Студени ръчички и крачета при бебе

  • 9 729
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 382
Мами, моля ви, кажете- нормално ли е- на моята щерка /1 мес. и 11 дни/ често ръчичките и крачетата й са студени. Питах педиатърката, каза, било нормално. Но аз се притеснявам. Стигам дотам, че й слагам ръкавички на ръцете, а крачетата досега не съм ги събувала, винаги са с чорапки.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Напълно нормално е, повечето майки сме минали през това и неизбежните притеснения за студените ръчички и крачета.
До към 6-ия месец терморегулацията на бебетата се нормализира и крайниците стават с нормална температура. Няма нужда от ръкавички през лятото, аз не бих слагала и чорапки в тези жеги, но ти ще си прецениш най-добре.

# 2
  • Мнения: 2 804
Мариса , много правилно ти е обяснила Ники .
Бих допълнила , че така само можеш да прегрееш детето и да се получат обриви .

# 3
  • Мнения: 382
Благодаря ви много. Просто много се притеснявам, защото на моменти са направо ледени.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Напълно нормално е-не се притеснявай

# 5
  • Мнения: 80
Това за терморегулацията е точно така.Аз обаче си й слагам на малката и чорапки защото от ръчичките не може да изстине ,но от крачетата и гърдичките.Така,че дори и в жегите сме по боди с къс ръкав и задължително чорапки Naughty !

# 6
  • Мнения: 3 034
нормално е. чорапи в жегите могат да претоплят детето и да си докараш ядове, далеч по-неприятни от обривите. температурата не бебето се проверява най-лесно като допреш вътрешната страна на китката си до вратлето отзад - ако е горещо, значи му е топло и обратното.

# 7
  • Мнения: 9 973
нормално е

# 8
  • Мнения: 2 131
Още в болницата ми казаха, че е нормално ръцете и крачетата да са студени. А и в едната от книжките, които раздаваха там за ограмотяване на младите майки, също изрично беше написано.
Така че - без притеснения!  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 080
Аз знам, че се проверява като пипнеш нослето!!!

# 10
  • Мнения: 1 187
да, доколкото знам, означава че е здраво

# 11
  • Мнения: 3 034
Аз знам, че се проверява като пипнеш нослето!!!

нослето се влияе твърде много от външната температура.

# 12
  • Мнения: 422
и нашите са студени,както са обяснили всички това си е терморегулация,която все още не добре развита Peace

# 13
  • Мнения: 78
и  аз знам, че е нормално и по носленцето се вижда дали му е добре на детенце, ама как да го обясня това на майка ми Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 571
Трябва да са студени,поне така обясниха на една майка в Шейново,която обвини лекарите,че държат децата на студено,защото са им студени ръчичките.

Общи условия

Активация на акаунт