Поливането на цветята по време на почивката!

  • 7 540
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте мамчета градинари,

        След 3 дни заминавам на почивка за цели 2 седмици и съответно възниква проблема с моите любими цветя и тяхното поливане. За съжаление няма кой да помоля да ги полива през този период, а и не ми се иска да оставям ключа на някоя от любопитните ми съседки. В една статия /не помня къде/ бях чела, че може да се пробият капачките на бутилки от минерална вода и да се "заровят" в саксията и по този начин растението само щяло да пие необходимата му вода, но този метод не ми вдъхва доверие. Така че ако някой има предложения, моля да казва!

# 1
  • Мнения: 5 001
Хе-хеее,аз точно се върнах от 2 седмична почивка.....Значи аз на цветята с по-големи саксии им забучих по една 2-литрова бутилка в пръстта(но без капачка),а по дребните саксии ги натопих в купички с вода.
Нямам нито едно растение увяхнало или загинало.Всичките са добре.

Приятна почивка и на тебе   bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Мнения: 49
Благодаря много за съвета TheNMaster.
Мерси много за пожеланието. Дано наистина мине добре.

# 3
  • Мнения: 502
  Как забучи толкова голяма бутилка?Извинявам се,ако е тъп въпроса,но и мен ме вълнува проблемът с цветята в момента. newsm78 Grinning

# 4
  • Мнения: 5 001
Напълваш бутилката,слагаш пръста на отвора и бързо обръщаш и забучваш в пръстта.Гледаш саксията да е до стена за да може да се подпре бутилката в нея.Готово! Растението си поема толкова колкото му трябва.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 711
Ние имаме градена вана. Преди с мама като пътувахме слагахме всички цветя във ваната и я пълнехме с вода.
Сега давам ключ на съседка.

# 6
  • Мнения: 5 001
Ние имаме градена вана. Преди с мама като пътувахме слагахме всички цветя във ваната и я пълнехме с вода.
Сега давам ключ на съседка.
Това важи,ако имаш доверие.Аз нямам доверие на никого и се спасявам сама винаги.Че съм виждала как ми е ровено и разтваряни шкафове навсякъде  ooooh! .............

# 7
  • София
  • Мнения: 39 711
Миналото лято пренесох цветятя от хола в кухнята. Само кухнята ми беше отворена. Заключих си все пак хола и стаята.
Бабата ми хранеше котарака. Че с котарак на море не можем да отидем Sad Търсих му котешки хотел, обаче излизаше майка си и баща си Sad

# 8
  • Мнения: 5 001
Ееее,щом си имате котьо,няма начин....Хубаво е,че си му намерила цаката.
Аз нямам в къщи животно и Затова цветята така ги поливам(със забитото шише в пръстта),когато ме няма.Отказах се от това да давам ключ на някого,че АМАН!

# 9
  • Мнения: 2 467
Бях гледала преди в чужбинско да продават нещо като колба, което се слага с саксията точно на принсципа на обърнатата бутилка. тясното гърло се забучваше в пръста, а отгоре остава красива стъклена топка, пълна с вода.

Ето още едно хрумване: http://archzine.com/index.php/uncategorized/iv-pot-%D1%81%D0%B8% … D0%B5%D1%82%D1%8F

Имало и някакъв "препарат (гел) за поливане на цветя по време на вашия отпуск" http://akemko.weebly.com/page.html

И още хитрини
Цитат
Ако отсъствате до три дни, отрежете дъното на малка бутилка от минерална вода. Набодете я с гърлото надолу и я напълнете с вода.

Цяла седмица ще бъдете спокойни за любимите си растения, ако имате висок и плосък съд, който да побира около 0,7 л вода. Забодете го в пръста, колкото може по-надълбоко.

Влага за 14 дни осигурява един прост, но изпитан метод. Сложете в почвата два дебели памучни конеца. Другият им край минава през дупките на саксията и е натопен в съд с най-малко три литра вода.

Решите ли да се спасите от градския пек за повече от две седмици, ще ви е нужна миниоранжерия. Направете я от полиетилен като затворен отвсякъде чадър. Вътре пъхнете добре полетите предварително саксии. Можете да напълните също ваната с вода и да поставите цветята в нея.


Последна редакция: сб, 09 авг 2008, 00:30 от Jes

# 10
  • Мнения: 2 199
Аз разговарях с баща си по повод поливане на цветята и той ми препоръча трика с въления конец... Има логика... конецът ще бъде "проводника" на вода  Grinning

# 11
  • Мнения: 2 700
Аз слагам големите във ваната, а малките в легени с вода. Вярно, че в банята не е слънчево, но пък досега са се справяли. Wink

Общи условия

Активация на акаунт