поръчка на козметика от американския ebay - мита??

  • 3 543
  • 6
  •   1
Отговори
  • далечно
  • Мнения: 1 029
здравейте. някой поръчвал ли е козметични продукти от американския ибей и как стои въпроса с вносните мита (поръчката ми ще е за Италия, ама ситуацията е аналогична с БГ заради единното икон. пространство)?

търся си определен продукт на Рене Фуртерер (френска козметика за коса), тъпото е че не го намирам по тукашните козметики (онлайн и не). безумно е да ми го пращат чак от САщ, ама не съм сигурна че скоро имам пътуване към Франция. учудващо пощенските разходи от САщ съвсем не са стряскащи Peace

# 1
# 2
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мерси...ще си пусна питанката там

# 3
  • Мнения: 6 608
Ще помолиш продавача да ти пише по-ниска сума.Поинтересувай се до каква сума не се обмитява в Италия.

# 4
  • Мнения: 29
Здравей.Аз също съм в Италия,и не ти препоръчвам ако трябва да плащаш мито да го адресираш до тук.Аз вече се напатих /с един GSM от 90 евро на който платих мито30е/ ,и вече адресирам всичко до БГ ако е за повече от 20 евро.Ще се опитам да ти обясня как стоят тук нещата с митницата.Ако определената стока надвишава 20 евро. и е козметика се спира на митницата и ти пращат  формуляр да попълниш какво е.За всяко друго нещо ако минава сумата от 20 евро трябва да платиш 10е митнически такси+20% ДДС.Една позната ми изпрати от Америка подаръци за малката и беше написала че е за стойност 30 дол,мен ме накараха да плата 13 евро такси  Close ,те излезаха златни подаръци.
Отделно ако не е с тракинг номер се губи на 50%,и отделно се бави.
И към всички/не поръчвайте до Италия,за да не си късате нервите.
п.п.Сега чак видях че темата е стара  Rolling Eyes ,но пък може да послужи на някой като мен преди да се „опари“

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 02:41 от aleksova1

# 5
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мерси, алексова1! в крайна сметка не се наканих, а и намерих тази козметика в други европейски държави, та се зареждам като съм в командировка и едва ли бих поръчала от Щатите. Книги съм поръчвала, но тогава още бяхме в Германия -  за тях мито не съм плащала, от амазон ми ги прати някакъв търговец.

Евентуално вариант ли е да пишете по-ниска митническа стойност?

# 6
  • Мнения: 29
мерси, алексова1! в крайна сметка не се наканих, а и намерих тази козметика в други европейски държави, та се зареждам като съм в командировка и едва ли бих поръчала от Щатите. Книги съм поръчвала, но тогава още бяхме в Германия -  за тях мито не съм плащала, от амазон ми ги прати някакъв търговец.

Евентуално вариант ли е да пишете по-ниска митническа стойност?
Ако може да се напише стойност+доставката по малка от 20 евро,става.Иначе ако пише че е подарък не се признава.Пращат ти пак формуляр че ако не приложиш фактура ще ти го обмитят на еди каква си стойност.АЗ така се пробвах за GSMа/пратен с надпис gift/,обаче ми пратиха формуляр че ще ми го обмитят на 100 е,но аз им пратих фактурата за 90е.Иначе малки пратки по някога ги  адресирам до тук,но ако до БГ стигат за 2 сем,тук трябват 4  Laughing,и то бавенето идва от ИТ.Пратките от китайския пристигат за 3 дни на митница Милано,а до Рим и трябват поне 2 сед.Ужас.

Общи условия

Активация на акаунт