Кръщене

  • 1 076
  • 10
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Тази година решихме да кръстим Бобо.И имам питане относно кръщенето.Тъй като аз съм кръщавана в църква а мъжът ми не е,това ще бъде ли проблем?
В църквата ще ми искат ли моето кръщелно,или е достатъчно да кажа само че съм кръщавана в църква?

# 1
  • Мнения: 3 211
Твоето кръщелно въобще не е необходимо, важно е кръстникът да е кръстен и неговото кръщелно

# 2
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Твоето кръщелно въобще не е необходимо, важно е кръстникът да е кръстен и неговото кръщелно
Потвърждавам Grinning

# 3
  • Мнения: 542
Точно така е... само да не си забрави кръстникат или кръстницата кръщелното, че в някои църкви много държат на това... а в някои (както и при нас втория път), въобще не ни го поискаха...

# 4
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Както вече са ти отговорили,няма изискване родителите да са кръстени-важно е кръстникът да е кръстен и да представи кръщелното си свидетелство за потвърждение пред свещеника.Като отидете да записвате деня и часа за кръщенето в църквата ще ви обяснят всичко-какво да приготвите и носите!
Хубаво сте решили  bouquet

# 5
  • Мнения: 772
А този, който ще кръщава може ли да е само един било мъж или жена или задължително трябва да са двама?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Кръстникът е един,независимо мъж или жена,но трябва да е пълнолетен и кръстен в църква!

# 7
  • Мнения: 191
По принцип кръстника е един, няма значение дали е мъж или жена. Важното е да е кръстен.

# 8
  • Мнения: 191
deska ме изпревари на завоя  Embarassed

# 9
# 10
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Кръстникът е един,независимо мъж или жена,но трябва да е пълнолетен и кръстен в църква!
Един-независимо дали е пълнолетен!

Общи условия

Активация на акаунт