67 извънкласни занимания в САЩ

  • 13 385
  • 306
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Пишете, да ви е сладко! Simple Smile



AZ
benson10 - A.J. - 5/9/2007

CA
Пумпал-син-LA
Juturna - Сан Франсиско 
Зора - дъщеря-Сан Франсиско 
Jungle (Петя) - Натали-Джоел/2ро момиче
penguin - Isabelle - 6 nov 2007
Winx - Los Angeles - син

CO
dessivl -Рая, Юлия, Алекс и Виктор , София/Денвър
milf - син  - София/Денвър

CT
Hear Again

FL
MrsG - Sophia
Джи - Anthony Kyle
Кейси
sofkobofko - Дани - София/Сейнт Питързбърг
 
GA
victoria - Елла- 12/19/2005 - София/Атланта
4baby -  Антоанета -8/22/2006 - Атланта

IL
ТинаХрис  - Джоджо 
Atalanta (Петя) - Симон  , Мая  - Плевен/Чикаго
Niki1 - Чикаго
mucunka - Алекс
irka - Чикаго/София ,деца - Деница и Лъчезара
pinkito  (Кари)  - Гери и Марги-Чикаго
Pety- Ричард и Дейвид

IN
stella_ars (стела)- Деница(01.23.2002), Дара (12.17.2006)

МА
Бубка (Боряна) - Дани -4/11/ 2006 - Пловдив/Бостън
Ana- Mama (Борислава) -  Ана-Мария
Indiana_007 - Ангелина

МD
Sladurana

MN
Biz - Мартин, 2005
Atti - Сейнт Пол - Константин, 2008

MO
raya_usa - Дида(Dida)-22 септември 2001 и Матю(Matthew)-18 май 2007
 
NJ
sipirumi - Иво - 1/7/07 - Сливен/Атлантик Сити
Dushica (Веси) - Деси 
блажка- 2ма сина
Jenna - Нолън 

NY
hotmama73 (Елица) - Рада 12/13/2005 - София/Плевен/Ню Йорк
Tandoori (Ани) - Калин -5/24/2003; Елена- 8/24/2006 - Варна/Албъни

NC
MissZ
МVK- син

OH 
anette1104 (Анна) - Ния , Стефан - София/Синсинати
Krassi-Денис и Косара
Ружа - Лора , Марта 

РА
Фея-кръстница (Анна) - Анелия (2003г), Eлизабет (2006г)

TX
Шоколадкина - момиче и момче /Ямбол/София/Пенсилвания
Clairette - Dallas/Fort Worth

WA
Liann (Ани) - Деси 2/6/1992; Кристина- 5/5/2005 - Пловдив/Сиатъл
Evanescent- Стара Загора-София-Сиатъл
Etka (Елена) - Никола  - Карнобат/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана , Кристина  - Сливен/София/Сиатъл

+ мишолина-дъщеря и син


# 1
  • Мнения: 7 837
Блажка, много добре те разбирам. Това не е като да откажеш играчка или бонбон в магазина. Ако той е готов да направи жертви за следващата година и да се откаже доброволно от разни други "благини" (придобивки, разходи за по-големи глезотии и т.н.) в името на каратето, може пък и да е повод за замисляне от ваша страна. Малки жертви и от двете страни.
Говоря наизуст де, но това ми идва наум като реакция.

# 2
  • Мнения: 7 091
Блажка, това дето го казах за Калин, че е на 5, не си ме разбрала може би, то може и аз да не съм обяснила като хората какво имам предвид. Ясно, че не става въпрос за прищевки, точно това, което казвах и аз- има неща, които колкото и да ни се искат и колкото и да значат за нас, по някакви причини не можем да ги имаме/правим.
Аз едно време имах огромното желание да отида в художествената академия. Можех, обаче нямаше кой да ми бутне финансово рамо по въпроса, защото само материалите колко струваха...не ми се мисли. Седнахме с баща ми и майка ми на една маса и те ми казаха, моето момиче, това е положението, не можем да ти дадем нищо, освен покрив над главата. И моя милост си седна на задника, приеха ме държавна поръчка и така. Не ми беше приятно, още ме гложди, но това са били условията. Ако толкова много му е по сърце, можеш да го караш примерно да събира за следващата година пари, но на мен ми се струва, че тука наистина си трябва един разговор на 4 очи и да му обясниш, че ако наистина има талант ще се докаже навсякъде. Не е необходимо да бъде точно в тази школа, за да е добър. За съжаление трябва от толкова ранна възраст да научи какво е компромис, но по-добре така, отколкото да живее като кон с капаци.
В крайна сметка ако не друго, то ултиматума или по-евтината школа, или никакво карате ще реши мача в твоя полза. Не се поддавай на мисли обаче, че вината е в теб! Точно така си пълнят гушичките кредитните карти и малките манипулаторчета от ранна детска възраст ти влизат под кожата с подобни реплики. Надявай бизонската кожа и смело напред!
За тези дето ги казваш за кредитните карти- да не казвам голяма дума, но едно 80-90% от тези, които познавам точно така си позволяват подобни неща.
 

# 3
  • Мнения: 107
да се запи6а веднага и пак да си пусна извинението!!!
Блажка не съм искала да прозву4а така,нито да те ''замерям с примери'',просто се радвам ,4е и моето дете разбира.Не се ядосвай по но6тите!Естествено 4е разбира детето,не съм се и съмнявала в това.Пък и колкот пове4е растат толков по големи стават претенциите им и желанията,за разбирането разбират ама 6то да не пробват да се направят на ударени!ни6то ли4но към теб и детето,пак да се извиня аз,4е хи4 немислех да те засегна не6то

# 4
  • Мнения: 3 491
Не, не се сърдя, просто ми е ново като ситуация, и наистина не става дума за толкова омразното ни американско консуматорство.
И все повече разбирам, че приказката "малки деца - малки грижи, големи деца - големи грижи" си тежи на мястото.

# 5
  • Мнения: 107
Ами така си е,аз сега се оплаквам понякога но като станем на 10 6те има други грижи, по сериозни проблеми..абе какво да кажа....не е лесно да си родител и да поема6 отговорност за вси4ко ти и все ти да ре6ава6 проблемите...

Хора ,давайте идеи за тез гуми 4е се оказа голЕм проблем да ги намеря ,а трябват спе6но Sad

# 6
  • Мнения: 7 091
Аморитка, във всички repair and body shops трябва да има гуми. По принцип понякога има такива и към бензиностанциите. Последния път ние си взехме от BJ's, казвам ако имате наблизо.  Peace

# 7
  • Мнения: 1 436
В нашия Костко продават и сменят гуми. Иначе Midas, Meineke или пусни tire shop в Yahoo yellow pages или подобно и виж къде има около вас.

# 8
  • Мнения: 107
търсих каде ли не ама няма.... моя размер е странен затва ги няма никъде,ама нали все отнякъде трябва да си поръ4ам ама от къде ве4е идея нямам...ясно ми е 4е цената 6те е от порядъка на 300 долара ама като карам през болтове и гайки...Sad

# 9
  • Мнения: 2 185
търсих каде ли не ама няма.... моя размер е странен затва ги няма никъде,ама нали все отнякъде трябва да си поръ4ам ама от къде ве4е идея нямам...ясно ми е 4е цената 6те е от порядъка на 300 долара ама като карам през болтове и гайки...Sad
Ако си пуснеш характеристиките на гумата в гугъл, дали няма да излеже нещо? Обикновено първо излизат връзките, където някой продава нещо....Ох и аз как го обясних дано си ме разбрала  ooooh!

Аз влизам специално да благодаря на всички, които похвалиха майонезата от гроздови семена. Днес се замъкнах специално в здравословния магазин да си я взема, пред неудобрителния поглед на половинката, даже му се ядосах и върнах, но после пак я взехме и сега се облизваме доволно (особено той) - Страхотна е!!!

При нас е някаква чутовна жега, последните дни все е над 110 градуса, сега от бурята Едуард се появи някакъв вятър дано се очовечи малко времето  Crazy

# 10
  • Мнения: 2 386
Я да седна докато има места на първия ред! Simple Smile

Нетипичната жега продължава, целият комплекс е на басейна, койтo съвсем случайно се намира под прозореца ми и е какафония с детски рожден ден. Мъжът ми е болен и само мрънка колко му е шумно, но ако затворя, ще се издушим - тук няма А/С, само вградени духалки... Нали уж само вали..

Намерих си органик масло в една верига, но ми намирисва на нещо неопределено и недобро. Само в Трейдър Джо съм купувала хубаво такова.

# 11
  • Мнения: 384
Ей, ще ме накарате и аз да си я купя тази майонеза. Всеки път като мина покрай рафта и се сещам за вас / а аз минавам 5 дена в седмицата Grinning/
Имаме си нов колега от Того Mr. Green. Супер е пича, знае къде е БГ, знае всички съседни държави, столицата, Христо Стоичков. Направо ме Shocked #Crazy. Обикновено, аз ги казвам тези неща, ама е на намери се човек и да ги знае. По късно докато дремех на компютъра успя да разпознае и френския президент и съпругата му. Аз само дето на припаднах. Ама да си призная ,много ми стана приятно.
Блажка, аз идея и съвет не мога да дам, ама чета с интерес да знам и мен какво ме чака Twisted Evil
Днес съпругът ми е водил Пухкавелко на стадиона до нас и е имало музика и игри и нашия хубавец първи танцьор / три пъти се е връщал да си танцува Laughing/Като се прибрах от работа в 10 имаше сили само да изгука и заспа след 2 минути. А и много обича да говори по телефон / гу, уатя, аматя матя/, повечко звучи като китайски
Някой може ли да ми каже какви са предимствата и недостатъците на частните училища newsm78. Мислим да купим къща , в не толкова добър квартал, но да я платим в брой и да спираме та плащаме заеми към банки, но училищата са зле. Идеята ни е за около 4-5 години да съберем пари за по- добра, в добър квартал, но сигурно ще се наложи Плами 1 и 2 клас да ходи на училище. Имам засега 2 варианта- първия водим се на друг адрес в града и той ходи в добро държавно училище/ ние си го караме и прибираме/ или се води на реалния адрес и ходи на частно / тук да попитам колко струва?/
Графиня Мария

