Какво приготвяте за закуска?

  • 5 751
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 266
Ето,че пак наближават почивните дни и искам да приготвя нещо за закуска и да седнеме на масата семейно и да похапнем,тъй като през седмицата няма време за това.Всеки е на работа и сутрин не закусваме.Но правя почти едни и същи неща-мекици,палачинки,пържени филийки,баница.А искам да разнообразя,така че давайте идеи.

# 1
# 2
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Ето,че пак наближават почивните дни и искам да приготвя нещо за закуска и да седнеме на масата семейно и да похапнем,тъй като през седмицата няма време за това.Всеки е на работа и сутрин не закусваме.Но правя почти едни и същи неща-мекици,палачинки,пържени филийки,баница.А искам да разнообразя,така че давайте идеи.

...същото, както и макарони. А днес пък направих от мързеливките.
Абе общо взето закуската е заради детето.
А ние с половинката наблягаме на кафето Laughing

# 3
  • Мнения: 2 266
И при нас е същото,с тази разлика,че аз повече наблягам на кафето.

# 4
  • Мнения: 22 867
sisi72,  щом правиш пържени филийки, опитай да ги разнообразиш - на страницата има три вида пържени филийки - 2 солени и 1 сладки. Не бих могла да определя кои са по-вкусни, но и трите вида се харесват вкъщи и не само у нас. Другото е много бърза пухкава баница.

# 5
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз наблягам на кафето.... Party
Обикновено кисело мляко с плод, веднъж в седмицата кроасан или кифла с мармалад  Peace

# 6
  • Мнения: 407
Присъединявам се към кафе-маниаците.
В повечето случаи или не закусвам изобщо,или гледам закуската да е по-лека - кисело мляко с плодове, домат със сирене, от време на време си позволявам пържени филийки (пържен козунак, кроасан)сандвичи с кашкавал/яйце и сирене, по-рядко палачинки, бухти, баница.

# 7
  • Мнения: 3 306
за нас с мъжо само кафенце - закуска правя само на малката (много рядко правя за нас) , но сладките пържени филиики на labrex много ми харесаха  Peace  ще ги пробвам

# 8
  • Мнения: 3 034
АМ и каша с плодов сос - за единствения закусващ в семейството  Laughing

# 9
  • Мнения: 179
Е,имаше моменти,когато правех бухти,банички, но напоследък нищо Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 731
Сандвичи,макарони,пържени филийки.
Понякога правя следните пържени филийки:
Намазвам филията с маргарин,отгоре слагам саламче.После другата филия с маргарин и ги слепвам двете .Потапям ги в разбито яйце и така пържа.Много ги харесват и се получава нещо като двойна пържена филийка със саламче.
Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 641
Почти не приготвям защото ставаме на обяд събота и неделя, а през седмицата се бърза за работа.
Иначе правя принцеси, сандвичи с кашкавал, бутерки, амеруканска закуска.Понякога палачинк ии макарони

# 12
  • Мнения: 22 867
Днес приготвих чебуреки. Снимката е линк.

# 13
  • Мнения: 4 358
У нас се набляга на баници, тутманици - общо взето все солени закуски.
Често правя топли сандвичи - с кашкавал и шунка, принцеси със сирене и яйце.
Всякакви студени сандвичи с каквото има в хладилника - масло, луканка, нещо свежо - домат или краставичка, маслинки и др.
В събота и неделя приготвям нещо по трудоемко - като козуначени кифли, питки и др.
Когото ме обзема манията на здравословното хранене - мюсли...ама това рядко Sick
Утре съм се наканила на бързата баница на Сбъдваща мечти - да видим как ще я докарам.
На Лабрекс закуските са много изкушаващи  Peace, но ако така закусвам ще стана 100 кила ooooh!

# 14
  • Мнения: 22 867
....На Лабрекс закуските са много изкушаващи  Peace, но ако така закусвам ще стана 100 кила ooooh!

Цитат на: Бъни в петък
Цитат
Аз довечера ще си купя кори иу тре сутрин живи и здрави ще я хапнем с айрянче.

А от пухкави банички не те е страх, а? Grinning Между другото баничката е много сполучлива и вкусна - пробвай я!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт