Задушаване по време на сън

  • 15 654
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Здравейте,
Имам проблем и търсих разни места, на които да питам, но никъде не ми отговориха подобаващо, надявам се тук да ме разберете. Проблемът ми се състои в това, че понякога насън започвам да се задушавам, все едно някой ми стиска гърлото и не мога да си поема въздух. Или все едно е запушено с нещо.  Shocked Тогава се събуждам с вик и даже се надигам в леглото, и съпругът ми се стряска и се чуди какво става. Щом се събудя обаче, всичко се оправя и пак заспивам. Сигурна съм, че това е на нервна почва, защото ми се случва след някакъв стрес или силно напрежение. Случва ми се веднъж на 1-2 месеца, поне напоследък е така, защото сменях работа и целият стрес около това ми се отрази. Чудя се обаче дали е опасно, дали може да доведе до фатален изход и т.н. Търсих инфо в нета, но ми излезе само нещо за сънна апнея, чието описание ми се струва по-различно от моето (аз например не хъркам). Ще се радвам ако ми отговори някой с медицински познания или някой, който е имал нещо подобно.   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 303
Предполагам,че не е опасно и е от стреса,нали като се събудиш няма нищо Peace
Аз имах подобни случаи преди време-само че при мен беше нещо като болка и напрежение в главата-все едно ще се пръсне,нещо и с дишането имаше и в съня си се опитвам да мръдна,но немога и с огромни усилия се събуждам-мн е неприятно,скоро не съм имала,но понеже съм нервна го отдавам на това-и на мен ми е интересно как може да имам толкова силни физически усещания на сън  newsm78 Tired

# 2
Здравейте,
Имам проблем и търсих разни места, на които да питам, но никъде не ми отговориха подобаващо, надявам се тук да ме разберете. Проблемът ми се състои в това, че понякога насън започвам да се задушавам, все едно някой ми стиска гърлото и не мога да си поема въздух. Или все едно е запушено с нещо.  Shocked Тогава се събуждам с вик и даже се надигам в леглото, и съпругът ми се стряска и се чуди какво става. Щом се събудя обаче, всичко се оправя и пак заспивам. Сигурна съм, че това е на нервна почва, защото ми се случва след някакъв стрес или силно напрежение. Случва ми се веднъж на 1-2 месеца, поне напоследък е така, защото сменях работа и целият стрес около това ми се отрази. Чудя се обаче дали е опасно, дали може да доведе до фатален изход и т.н. Търсих инфо в нета, но ми излезе само нещо за сънна апнея, чието описание ми се струва по-различно от моето (аз например не хъркам). Ще се радвам ако ми отговори някой с медицински познания или някой, който е имал нещо подобно.   bouquet

Здравейте!
Аз има същото заболяване и то все по-често!
Много е дълго за разказване, затова предлагам да се чуем по телефона. Моят мобилен е *** - Петър Павлов.
Миналата година имах много силни пристъпи, които излекувах с Coaxil - 3 пъти дневно по време на ядене.
Сега пристъпите са много по-леки, но ежедневни.
При мен също беше свързано с нервно напрежение, но сега не съм много натоварен, а пристъпите продължават.
Сякаш гърдите ми не искат да дишат. Панически се събуждам, ставам, дишам на балкона и след това лягам и всичко е наред.
Трябва като легна да полагам усилия на волята за да дишам.
Пишете ми, пратете ми Ваш телефон или ми се обадете.
Поздрави!


Моля, лични телефони и данни на лични съобщения  Wink

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 10:14 от Vache

# 3
  • Мнения: 1 517
Повдигам пак тази тема, за да кажа, че вече ми е ясно от какво е. Няколко месеца след тези задушавания започнах да получавам панически атаки (знам, че тук има обширна тема за ПР) и явно задушаването е било началото. Сега се лекувам с антидепресанти, но пак понякога, когато усетя напрежение, нещо започва да ми стяга в гърлото и вземам успокоителни (предписани от психиатър). Та това е. (леле, прозвуча сякаш съм излязла от лудницата  Rolling Eyes).

# 4
  • Мнения: 526
мисля че е сънна апнея, ако не се лъжа но все пак е хубаво са се търси специалист по това заболяване

# 5
  • Мнения: 1 517
Психиатърът ми каза, че това задушаване се дължи на някакви потискани през деня чувства, които през нощта излизат. Според него аз задържам в себе си например гняв, стрес и т.н. и когато си легна, те търсят отдушник по този начин.

# 6
  • Мнения: 284
Психиатърът ми каза, че това задушаване се дължи на някакви потискани през деня чувства, които през нощта излизат. Според него аз задържам в себе си например гняв, стрес и т.н. и когато си легна, те търсят отдушник по този начин.

Ако се чудиш как да се освободиш от натрупаните през деня емоции, пробвай следното упражнение. Може да го правиш както когато се прибереш, така и преди лягане. Сядаш някъде на спокойствие и си представяш, че пред теб има една кофа, а ти започваш да изхвърляш от себе си напрежение, неприятни мисли, подметнати гадости и всичко неприятно, което си поела през деня. Когато решиш, че си изхвърлила всичко в кофата, си представяш, че я вземаш (тя е въображаема нали?) и я отнасяш в тоалетната (отиваш реално в тоалетната сякаш носиш кофата) и я изсипваш в тоалетната (представяш си, че я държиш, но действията ти са все едно наистина имаш кофа в ръцете). След като изсипеш кофата с всички гадости от деня, пусни водата, измий си лицето, а още по-добре си вземи душ. Ще почувстваш невероятно облекчение и се надявам да пишеш тук  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт