А какво ще кажете за Минко?

  • 4 200
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 570
Съпругът ми предлага да кръстим бебето Минко (на баща му). Аз нямам нищо против да кръстя детето си на свекъра, защото той много ни помага и заслужава тази чест. Но самото име ме притеснява. Confused Как ще се приеме, как ще се чувства детето след време с това име. Как ще му казваме на галено? Може би Мими? Въпреки че не е задължително да има и галено. newsm78 Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 115
Името Минко ми харесва  Peace На галено може Мимо, Мино...

# 2
  • Мнения: 399
Не ми харесва изобщо!  Sick

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
И на мен не ми допада. Особено пък галеното Мими.
Вземете само буквичката на свекъра /М/ не става ли ?

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ама за Минко Празников ли?
Голям гадняр и нечистоплътник е.

Иначе Минко не е лошо, но не се връзва със съвремието ни. Според мен.

# 5
  • UK
  • Мнения: 3 959
Имах един познат Минко. Нищо особено. Иначе Минко е като галено име, за какво му е друго галено име? Не ми харесва.

# 6
  • Мнения: 8 999
На галено може да му казвате Мико.
Името не е лошо.

# 7
Харесва ми.  Peace
Името не е дълго, няма нужда от галено.  Simple Smile

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Ама за Минко Празников ли?
Иначе Минко не е лошо, но не се връзва със съвремието ни. Според мен.
Ако става въпрос за синоптика, той е Минчо. Втората част на мнението подкрепям, някак старомодно ми звучи.

# 9
# 10
По-добре МАРИН, и му казвайте Минко на галено

# 11
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Нещо не ми допада.Защо не вземете само буквичката,както направихме ние.Баща ми се казва Марин от край време знам че второто ми дете ще е кръстено на него,но не Марин,макар че името не е лошо ,но някак не се връзва с времето в което живеем.Затова синът ми стана -Мирослав както се вижда от подписа ми.

# 12
  • Мнения: 6 991
Изумявате ме с "времето, в което живеем".  Rolling Eyes
Минко ми харесва, не бих се сетила, но не е лошо. Най-малкото няма да са още 10 на детската площадка.

# 13
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Еовин така е.Аз се казвам Пенка и никога не съм си харесвала името.Като тинейджърка даже ме беше срам да го кажа,а я сега си представи ако някой си кръсти детето Пенка как ще се чувства то след 10 години при наличието на толкова хубави имена нищо че са често срещани на детската площадка.То и през нашето детство беше пълно с Марии и Ивановци ама на кого му пукаше тогава.
Извинявам се че разводнявам темата.

# 14
  • Мнения: 2 674
Супер е името.Добре ,че не сте си харесали името Марк.Тогава щях да съм озадачена.

На Панчо Владигеров внукът също се казва така-съмнявам се родителите му да са мисилили,че името Панчо не се връзва със съвремието  им Wink."Момчето" си живее в Западна Европа и не вярвам името му да го е спряло да се занимава с това, с което се  занимава. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт