Неусвоени моркови в изпражненията на бебе с АБКМ

  • 1 823
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте,момичета.
Моето бебе вече на 1.2 м е с АБКМ.Вече 7 месеца сме и двамата на диета(защото още се кърмим)При нас алергията се проявява със силно повръщане след приема на АМ.Имали сме и слуз преди диетата.Захранен е успешно с глутен и яде вече доста неща от позволените.Проблема е че след прием на моркови все в готвен вид ги изкарва по начина по който ги е приел нарязани на ситно,настъргани или на пюре.По принцип е захранен с морков от преди близо 5 месеца Незнам аз ли не съм се заглеждала преди или може би защото вече е по голям и не пасирам толкова и затова едва сега ми прави впечатление че не ги усвоява добре .Да не кажа никак.Нормално ли е ?Това което ме притеснява  е че преди няколко дни го захраних с диня и днес забелязвам че има и червени нишки в акото като части от диня.Мислите ли че имам повод да се притеснявам .Може ли да се каже че подобно нещо е един вид алергична реакция или непоносимност към храна ?Имали ли сте и вие подобни проблеми?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Май по-скоро не дъвче хубаво?  newsm78
Не съм много наясно с алергиите, но парченца морков ме навеждат по-скоро на идеята, че не дъвче.

# 2
  • Мнения: 141
На 9 месеца сме. При нас съм забелязвала много малки парченца от сиренце, жълтък и морковчета

# 3
  • Мнения: 13
Трябва ли да се притеснявам според вас? Нормално ли е това което се случва? Предполагаме че понеже морковите са трудносмилаеми може да се приеме това 'явление' за нормално, но нали все пак са обработвани термично и се предполага да са лесни за усвояване, а и това с динята съвсем ни озадачи.

# 4
  • Мнения: 3 205
Според мен, ако няма слуз и изпражнението изглежда нормално иначе на вид, цвят и мирис, не трябва да се притесняваш. На 7 месеца е нормално да изкарва през дупето нещата почти във вида, в който са влезли в устата. Това ще продължи няколко месеца (моето голямо дете е на повече от 2 години, но и той изкарва определени храни, като например маслини, във вида, в който са влезли). Плодовете и зеленчуците освен това имат целулозни нишки и ципи и се обработват по-трудно от червата.

# 5
  • Мнения: 1 691
Нямаш абсолютно никаква причина да се притесняваш Peace Съвсем нормално е голяма част от нещата да излизат в разпознаваем вид Wink морков - морков, грахче - грахче и т.н. Моето синче например по едно време ядеше стафиди в огромни количества и на изхода обикновено имаше грозде Laughing Така продължава доста дълго време - просто майките не го забелязват, защото дават пюрета, които и на цвят, и на консистенция изглеждат като ...  Sick

# 6
  • Мнения: 13
Благодаря на всички,които се включиха .Определено се чувствам по-спокойна сега,като знам че и при други дечица се случва нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт