Нарушен кръвен поток

  • 1 036
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте Д-р Мазнейкова!

(Съжалявам ако темата е с неточно заглавие.)

До момента съм с два миседа и сега съм бременна в 11 седмица. В момента големината на плода отговаря точно на седмиците и ОЩЕ Е ЖИВО (за мен това си е постижение) !!!

На 31.07 бях на контролен преглед и при доплера се откри, че има леко завишен SIP (или SID, мното трудно се разчита написаното на листа) в лявата артерия (или вена).
Написаното на листа е следното:
a. ut. srx N
a ut. slx леко завишен SIP ( или SID)
(съжалявам ако имам грешка, но наистина трудно се чете.

В интерес на истината доктора не ми обясни много, но и аз леко шокирана и не питах.
Единственото, което каза е, че задължително трябва да се проследява и има опасност от прееклампсия, но се надява чрез аспирина, които вземам да не се стигне до там !

Какво точно означава ? Има ли опасност плода да започне да изостава в развитието си поради малко кръв, която достига до него...?

Трябва ли да се предприеме нещо в този случай за да не е стигне до усложнения ?
Достатъчно ли е аспирин протект и Vessel Due F по една таблетка или се изписва и друга терапия ?

Благодаря ви предварително !

# 1
  • Мнения: 324
Терапията, която приемате е достатъчна.  Необходимо е проследяване на темпа на растеж на плода и състоянието на кръвния поток в маточните артерии. При задълбочаване на спазъма е възможно добавяне на допълнителни медикаменти. Прееклампсията е състояние, което се развива доста по -късно в бременността. Характеризира се с повишено кръвно налягане, отоци, белтък в урината. Не е задължително при вас да се прояви това състояние.

Общи условия

Активация на акаунт