Двойка или 3 ка АМ ???

  • 1 096
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Живеем в Канада и ще си идваме скоро в БГ. Бебето е на 13 месеца. Тук пие АМ 6-24 месеца. Какво да дам в БГ 2 или 3 ка. И да не е ароматизирано, че после тук да отказва да пие. При нас това за след 1 г не е адаптирано мляко, а обикновена млечна напитка  и не ми се ще да давам засега, за да не го претоваря с белтъчини - пие все още по много АМ.

Та какво АМ е подходящо за бебе на 13 месеца в БГ и да не е ароматизирано ???

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 19:11 от smutty

# 1
Milumil 3 на Milupa е пълноценно, преходно мляко за деца след 8 месец до 3 години. Мilumil 1 и 2 са с аромат на ванилия, водят се за злояди деца. Тройката не е. Синът ми го приема много добре. Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Двойка  Peace
Всичко тройки са ароматизирани обикновено и подсладени задължително. След година обикновено прясно мляко е ок, по света така препоръчват  Wink
Милумил е адски сгъстено, подсладено и ароматизирано, в никакъв случай него  Stop
Нестле Джуниър предлагат в БГ, но е с аромат на ванилия.
Да ти кажа, не знам какво нормално АМ може да даваш, те всичките са си с някакъв кусур след пре- и единицата  Rolling Eyes
Така или иначе детето ти е голямо и проблем няма  Peace
И все пак българско АМ няма, всичко е внос  Mr. Green

не ми се ще да давам засега, за да не го претоваря с белтъчини - пие все още по много АМ.

 Shocked Как да го претовариш??? Дете до 3 годинки се нуждае от огромно количество пълномаслени белтъчини, няма начин да го претовариш   Grinning Peace АМ е добре като заместител на кърмата, но след годинката е по-добре прясно и/или кисело  Peace

# 3
  • Мнения: 313
Да бе -тук след 9 месеца думкат по 1 литър прясно бебетата (напоследък слеед годинката) и нищо им няма. Ама според мене е много тежка храна това. Специално белтъка от прясното мляко е мнго натоварващ  -според това което съм чела.

# 4
  • Мнения: 3 034
именно, нищо им няма. ако толкова държиш, можеш да си вземеш кутии с АМ и да си ги занесеш в БГ, какъв е проблемът?

п.с. принципно и тук препоръчват прясно мляко за деца над годинка, не знам какво си чела, но Блонди е права за белтъчините.

# 5
  • Мнения: 313
Мерси за ценното мнение

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
3ка. Фрозото не е ароматизирано. Изобщо, никакъв вкус няма (е, малко по - добре е от HA-то, 1та и 2йката, ама...)

# 7
  • Мнения: 27 524
Специално белтъка от прясното мляко е мнго натоварващ  -според това което съм чела.

Да, правилно. Но след 3-годишна възраст  Peace
Тогава 90 процента от хората губят ензима, който разгражда прясното мялко. И аз го нямам и не мога и да помириша прясно мляко  Sick Както японците няма ензима, който разгражда алкохола. И баща ми го няма. И т.н. Затова е важно да не се насивлат децата и да не се водят родителите по останалите преразкази  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 313
Благодаря за помощта.  Идеята ми е да не давам ароматизирано АМ за да не откаже после обикновеното прясно, а като четох темата за състава на АМ ми направи впечатление , че много от тях са ароматизирани. Прясно също давам, но по 100-150 мл дневно.  Преценила съм , че ще заменя изцяло АМ с прясно на около 18 месеца.

# 9
  • Мнения: 2 231
3ка. Фрозото не е ароматизирано. Изобщо, никакъв вкус няма (е, малко по - добре е от HA-то, 1та и 2йката, ама...)
Friso 3 не е ароматизирано. Разтваря се лесно и се приема добре от дъщеря ми  Peace

# 10
  • Мнения: 5 940
Блонди, като прочетох какво си писала, отидох да пробвам Милумил 3, защото този така известен силен аромат на ванилия така и не съм го усетила досега, пък и никога не ми се е струвало млякото сладко. Само тройката не бях пробвала Laughing. Или са ми повредени вкусовите рецептори, или твоите Laughing, ама нито ми е сладко, нито ми ухае чак толкова на ванилия. А по принцип ям сладко пет, шест пъти в годината.

# 11
 PeaceДа,права си, Милумил 3 не ухае на ванилия, нито е толкова сладко.

# 12
  • Мнения: 641
Блонди, би ли уточнила процентите масленост до и над 3 год. за киселото и прясното мляко!

# 13
  • Мнения: 4 546
защо е по-добре прясно или кисело, отколкото АМ?

# 14
  • Мнения: 6 029
3ка. Фрозото не е ароматизирано. Изобщо, никакъв вкус няма (е, малко по - добре е от HA-то, 1та и 2йката, ама...)
Friso 3 не е ароматизирано. Разтваря се лесно и се приема добре от дъщеря ми  Peace

Фризо 3 мирише ужасно на ванилия. Как пък да не е ароматизирано?

Общи условия

Активация на акаунт