беше гнус да ям - то не че ми се и приядоха ама...... Laughing

# 9
  • Мнения: 3 376
Много такива са ми се случвали Grinning
Редовно минавах на всякакви опашки,чак ми ставаше неудобно  Blush По едно време мъжа ми искаше само аз да ходя да плащам сметки,защото съм минавала без чакане Mr. Green Crazy

Иначе постоянно ме черпеха,давали са ми вода,една продавачка ми сложи стол в средата на магазина,защото съм пребледняла според нейните думи Laughing

Най-интересното е,че и сега,почти навсякъде като ме видят с детето пак ми се случва.

# 10
  • Мнения: 286
Много такива са ми се случвали Grinning
Редовно минавах на всякакви опашки,чак ми ставаше неудобно  Blush По едно време мъжа ми искаше само аз да ходя да плащам сметки,защото съм минавала без чакане Mr. Green Crazy

И моя мъж по едно време докато бях бременна изказа същото мнение. Аз пътувах с автобус до работата си и на мен почти винаги ми отстъпваха място, дори и ако имаше свободни места все някой ставаше, за да седна аз Grinning. И често ми се случваше да ми правят път, когато пресичах, сега с количката  също ми правят, но са рядкост все още такива хора, за съжаление. А когато обядвахме с колегите все ми предлагаха от тяхната храна Laughing, и даже понякога ме пускаха да си ходя по-рано от работа.

# 11
  • Мнения: 9 814
За съжаление са повече неприятните случаи.
Но, все пак най-милият жест, които е правил за мен непознат човек докато бях бременна беше в един автобус, когато едно момче на не повече от 20 г. ходеше от седалка на седалка да моли хората да ми отстъпят място, защото всеки се правеше, че не ме вижда.

# 12
  • Мнения: 2 334
За съжаление аз през цялата си бременност имах само един жест #2gunfire Бях около края на 6 месец и сутринта като пътувах за работа в маршрутката  едно момиче пиеше кафе и ми предложа да си пийна,но аз не пия кафе от много време CrazyТа това ми е единствения жест през цялата бременност за съжаление Tired

# 13
  • Мнения: 344
Миналата седмица ходихме с мъжа ме на пазара и една жена ми напълни една торбичка праскови.Поисках да си ги платя , а тя отказа.В градския транспорт не се возя отдавна.Веднъж ми се наложи , но никой не благоволи да ми отстъпи място.Предполагам знаете какво е да се возиш в маршрутка.Дори се получи тъпа ситуация.Стояха момче и момиче и момчето като ме видя понечи да стане , а приятелката му каза"абе кво ши и ставаш на тая , като иска да седи да си хване такси.аман от такива като нея и пенсии"Аз само се усмихнах .Просто без коментар.Това беше ползването на гр.транспорт.Карам си колата и съм си добре.

# 14
  • Мнения: 1 512
От милите жестовете които няма да забравя докато бях бременна са два.Първият беше докаго чаках пред лекарски кабинет,от седящите имаше и млади хора( които се правеха,че не забелязват големият ми корем), но място да седна ми направи една възрастна жена; и втория случай беше на пазара - купих си ябълки ( беше м.януари) продавачката ми подари ягоди.

Общи условия

Активация на акаунт