И пак за седенето!?

  • 990
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Кажете мами, Еличка е на 8 месеца от днес, все още не седи сама, а с придържане. Правя упражнения с възглавнички, по 5-10 минути си играе седнала с играчките и после се килва и почва да се сърди. На 16.06 бяхме на консултация, още нямахме 8 месеца и педи-то каза, ако до другата консултация не седне - ни праща на невролог.
Аз имам чувството, че тя не седи, защото е много дълга (на 16 беше 76 см) и не може добре да пази равновесие.
Имам ли повод за притеснение?

Благодаря ви предварително за отговорите!!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 274
Съжалявам, но не мога да дам компетентно мнение на въпроса ти. Моят син седна стабилно към 7 месец, но аз си мисля, че всичко е твърде индивидуално и вие сте още малки. Не би трябвало да има проблем, но вместо да се тревожиш отиди и поискай направление за невролог и за твое успокоение я заведи.

# 2
Моят син започна да седи сам седнал след като беше навършил 9 мес. Simple Smile Така беше и кака му, така съм била и аз, и брат ми... Мисля, че още е рано да се притесняваш - просто някои деца не искат да го правят толкова "рано". Grinning Синът ми се изпъваше назад като го слагах седнал, сърдеше се и искаше да си лежи  Wink

# 3
  • Мнения: 3 200
Моят син започна да седи сам седнал след като беше навършил 9 мес. Simple Smile Така беше и кака му, така съм била и аз, и брат ми... Мисля, че още е рано да се притесняваш - просто някои деца не искат да го правят толкова "рано". Grinning Синът ми се изпъваше назад като го слагах седнал, сърдеше се и искаше да си лежи  Wink

Еличка се изправя на леглото  като се хваща за решетките и пълзи, но да седи - не иска

# 4
Цитат

Еличка се изправя на леглото  като се хваща за решетките и пълзи, но да седи - не иска
Цитат
                                                                   Ето, виждаш ли, ако има някакво неврологично заболяване, нямаше да може да прави това  Simple Smile Моят син пък не пълзи и не се изправя още /ходи само с проходилката/, а навърши вече една година. Crazy А кака му пропълзя едва след като проходи   tiptoe  Wink

# 5
  • Мнения: 550
Според мен няма място за притеснение. Моята щерка е 4 дни по-малка от твоето детенце и също не седи стабилно сама, бързо се уморява и предпочита да си лежи. Нашата педиатърка каза, че просто може да си бъде по-флегматична и мързелива натура. Аз не се и замислям даже, няма такъв, който щом се е родил да не е седнал, проходил, проговорил и т.н. Е, изключвам заболяванията, но те се усещат рано. С никой не се съревновавам и ми са много странни майките, които изтъкват колко рано техните деца видите ли седнали и проходили. Много важно, на всеки му идва времето. Тва да ни е зора. важно е да са здрави децата.

# 6
  • Мнения: 6 155
Мисля, че няма за какво да се притесняваш. Моят син започна да седи стабилно някъде към 8,5 мес.

# 7
  • Мнения: 1 771
На ортопед ходили ли сте? Правите ли преси за затягане на мускулите за подготовка за сядане?

# 8
  • Мнения: 3 200
На ортопед ходили ли сте? Правите ли преси за затягане на мускулите за подготовка за сядане?

Ходихме на ортопед на профилактичния преглед. Правя и преси, и я подпирам с възглавнички, значи с минимални усилия вече я подпирам и седи почти сама, но съвсем сама не може още.

# 9
  • Мнения: 1 983
не се притеснявай,ще видиш как тя сама изведнъж ще започне,Вики беше така,не искаше да седи и изведнъж буквално за ден-два започна да седи сама,не иска да пълзи и много рядко се изправя ,а вече е почти проходила ,всяко детенце е различно

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Не се притеснявай-Алекс започна към 9-10 месеца Grinning

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не се шашкщай
сегя - някакви проблеми по време на бременност, високо кръвно и тем подобни, трудно раждане-  с усложнения за бебето, преждевременно раждане...абе нещо по-особено?

ако не - сега е момента тя да почне - до девети - имате много време. Дани не се върти пък напредва с рехабилитацията!

# 12
  • Мнения: 3 200
не се шашкщай
сегя - някакви проблеми по време на бременност, високо кръвно и тем подобни, трудно раждане-  с усложнения за бебето, преждевременно раждане...абе нещо по-особено?

Нищо такова не съм имала нито по време на бременността, нито по време на раждането

Общи условия

Активация на акаунт