Шишове за пикник

  • 682
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте,
Моля ви посъветвайте ме как да обработя предварително месо - свинско най-вероятно - за шишове на жар.
Организираме си пикник по случай р.д. на моята любима половинка този уикенд и съм решила да направим шишове, но някак всеки път ми стават жилави и не знам дали няма някоя тънкост предварително да ги мариновам някак....просто искам да станат крехки.
Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 3 251
Нарязани на късчета  накисни за нялколко часа в айрян;в лим.сок+соев сос+олио;прясно мляко+дафинов лист
Това са 3 вида маринати,избери си някоя и го направи,но ако използваш мляко за мариноване след това да измиеш късчетата месо.

# 2
  • Мнения: 3 251
Става и в равни количества вода и оцет,но после малко си остава дъха на оцета,а за жар  или скара аз не слагам подправки,че прегарят.

# 3
  • Мнения: 529
дори и сол ли да не слагам?   newsm78

# 4
  • Мнения: 3 211
24часа предварителнов хладилник  в олио, вино, зелен лук нарязан, чубрица, сол, ч.пипер, може и вегета (тогава не слагай сол), може розмарин, изобщо каквито искаш подправки. А киселото мляко е за пилешко месо, поне аз така го използвам, всяко пилешко месо 1 час престоява в кис.мляко

# 5
  • Мнения: 6 472
От вечерта в хладилника в марината от биричка, лук, сол, черен пипер и 2-3 л кетчуп.

# 6
И още една марината - най-обикновенно прясно мляко Wink. После като постоят поне 30-тина минути в него и хладилника си им сложи каквито си искаш подправки

# 7
  • Мнения: 3 251
дори и сол ли да не слагам?   newsm78
Сол можеш да си сложиш ,но непосредствено преди печенето,че стяга месото.

Общи условия

Активация на акаунт