за едно дете, което не знае къде ще спи следвашата нощ

  • 3 961
  • 53
  •   1
Отговори
здравейте, пиша за първи път в този форум.  В квартала ни се мотае 30-годишен пияница с 8-годишна дъщеричка. Живеели са на квартира в съседен блок, но собствениците са го обявили за продажба и оттогава той и детето живеят където намерят. Детето е спяло при пияници, в трафопост допреди два месеца, когато семейството на моя приятелка случайно разбира и я приютява. Бащата им обещава, че до 2 седмици ще си намери квартира и ще прибере детето при себе си, но все още спи в един от незаконните гаражи пред блока. Твърди, че като чуят, че има дете, хората не му давали квартира.  Бащата е в пробация и всеки ден трябва да се подписва в някакво Районно. Миналата седмица предложихме на Захари (бащата0 да заведем детето с нас на море, за да може той през това време да осигури дом за двамата. седмица преди да заминем съпругът ми и бащата на моята приятелка го убеждаваха да се обърне към Агенция за закрила на детето за помощ, но той категорично отказа. Докато бяхме на морето предложих на Надето (детето) да я запишем на лятна занималня, докато започне учебната година и тя страшно се зарадва. като се върнахме и предложихме на бащата да си разделим поравно таксата за занималнята, веднага я отхвърли - щял да води Надя с него на работа по строежите. Успях да намеря телефона на майката, която работи и живее в нощен клуб и за моя изненада тя се съгласида плати половината. каза , 4е ще изпрати парите по такси. когато казах на Захари, че майката е съгласна, той направо побесня, защото сега тя щяла да даде парите за занималня, а нямало да ги даде на него за квартира. Доколкото знам от Надето, преди няколко седмици майката е изпратила пари на бащата за квартира, но парите явно отдавна са изпити. Както и да е, детето отиде на занималня само един ден, каза, че много и е харесало, какичката била много добра, децата също. същата вечер Захари ни сервира новината, че за детето пак няма квартира и поиска тя да остане още 2 месеца при нас , докато си намери, но му отказахме, защото не се знае такъв човек дали няма да му хрумне да ни обвини в някакъв тормоз над детето. Как си търси квартира не знам, но всеки ден е пред магазина при отрепките и пие с тях. Съпругът ми се вбеси, дръпна му една лекция, че е безотговорен и му каза, че иска на следващия ден  детето пак да отиде на занималня и  че ако Захари не ни я доведе, за да я закараме, веднага ще подадем сигнал в Агенцията. Той я повлече към някакъв строеж срещу ХИТ в Младост.  От вчера следобед не съм  виждала и чувала Надето. Е, днес подадохме сигнал. Социалната работничка ни обясни, че най-рано след 2 дни ще има някакъв резултат, само че за мен това е ужасно много време, а и  идват 2 почивни дни и социалните не работят тогава. Днес се връщам от работа и виждам Захари пак пред магазина да си пие, а детето го няма никъде. казал на наши съседи, че я е оставил 'при едни хора'. Много ви моля за съвет има ли някаква възможност по-бързо да се развият нещата, защото  Надя в момента е в неизвестност за мен и органите и се притеснявам какви са тия хора, при които за пореден път я е оставил баща й,  къде спи , храни ли се,  добре ли е. 

# 1
  • Мнения: 2 414
Много се радвам,че има такива хора като вас с мъжа ви. Hug
Честно казано,единственото,което ми идва наум в момента е да отидете директно в полицията-дано се отнесат сериозно към случая.
Искрено се надявам всичко да се оправи. Praynig

# 2
ами социалната работничка ни каза, че този сигнал, който подаваме писмено, отива първо в полицията, ноимам чувството, че ужасно бавно се движат нещата. ами акобеше зима? ако детето спеее навън, пак ли 2 дни 6те се 4ака, 4е тя 6те замръзне дотогава... просто 2 дни са ужасно много за реакция, ням,а ли по-бърз на4ин???

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
 Cry Не вярвайте на бащата. Хора с алкохолни проблеми са непроменими.
преди 10 години чичо ми успя да осинови такова дете, но то живееше с баба си, която почина пред очите й в пощата. Майката бяха продали апартамента с новият си приятел, а лелята в Швеция не искаше и да знае за нея.
Използваха много връзки, за да я спасят...Първо беше настанена в Дом и след това или успяха да да вземат съгласие от майката или някаква далавера направиха да се води майката отказала се. Не знам точно, но по легален път беше много трудно.

# 4
  • видин
  • Мнения: 358
за такова дете осиновяване или отглеждане в приемно семейство, е много по-добре, отколкота при баща пияница.

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 4 146
 Бащата е в пробация и му е поверено дете?!
 Нищо смислено не мога да ти кажа. Ужас.
 Дали от Движението на Българските майки няма да са ти повече от полза? Ето в този подфорум. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316092.0

# 6
  • Мнения: 2 792
 Колкото и абсурдно да ти прозвучи, не разчитай единствено на сигнала, който си подала. Разпрати писаното тук в различни медии, няма друга сила, която да раздвижи институциите освен медийното разпространение на информацията.  Иначе попадаш в системата на прехвърляне на отговорности и срокове.

# 7
току що го копирах и там, мерси за съвета. има ли някой правно запознат с такива случаи сред вас?????

# 8
и това с медийното разгласяване си го мисля,съпругът ми работи в една от телевизиите, само 4е дали няма да да се прецака така работата на социалните, ако изоб6то имам отговор до 2 дни, днес е ве4е петък, после - събота и неделя, стават 4 ве4ери. социалната каза, 4е вчера (четвъртък сутринта) нищо о6те не могат да направят, но днес ве4е 6те ги задвижат. нещо не можах да разбера за6то веднага не започнат да действат - това си е цял работен ден!!!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 171
zoko, за съжаление по мое мнение социалните са последните, които ги касаят такива деца- мотаят се до дупка  Confused. Отивай в полицията, притиснете бащата да каже къде е  и после вече действайте така, че да знаете къде е детето- с вас, или в специализирано заведение.
Радвам се, че има хора като вас!
Дано намерите детенцето!

# 10
  • Мнения: 4 629
И според мен трябва да се обърнеш към медийте. Дано бързо да намерите Надето и тя да е добре  Praynig

# 11
  • Мнения: 1 770
Координацията между социални и полиция не е достатъчно добра. Алармирайте полицията. Включете медиите. Така ще се задействат нещата по-бързо. Иначе нещата ще се движат бавно и заспало. Отпускарски сезон е, още по-зле.

# 12
  • Мнения: 656
 Thinking
Има ли сила, която да задължи бащата да се грижи за детето? А майката?
Каква всъщност е вашата цел - детето да отиде в дом?
Мислите ли, че тази история ще накара бащата да спре да пие? Той има нужда от детето за да има повече пари за алкохол - дотогава ще се държи за него като удавник за сламка.

# 13
  • Мнения: 139
Защо не се опитате да поговорите с майката на детето? Тя хич ли не се интересува какво му се случва? Направо съм потресена. Поне да се откаже от родителските си права, за да може да бъде осиновено, или поне настанено в специализирано заведение, където поне ще има покрив над главата си, ако не нещо повече. А иначе за момента - наистина се обърнете към медиите, те евентуално биха помогнали, а колкото до социалните - пази Боже.

# 14
  • Мнения: 4 965
А според мен е трябвало още в началото да се обърнете към социалните и да настанят детето в дом или в приемно семейство. Навсякъде другаде е по-добре, отколкото на улицата и сред пияниците. Че "бащата" може и да продаде детето някъде (по-лоши неща не ми се мислят). Виждали ли сте отново детето? Защо не се обърнете към полицията, щом се съмнявате, че има нещо нередно в изчезването му?
А защо не пробваш да се свържеш с пробационния му инспектор? newsm78
Всъщност, не обещавам нищо, но ще звънна в Пробацията и ако науча нещо, ще пиша...

Общи условия

Активация на акаунт