Български пюрета ???? или не !

  • 3 337
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Какво мислите за българските пюрета? Последното мнение което споделиха с мен е  в никакъв слу4ай да не давам български , поради простата при4ина , 4е и при тях както в пове4ето неща в БГ няма никакъв контрол! Дали е така!?! Те са на доста по- ниска цена , но ако пък това е вярно....? И на какви сте вие ?

# 1
  • Мнения: 486
АКо можеш да си позволиш по-скъпи пюрета , не купувай Български (причината сама си посочила), ако не - много бебета се гледат с Ганчев и са си живи и здрави.
За ползвах Хип и Гербер.

# 2
  • Мнения: 2 517
Абе давала съм неколкократно през зимата плодови на Ам-ам. Не бяха лоши, но не съм и очарована.
Лично аз съм фен на "среден" клас пюрета- Бебевита и Овко. На Хип детето ми се мръщи, а иначе Семпер и Гербер са добри, но имат едни такива комбинации - манго от 4 месец, банан с ананас от 6 -ти, които не споделям и не съм купувала.

# 3
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Аз захранвах синът ми с купени пюрета,а иначе после си му готвех. Като начало бях взела няколко на Хип и Нестле(чувала съм че са хубави и съответно скъпи),синът ми не искаше и да ги види,то не бе плюене ,не бе чудо.Не ги хареса и толкова,кучето ги изяде всичките.Пробвахме на Ганчев - и тях не хареса. Та единствените ,който моето дЗверче ядеше бяха Ам-Ам,Мандев и Овко. Лично мое мнение е че различните деца имат различни вкусове,за това ти препоръчвам да не купуваш много пюрета.

# 4
  • Мнения: 4 111
Така се случи, че български пюрета започнах да давам на година и 4-5 месеца, харесва ги детето. За захранване не бих дала от тях, признавам си. Но вече яде какво ли не и пюретата не са единствените "боклуци" (малко пресилено казано).

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Добре де.Малко встрани от темата ама я да питам. Embarassed Embarassed
На българските пюрета си пише ,че имат захар,и сгъстителите им царевично нишесте и пектин май беше. newsm78 А интересно ми е на вносните пюрета като пише без захар с какво са подсладени?? newsm78 Определено са подсладени с нещо аз понеже готвя на моето бебе домашни и забелязвам,че има разлика  в сладостта. newsm78

# 6
  • Мнения: X

Подсладени са, сигурна съм. Така са подсладени, че бебето се радва повече на зеленчука  Shocked
Каката ядеше само Ганчев и домашни. Пробвах и Хип, и Семпер - тц, само плодовите на Хаме горе - долу харесваше. Бебето пък днес така изгълта едни ранни моркови с картофи на Хип, че ми взе акъла, каката се потрисаше от гадост от тия пусти ранни моркови. Та въпрос на вкус.
Ако има сигурни зеленчуци - най-добре домашни, но ако са от пазара, особено когато не им е сезона, по-добре купени.
Личното ми мнение е, че българските пюрета се правят, като консерви, но пък са вкусни, а чуждоземните може и да са добри, но може и да са си разчистили рафтовете, изнасяйки ги насам.......

# 7
  • Мнения: 27 524
Да - за по-големи деца.
Не - за захранване и за малки бебета.

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Личното ми мнение е, че българските пюрета се правят, като консерви, но пък са вкусни, а чуждоземните може и да са добри, но може и да са си разчистили рафтовете, изнасяйки ги насам.......
точно

# 9
  • София
  • Мнения: 15 197
Не знам на какво ниво е контролът при производството на чуждоземските пюрета, но и тук майки са споделяли за находки в тях.
Така че, по стар нашенски обичай, май се прехласваме по чуждото и плюем по родното повече по инерция.

Иначе-за протокола-аз не съм давала нито от едните, нито от другите. Правех домашни.

# 10
  • Мнения: 1 763
Ами на българските пюрета си пише, че в тях има захар, сухо мляко, краве масло и други неподходящи за малко бебе съставки. Смятам, че не са добра идея за захранване, но детето няма цял живот да яде само екологично чисти храни, така че няма проблем и да се въведат по някое време. Аз започнах захранването с Хип и Гербер. Когато синът ми започна да яде големи бурканчета, беше на шест месеца и нещо, започнах да купувам и български пюрета най-вече по финансови съображения.  Домашните също са добра идея, но моето дете не ги иска. По едно време ядеше домашно пилешко с морков, но само смесено с едно малко бурканче ранни моркови на Хип ooooh!

# 11
  • Мнения: 1 155
Давах пюрета на ХИП  и СЕМПЕР, от българските давах АМ-АМ, просто защото ми трябваха бурканчетата за детската кухня, но честно казано Бояна си ги хапваше с удоволствие.

# 12
  • Мнения: 5 940
Захраних с Хипп и Семпер. После съм купувала Ганчев, но синът ми не искаше да ги вкуси. Вече въобще не иска никакви купени пюрета, освен едно със заешко на Хипп.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 965
Давала съм и Ганчев и Хип и всички останали марки, в зависимост от съдържанието на пюрето. Определено пюретата на Хип и Нестле са по-качествени или поне така изглеждат, по-гъсти с повече материал  Grinning. Смятам, че изборът на пюрета трябва да се ръководи от вкусовите предпочитания на детето и финансите на родителите, а не от произхода на призводителя.
P.S. Някоя майка беше писала в този форум за намерено стъкло в пюре на Хип и косми в пюре на Ганчев, или обратното, нямам точен спомен, така че  Hug

# 14
  • У дома !
  • Мнения: 700
Давах пюрета на ХИП  и СЕМПЕР, от българските давах АМ-АМ, просто защото ми трябваха бурканчетата за детската кухня, но честно казано Бояна си ги хапваше с удоволствие.


Само на ам-ам ли бурканчетата ш и капачките стават за детската кухня?

Общи условия

Активация на акаунт