глупаво ли леенето на куршум?

  • 41 377
  • 343
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте. Може би някои ще се смеят на темата, но на мен хич не ми е смешно. Дъщеричката ни ( на 2 годинки) започна да изпада в истерии всяка вечер, около полунощ до към 3-4 сутринта. Тя винаги е спяла спокойна - имало е само отделни моменти (например при зъбите), когато се будеше нощем. Но успявахме да я успокоим. Сега положението е различно. Първо че наистина става въпрос за истерия, не просто рев. Второ, по никакъв начин не се успокоява. Трето, няма никаква причина друга точно в този момент да е по-нерван или нещо от рода. Аз се консултирах с приятелки и познати и повечето ме посъветваха да я заведа да й леят куршум - много помагал. Аз се чудя все още, но понеже никй лекар не ми дава някакво обяснение .... Аз искам да намеря някакво решение. Какво мислите вие? Ако някоя е имал подобни проблеми, моля да сподели.

# 1
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Да доста пъти сме ляли куршум и на двете деца и да ти кажа според мен има ефект.Скоро пак ляхме на малкия като вас така се събуждаше с писъци.Оправи се.Ако питаш мен няма никакъв проблем да леете куршум на малката няма да и навреди по никакъв начин.

# 2
  • Мнения: 9 814
Ако, не помогне, то поне няма и да навреди.
От опит глава не боли.
Ляха ми куршум като малка и според жената, която го направи, съм имала страх от кучета, което въобще не е вярно.
За всяко нещо си има причина. Помисли дали детето не е преживяло някакъв стрес, които на теб може да ти се вижда маловажна случка, на него може да му е повлияла доста.

# 3
  • Мнения: 983
Аз лично не вярвам в такива неща  Rolling Eyes и не смятам, че нещо такова може да помогне.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 20:29 от ivanah

# 4
  • Мнения: 1 243
И аз мисля да ходя да леят на дъщеря ми куршум и тя се буди нощем с рев.

# 5
  • Мнения: 789
Защо да е глупаво? Аз не вярвам в това, но не го считам за глупаво. А и няма с какво да навреди на детето.

А това от колко време е? Като я питате казва ли нещо? Ива преди 2 дена така рева цяла вечер, едва заспа, след час се събуди пак с рев, през нощта още веднъж, но дума не искаше да каже какво й е..... Още се чудя защо така плака, по принцип е спокойно и много приказливо дете и винаги казва какво й има или какво иска. Тогава само се въртеше, ревеше и дори очите си не отваряше.

# 6
  • Мнения: 4 335
Аз вярвам,4е леенето на куршум помага.Не нисля,4е е глупаво и нищо не ти пре4е да пробваш.Близо до нас една баба лее и много 4есто има малки деца,4увала сьм ,4е 4есто за това ги водят,проблеми сьс сьня Peace

# 7
  • Мнения: 4 784
Глупаво или не, винаги, когато съм силно уплашена от нещо, катастрофа например, ходя да ми леят куршум. на малкия, Слава Богу, още не ми се е наложило.

# 8
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Според мен не е глупост и ние имаме такива истерични ревове вечер или през нощта , но досегае била само урочасвана

# 9
  • София
  • Мнения: 3 249
Глупаво или не - при моя син има ефект. От доста време бълнуваше и се стряскаше нощем(една баба му зашлеви шамар на една площадка). Прабаба му го води на баячка. Аз не бях казвала за случката, но жената позна, че се е уплашил от човек. Преди това имахме случай с камион и пак позна от какво...Може и да си внушавам, но след това е по-спокоен  newsm78

# 10
  • Мнения: 7 201
Аз вярвам,4е леенето на куршум помага.Не нисля,4е е глупаво и нищо не ти пре4е да пробваш.
Peace И аз като съм уплашена ходя,за детето-също.
Не мисля,че може да навреди. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 973
по-добре го заведи
и ти ще се успокоиш

# 12
  • USA
  • Мнения: 559
Познавам хора, на които е помогнало леенето на куршум. Да не и растат зъби и затова да плаче?

ародоет2, как разбрахте, че е урочасвана?

# 13
  • Мнения: 1 795
На мен са ми ляли куршум и ми е помагало, надявам се, че и на детенцето ти ще помогне Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Глупаво е, да.  Peace
Детето има стрес през деня. Променете й ежедневието, нека заспива между вас, гушкайте и целувайте я.

Общи условия

Активация на акаунт