София се превърна в бунище - 2

  • 2 811
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 419
Здравейте, спомних си за тази тема, заради един разговор от последните дни... Това е старата тема, но понеже от повече от 120 дни никой не е писал в нея ми се изписа напътствие да направя нова... ruporuu

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=270839.0;all

Понеже сега е Август и в момента тече планово миене на центъра, въпросът с почистването и поддържането отново ми се струва актуален. Към края на месеца и в началото на септември градът отново ще се напълни и мръсотията пак ще ни превземе с пълна сила...

Та предложението ми е - искате ли да си организираме почиствания? В миналата тема две съфорумки от един и същи район се намериха и май даже са попочистили заедно... Аз съм навита и за други райони освен Вазов и Стрелбище - с удоволствие мога да отделям 1-2 часа от време на време в името на подобна кауза  newsm75 newsm28 

# 1
  • Мнения: 297
Не само София, а цялата ни държава е едно голямо бунище.
Идеята е добра, стига да има кой да я подкрепи

# 2
  • Мнения: 2 759
                          Бройте ме  Peace. Скоро излизам отпуска само, но принципно нямам проблем да чистя, ако не съм сама. Вчера загледах едно момченце от персонала на ОМВ как чисти неособено енергично пред бензиностанцията с безумно скръбна физиономия... и си помислих, че веднъж видял го повече не можеш да си хвърлиш боклука на земята... Толкова много печал имаше в това лице  Twisted Evil...

# 3
  • Мнения: 940
Аз нямам нищо против да почистя района, в който живея в момента. Или за друг район. Примерно да се местим от един район в друг Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 2 419
Супер е, че има желаещи))) Заминавам до 20 август и като се върна веднага можем да захванем някое място. Ако до някоя от вас има спешна нужда от помощ - да идем първо там?

# 5
  • Мнения: 2 759
                      Всъщност цяла София има спешна нужда, но аз искам да призова да насърчавате близки и приятели да събират разделно боклука, който може да се рециклира. Така остават по-малко боклуци отиващи на сметището, а доколкото знам в момента май София пак няма къде да си стоварва боклуците  Tired. И да, не ползвайте повече, отколкото ви е наистина нужно. Иначе скоро съвсем ще се задръстим съвсем  Sick.

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
дано се включат повече хора в подобна кауза, в което малко се съмнявам.
а къде ви е кметът - всеможещият Б.Б.? гледам, голичък по кориците на списания се снима, нима толкова не му остана време, да разреши най-сетне проблема?

# 7
  • Мнения: 122
Не знам, не знам... ако човек е влюбен предполагам, че няма да забелязва мръсните улици, а всичко ще му е някак си красиво... проблемът според мен е, че няма достатъчно влюбени хора в София...  Whistling

# 8
  • София
  • Мнения: 61
Aми дайте тогава по райони да се организираме...

# 9
  • Мнения: 2 759
Не знам, не знам... ако човек е влюбен предполагам, че няма да забелязва мръсните улици, а всичко ще му е някак си красиво... проблемът според мен е, че няма достатъчно влюбени хора в София...  Whistling
                      Не си права... Ако беше така всички влюбени щяхме да ги познаваме по мизерията около тях и в домовете им...

# 10
  • Мнения: 122
Не знам, не знам... ако човек е влюбен предполагам, че няма да забелязва мръсните улици, а всичко ще му е някак си красиво... проблемът според мен е, че няма достатъчно влюбени хора в София...  Whistling
                      Не си права... Ако беше така всички влюбени щяхме да ги познаваме по мизерията около тях и в домовете им...

Прав съм, защото си хвърлям всички отпадъци, където трябва...  Whistling

# 11
  • Мнения: 1 941
Не бих се включила, след като по дяволите си има хора, които да я вършат тая работа. А и няма да чистя, докато некви фльорци си хвърлят фасовете от колата.....

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595
Аааа, вече на тази въдица не се хващам. Едно време имах ентусиазъм и си мислех, че едно добро дело (почистване) води до друго (и комшиите да слязат да чистят). След третия път се отказах, защото всеки си гледаше от терасата и ми се чудеше на акъла. Живееха там от сума години, по 2-3 поколения, но бяха мърляви. Та, дотук бях. Няма да чистя след другите, защото за моите отпадъци използвам кошчетата за боклук и контейнерите.

# 13
  • Мнения: X
Похвална инициатива! Аз съм авторката на споменатата тема и мога да споделя малко опит - след като писах до общината, чрез виртуалното им деловодство, паркът ни вече изобщо не е в оня ужасно безумен вид - вече има назначени чистачи, които поне 2 пъти в седмицата минават и чистят парка.
Пробвайте и вие с подобна молба - може и при вас да има резултат.
Иначе, дори и да почистите сами градинката, съвсем скоро пак ще се превърне в боклучарник - просто трябва да се чисти системно, а не спорадично.
Успех!  Hug

# 14
  • Мнения: 2 759
...Прав съм, защото си хвърлям всички отпадъци, където трябва...  Whistling
                     Не си ли влюбен  Twisted Evil? Иначе си прав, че не си права, непростимо е от моя страна, тъй като за последните 7-8 месеца за втори път го правя... Първия път поне още гледах никове и се усетих първа, но честно казано вече не гледам  Blush... Като оправдание ще допълня, че днес едва на трета страница видях чия е темата (една друга тема) и то след специално вметване на нещо си за авторката (която даже ми е любимка).

Общи условия

Активация на акаунт