Бременност и ужасни сърбежи

  • 43 228
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 488
Имам непоносими сърбежи по цялото тяло. Появяват се най-вече след баня.  Ще ходя на лекар днес. Моля тези от вас които са претърпяли същото да споделят как се спасихте от това нещо, което ме докарва до лудост вече. Благодаря ви! 

# 1
  • Мнения: 2 131
Мен ме сърбеше основно коремът - предполагам от разтягането на кожата. Вариантът, според мен, е обилно овлажняване с някакъв подходящ крем.
Виж, ако имаш обриви, това вече е друго. Но наистина консултацията с лекар е най-добрият вариант.

# 2
  • Мнения: 2 334
Мен също ме сърбеше много корема  и се мажех с разни мазила и имах временно облекчение Tired.Иначе на други места не ме е сърбяло Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Сърби от разтягането на кожата.
Мажех се с хидратиращи боди лосиони.

# 4
  • Мнения: 4 784
От разтягането на кожата е. Ползвах задължително лосион за тяло след баня.

# 5
  • Мнения: 825
Ако сърбежите са по корема, е нормално, от разтягането на кожата, мажи се с кремове. Ако е и на други места по-добре се консултирай с лекар.

# 6
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Бях забравила за тази екстра на бременността.  Laughing
Хидратирай кожата си обилно, това е цярът. Мен основно корема ме побъркваше. Мажех се с мас (измита), дори и в най-големите жеги - действаше ми мн. добре.

# 7
  • Мнения: 1 488
Благодаря за отговорите момичета. Мойто не е точно от бременността, защото съм имала подобни сърбежи и преди това, но никога толкова лоши, че да продължават толкова дълго, по няколко часа. Изписаха ми крем, който още не съм изпробвала. Дано да помогне. Разбира се че след баня ползвам овлажняващ лосион, но не помагаше.

# 8
  • Мнения: 2 658
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

# 9
  • Мнения: 857
Хидратираи кожата и мажи най-вече с продукти против стрий,че в момента в които почна да ме сърби почнаха да се появяват жестоки.. ooooh!

# 10
  • Мнения: 1 488
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

Да, може би е на нервна почва, стрес, знам ли. Мисля така, защото ми се появява и изчезва от самосебе си, но пък рядко се появява без да съм се къпала преди това. Лекарката днес каза че би ми изписала антихистамини, но поради факта че съм бременна неможе.

# 11
  • Мнения: 2 131
Ти говориш може би zа нещо на нервна почва?Аz имам понякога,например снощи като си легнах.Не zнам дали говориш zа това..При мен е нещо като все едно ме лаzят мравки навсякъде и полудявам.Обикновено се случва като си легна,просто не мога да си намеря място  Close

Да, може би е на нервна почва, стрес, знам ли. Мисля така, защото ми се появява и изчезва от самосебе си, но пък рядко се появява без да съм се къпала преди това. Лекарката днес каза че би ми изписала антихистамини, но поради факта че съм бременна неможе.
Че антихистаминовите медикаменти не се ли предписват при алергии?! newsm78
Може също, ако с къпеш с по-гореща вода, да пробваш да я поразхладиш. Горещата вода изсушава кожата допълнително.

# 12
  • Мнения: 1 910
Това било нормално за бременността се оказа. Мен ме сърбеше навсякъде, въпреки че ползвах олио за бременни. Предписаха ми някакъв крем, който охлаждаше кожата. Много ми олекваше.  Grinning

# 13
  • Мнения: 743
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЕ КОНСУЛТИРАЙ С ЛЕКАР, ако трябва иди при втори. Не подминавай с лека ръка. Лека бременност и здраво детенце ти пожелавам. Hug

# 14
  • Мнения: 1 155
Сърбеше ме много гадно корема и след като се намажех с кремче ми минаваше Peace, но по тялото сърбежи не съм имала. Добре е че си решила да отидеш на лекар. Лека бременност ти желая!!!

Общи условия

Активация на акаунт