# 12
  • Мнения: 351
блажка, аз да се намеся по твоята тема- а до сега разли4ни ли са били цените на 6колата, където е тренирало детето? 4ета малко по диагонал, така, 4е извинявай, ако не съм разбрала то4но дилемата.
Като цяло е разбираемо детето да не иска да сменя 6колата, обратното би озна4авало нов трениор, нова група, евентуално по-разли4но практикуване на стила, разли4ни акценти на тренировките и разли4но отно6ение към детето. Евентуалната нетолерантност, с която може да се сблъска детето ти на новото място към досега усвоените от него практики, съ6то не е за пренебрегване. Аз като цяло бих дала парите, ако виждам, 4е този спорт то4но в тази 6кола му влияе добре и той ходи с огромно желание там. Не бих раз4итала на това кой какъв колан смята да го прави, тъй като степента сама по себе си не е ни6то, бойните изкуства имат за цел да възпитат у децата безброй други не6та, а не да ги нау4ат да си броят киутата и колко време остава до следва6тия цвят колан.
Ако е опция за детето ти ( и по-евтино за вас ) предложи му да се разходите из 6колите по айкидо, ако му хареса да потренира известно време там, това 6те му обогати много за6титните техники и 6те му даде друго виждане в спаринга, ако го разглежда като допълнение към каратето, а не като заместителна опция и после да ре6и дали иска да се върне към предната си 6кола.

# 13
  • Мнения: 3 491
блажка, аз да се намеся по твоята тема- а до сега разли4ни ли са били цените на 6колата, където е тренирало детето? 4ета малко по диагонал, така, 4е извинявай, ако не съм разбрала то4но дилемата.
Не, не бяха различни, децата са там от март месец, и досега съм правила едно плащане. Аз не съм искала да ходят на карате, двама техни приятели индийци, също братя, ходеха там, докато не се изселиха в друг щат. Индийката веднъж предложи да ги заведе да погледат, аз се съгласих, и те хлътнаха. Първо  беше някакъв пробен клас за един месец и за скромна сума, и още тогава стана ясно, че на малкото не му харесва много там, но иска да е заедно в приятеля си. Големият обаче се увлече много, с навършването на 8г. мина в по-висока възрастова група, където поне изглежда по-сериозно, а и му включиха други часове по кикбоксинг и граплинг, т.е. 3 астрономически часа седмично. По-високата възрастова група не дава обаче отражение на цените, то е като семеен пакет за членство, купуваш часове, даже и аз мога да ходя и да харча часове.
Аз може би доста спонтанно реагирах първия път, но това беше първият случай те да проявят интерес да тренират някакъв спорт. На плуване големият не иска вече да ходи, но добре все пак, че се научи да плува и е самоинициативен в басейна. Малкият все още ходи, стигна до 3-то ниво, но ако го спрем от плуването, сигурно ще е доволен. Тенисът не им хареса, макар че на мене много ми харесваше как ги учат. Каквото и друго да предложа, не искат.
Та така. Днес съм си наумила още една школа да ходя да гледам.
Той че се старае, старае се. Но силното мотивационно влияние на тези лентички и колани го има също. Да не говорим, че не ми изглежда чак толкова специално това, което правят, поне на фона на тениса, плуването, да не говорим пианото, което в моята класация води по отношение на ученето на коцентрация. Чудя се на моменти аз ли не разбирам, по друг начин ли става натрупването, или просто там се живее в "новите дрехи на царя". Мога само да отчета, че за последния срок детето си вдигна оценката по физическо в училище от good на excellent, но не знам доколко мога да го отдам на каратето. newsm78

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 13:51 от блажка

# 14
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
И аз да се разпиша в новата тема. Не знам как успявате, ама аз докато напиша едно мнение и след това влезна да прочета какво сте писали, вие вече нова тема сте почнали! Simple Smile Надявам се да имам време пак да се появя в тази преди да й изтече лимита.

Лек ден на всички ви желая!

Общи условия

Активация на акаунт