СМЪКНАТА МАТКА

  • 17 625
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
ЗДРАВЕЙТЕ МАМИ!Родих нормално на 25.07.08 и днес ходих на аг преглед и ми казаха,че имам смъкната матка  CryИнтересувам се дали има надежда сама да се прибере или да се настроя за пластика на влагалището?

# 1
  • Мнения: 827
Мисля че това най- добре може да го каже лекар.Все пак зависи кое по ред раждане ти е и на колко си години.

# 2
  • Мнения: 7
Това ми е второ раждане и съм на 30г.

# 3
  • Мнения: 2 807

Здравей, dori77!

Не мога да ти помогна със съвет от личен опит...

Имам позната обаче, на която матката й е смъкната (има едно тежко раждане на голямо бебе) - няма никакви изявени симптоми, нито дискомфорт. Прави упражнения разни и се чувства добре.

Твоите раждания тежки ли бяха?
Симптоми някакви?
Лекарят, който е установил положението на матката ли каза, че е добре да се направи операция?

Можеш да започнеш да правиш и упражненията на Кегел, със сигурност няма да навредат, а напротив - само ще помогнат.

Добре е да направиш консултация и с друг лекар...
Мога да ти дам координатите на моя гинеколог, при който родих и трите пъти - знам, че е правил пластика (на влагалището по-специално)...


Ето една тема във форума, може и да си я видяла, де, но за всеки случай...
Тук още една, и още една.
А ето и отговорът на един лекар, който предлага информация и комплексни съвети за решаването на проблема.
Дано да съм била от полза...

И дано опасенията ти все пак се окажат неоправдани.
Успех ти желая!  Hug
 






# 4
  • Мнения: 7
Здравей maminka!Благодаря за отговора.Много съм притеснена и цял ден ме избива на рев.Родих бързо за 2,5 часа без разкъсвания и шевове и всичко беше наред.Но вчера забелязах,че нещо не е както трябва и днес отидох при моята гинеколожка.Тя ми каза,че имам смъкване на влагалището което най вероятно ще се прибере.Ако не ще ми направи пластика.Надявах се,че има и друг начин освен операцията.

# 5
  • Мнения: 2 807
dori77 , посъветвай се и с друг лекар, може пък да няма нужда от операция  Praynig
Дано нямаш изявените за смъкнатата матка симтоматични болки, за да не изпитваш допълнителен дискомфорт...
Все си мисля, че би трябвало да има подобрение от няколкото упражнения, които се препоръчват в такъв случай - нищо не ти пречи да пробваш.

А иначе знам, че матката може да се смъкне и от носене на по-тежки неща по време на бременността, както и че си по-предразположена, ако и майка ти има такъв проблем.

Дано всичко се нареди без операция!

# 6
  • Мнения: 50
  Смъкване на влагалището и смъкване на  матката са две различни неща.Майка ми е със смъкната матка и едва сега реши да се лекува.70% от случаите на смъкната матка се повлияват  отлично от
медикаменти/чух го в някакво здравно предаване/.Това ,за което ти говориш май е на влагалището
и предполагам ще се наложи пластика.Желая ти успех и дано всичко мине без лекарска намеса.

# 7
  • Мнения: 3 638
Не съм специалист, но поне от личен опит мога да кажа, че след раждането там "долу" ситуацията беше малко по-различна известно време  Blush И аз много се притеснявах за смъквания и т.н., още повече, че родих нормално, но лека-полека мускулатурата се стегна и сега всичко си е почти както преди раждането.
Според мен е още рано за притеснения, изчакай да минат поне няколко месеца от раждането и оценявай тогава положението. Можеш да правиш и упражненията на Кегел, аз си ги правя, докато кърмя  Wink

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря за обнадеждаването мами,но в събота ходих при друг гинеколог и положението не е розово.Каза ми,че имам смъкване на влагалищните стени и най вероятно няма да се приберат.Добре е да правя упражненията на Кегел,да слагам тампони и много секс EmbarassedРазбрахме се след месец и половина да се видим пак и ако няма подобрение да ми направи пластика.

Общи условия

Активация на акаунт