Твърди образувания на тила на дете

  • 1 325
  • 4
  •   1
Отговори
   Здравейте,

   Дъщеря ми има едни /3/ твърди комбалчета на тила в дясно.Вече от  половин година са там.Първо беше едно, станаха две, почти слети.Понякога се уголемяваха, а понякога изчезваха почти напълно.Преди месец бяха почти изчезнали, а ето сега са  вече три.Мъжа ми каза, че се е ударила в таблата на холната масичка, като се е завирала под нея да играе.Според него от тогава са се появили. Забелязах, че  като  се удря, докато играе/ като се търкаля и пада/, все това място засяга, явно  така пада , все на нея страна ThinkingПреди време питах детската лекарка, а тя каза, че при удар може да се образуват мастни  бучки.Така ли е? Тя  и не  я прати  някъде да я видят по-обстойно.
Но защо  не изчезват, а се променят постоянно?Трябва ли да се притеснявам?На какъв специалист да я заведа?

# 1
  • Мнения: 923
Заведи я на кожен лекар за да се успокоиш
Навярно е нещо безобидно но за всеки случай

# 2
  • Мнения: 24 467
Много ми прилича на увеличени лимфни възли на врата. За такива пуснах пълна кръвна картина и диференциално броене на сина и го заведох на УНГ /за сега/. Ако кръвните изследвания не бяха добри следващата стъпка щеше да бъде хематолог. 
Увеличените лимфни възли могат да се съвсем безобидни, но могат да са начало на нещо сериозно, поради което никога не следва да се оставят без да им се обърне внимание.

# 3
  • Мнения: 8 505
И аз си помислих за увеличени лимфни възли.Обикновено се увеличават при възпалителни процеси в близост до тях-болни сливици,уши,ангина...забелязала ли си подобна връзка?

# 4
  • Мнения: 24 467
Да, на сина ми се уголеми /той си има по принцип ясно изразени такива от раждането си още/ след двудневна температура, макар че той никога не е страдал от гърло. Имаше само температура, висока, над 39 градуса, без каквито и да било други проблеми. Тя си замина, но топчето се появи и сега спада много бавно. Тъкмо щях да питам авторката дали не са боледували наскоро.
Аз, като параноик, веднага се замислих за най- лошите неща и хукнах по изследвания. Изчетох една камара литература по въпроса за 1-2 седмици. При малките деца това е често срещано явление, но на всякъде препоръчват поне ПКК и диференциално броене, да се изключат... опасните неща. Мисля, по съвет на лекаря УНГ, да ги повторя другия месец и да пусна 1-2 контролни урини.

Общи условия

Активация на акаунт