размерът на 90-те процента

  • 848
  • 8
  •   1
Отговори
Мили майки с повече опит! Колко трябва да получа като 90 % от осигурителния ми доход, ако той е 376лв., а нетно досега съм получавала 315 лв. Възможно ли е на такъв осигурителен доход дневните пари да са 12,85лв., т.е. месечно да получавам по 260 лв. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 128
Би трябвало да получаваш горе долу същата сума, защото 90-те % са от брутната ти заплата. Т.е. по мои сметки трябва да получаваш 338 лв. и 40 ст.

# 2
  • Мнения: 1 367
И аз знам,че 90-е процента са от брутната ти заплата,тъй като изчисленията се правят на база осигурителния ти доход,а той пък се смята на база брутната заплата.Малко объркано се изразих,но се надявам да си ме разбрала. Laughing

# 3
  • Мнения: 4 753
Имай предвид, че месечните пари се изчисляват по брой официално работни дни за месеца... т.е. около коледните и новогодишни празници паричките би трябвало да са далеч по-малко...  Peace

# 4
  • Мнения: 645
Сумата на обезщетението за бременност и раждане се смята приблизително така: взима се предвид осигурителният доход на база шест месеца назад от датата на възникване на събитието, сравнява се среднодневното брутно възнаграждение умножено по 90% със среднодневното нетно възнаграждение и се взима по - малката ставка, която се умножава по брой работни дни за месеца.

# 5
  • Мнения: 128
dy1 е абсолютно изчерпателна в отговора си. По нейните обяснения можеш да си изчислиш средната сума майчинство, раздели я на максималния брой работни дни в месеца, така ще получиш сумата за ден. После в зависимост от работните дни в месеца и сама можеш да си преценяваш колко ще получаваш. Изчисленията, които аз направих са в най-добрия случай. В действителност няма да получаваш еднаква сума ежемесечно. Тя ще зависи от броя на работните дни и за съжаление когато има месец с празници и се харчат на-много пари ти ще получаваш най-малко.  newsm12

# 6
  • София
  • Мнения: 17 591
376/22=17.09(09) 22 e средния брой работни дни в един месец, за по - конкретно трябва да си видиш по месеци. 17.(09)*0.9=15.38(18) - това ти е 90 % от дневното възнаграждение (горе - долу).
*22 = 338.4 - това пък е средното месечно. Обаче понеже нетното ти е било по - ниско, следва да получаваш него - не повече от него пише.

# 7
  • Мнения: 1 187
ще получаваш 283.5 (ако месеца е 20 дни - за улеснение). 90% от брутната получават само земеделските производители и свободните професии. За останалите се сравнява 90% от среднодневното брутно със същото нетно и се взема по-малкото, естествено #2gunfire Ще ти кажа и защо, защото държавата не се прецаква и ако закона се прилагаше без там една разпоредбичка, ти трябва да взимаш 338.4, т.е повече отколкото си взимала когато си работила, а това няма как да стане, защото майчинството е обезщетение

# 8
  • Мнения: 662
Имай предвид, че месечните пари се изчисляват по брой официално работни дни за месеца... т.е. около коледните и новогодишни празници паричките би трябвало да са далеч по-малко...  Peace

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт