Моля, дайте идеи за плънка за палачинки!

  • 21 503
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 679
Скоро малката ще има рожден ден и ми се ще да изненадам гостите с нещо вкусно. Смятам храната да бъде във вид на плата, от които всеки да си взема каквото иска. Ще ми се да има и палачинки, но нещо ми липсват идейки за плънката... Моля, помогнете...  newsm78 Предпочитам да бъдат солени, не сладки, но ще се радвам на всякакви идеи...

# 1
  • Мнения: 1 731
Сместа е като за руска салата.Като можеш да махнеш картофите ,да не стане прекалено засищащо. Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 311
Тези панирани палачинки са супер: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274478.msg6778928;topicseen#msg6778928

А някой беше предложил и навити палачинки с плънка и после нарязани на колелца и наредени в чиния или купа като топка или нещо такова, но не мога да намеря рецептата

# 3
  • Мнения: 5 001
*Пилешко сварено месо,кис.краставички,топено сирене,гъби(сварени)
*Шунка,настъргано сварено яйце,кис.краставичка,кашкавал,майонеза
*салата "Снежанка"
*извара,печена чушка(нарязана дребно или смляна),скилидка чесън,заквасена сметана
......Мога и още да изброявам....

Може и да се направи палачинкова торта,да се нареже на парчета и всеки да си слага.....

# 4
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Най добре е според мен да направиш палачинкова торта PeaceРежеш на парчета,и сервираш PeaceИначе плънки са ти дали предостатъчно Wink
Сладките ,аз или ги мажа с течен шоколад,или мед и орехи,или разбивам сладк.сметана и добавям 1 малко бурк.сладко от ягоди и доразбивам с пасатора.Става много вкусно Wink

# 5
  • Мнения: 679
Благодаря за идеите! Simple Smile Между другото, преди да пусна темата се двоумях между пилешко с майонеза и кисели краставички и палачинкова торта, но досега не съм правила и се чудех. (Обикновено приготвям сладки палачинки.) Според вас как ще бъде по-добре: пилешкото и краставичките на лентички или на малки кубчета?

Относно нарязаните палачинки, виждала съм такива в сайтове за кетъринг, но не е посочена плънката (естествено). Според мен трябва да е някква, която да ги слепва, за да не се отварят, все пак са на парчета...  newsm78 Или пък всяко парченце да се боцне с клечка за зъби? Мислите ли, че ще изглежда добре? Ако все пак имате подходящи плънки за такива (нарязани палачинки), моля споделете.

Идеи за палачинкова торта? Мога да импровизирам, но ми се ще да чуя изпитана рецепта...

Благодаря предварително!   bouquet

# 6
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
за палачинковата торта....толкова може да се импровизира,че няма накъде......примерно:ред -майонеза със стъргани варени яйца,ред-лютеница със трошено сирене,ред-салам,ред лютеница със стърган кашкавал,ред-майонеза с кис.краставички... иииии още и още много комбинации,просто това се сещам в процес на писане,но разбира се има още какво да се измисли Hug
Ако си мислиш да правиш на рулца с плънка е най добри да ги вържеш с дръжка от магданоз на пандела,отколкото с клечка за зъби Wink

# 7
  • Мнения: 580
Тази сутрин Иван Звездев направи солена торта с палачинки ,изглеждаще ужасно апетитна ,но не записах рецептата ,ако някоя мама кулинарка я знае ,моля да сподели  Praynig

# 8
  • Мнения: 5 001
Опитвала съм доста видове палачинкови торти с различен пълнеж.За нашият вкус най-сполучлива е тази.

Плънката е от шунка на ситни кубчета(придава приятен пушен вкус),настъргани варени яйца,кисели краставички,кашкавал нарязан на ситни кубчета и майонеза+заквасена сметана,малко млян черен пипер.
 След като се нареди тортата се намазва отвсякъде с майонеза и се наръсва с настърган кашкавал(хем е красива,хем не изсъхва).Става една рошава  Crazy и вкуса е балансиран(няма съставки,които да преобладават като вкус)....Върви с всякакво питие(водка,ракия,бяло вино...)

Последна редакция: пт, 08 авг 2008, 12:45 от TheNMaster

# 9
  • Мнения: 444
Малко по- дебели палачинки в по-голям тиган с различна плънка , нарязани на колелца  Peace
Плънка с крема сирене и различни подправки е подходящо за рязане !

# 10
  • Мнения: 679
Благодаря за идеите, момичета!  Hug До рождения ден има още две седмици, но аз отсега се чудя. Не мога да избера на какво да се спра, торта или палачинки.  Laughing Дано дотогава го измисля...  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 364
Можеш да сложиш също кьопало ,сирене различни видове салати и каквото ти хрумне още много готин начин за завиване слагаш плънката по средата и дигаш краищата да стане като чувалче и връзваш с цветна панделка Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 3 789
За солена плънка най-често смесвам крема сирене с броколи (намачкани или пасирани) или спанак
Можеш да направиш също така пил. месо - на ситно или смляно с крема сирене, извара или гъста сметана и разл. подправки

# 13
  • Мнения: 774
Палачинки със задушен спанак, пресован чесън и пармезан.

# 14
  • Мнения: 364
Опитвала съм доста видове палачинкови торти с различен пълнеж.За нашият вкус най-сполучлива е тази.

Плънката е от шунка на ситни кубчета(придава приятен пушен вкус),настъргани варени яйца,кисели краставички,кашкавал нарязан на ситни кубчета и майонеза+заквасена сметана,малко млян черен пипер.
 След като се нареди тортата се намазва отвсякъде с майонеза и се наръсва с настърган кашкавал(хем е красива,хем не изсъхва).Става една рошава  Crazy и вкуса е балансиран(няма съставки,които да преобладават като вкус)....Върви с всякакво питие(водка,ракия,бяло вино...)


Солена торта "Бон Апети №6"
Гост: Христо Груев
8/8/2008
 
 


Списък на необходимите продукти:

за палачинките:
5 яйца
350 мл прясно мляко
20 мл олио
200 г брашно
1 с. л. кисело мляко
краве масло за намазване

за картофената основа:
1 пакет картофено пюре (120 г)
400 мл готварска сметана
50 г маслини
1 кубче гъбен бульон
1 с. л. олио с вкус на чубрица
1 с. л. чили олио
1 ч. л. майорана
1 ч. л. сминдух
1/2 ч. л. сол

за плънката:
250 г гъбена салата с майонеза
250 г руска салата
200 г шунка

за украсата:
1 краставица
1 домат
копър


Начин на приготвяне:


 1. Яйцата се разбиват с помощта на миксер, като постепенно се добавя олиото.
 
 
 2. Прибавят се последователно киселото мляко, прясното мляко и брашното. Готовата смес се прецежда през цедка.
 
 
 3. Палачинките се изпичат в предварително намаслен тиган, след което се намазват с масло.
 
 
 4. Гъбеният бульон се разтваря в 400 мл вода. Добавят се майораната, сминдухът, двата вида олио, маслините и солта.
 
 
 5. Готварската сметана се сипва в кипналия бульон. Слага се сухото картофено пюре и сместа се бърка до сгъстяване.
 
 
 6. Дъното на форма за торта се покрива с една палачинка и върху нея се сипва картофено пюре.
 
 
 7. Отгоре се поставя палачинка, намазва се с картофено пюре и руска салата и отново се покрива с палачинка.
 
 
 8. Сипват се пюре и руска салата и върху тях се подреждат парчетата шунка. Процедурата се повтаря, като след всеки ред пюре се разстила вид плънка.
 
 
 9. Последната палачинка се намазва с руска салата и тортата се поставя в хладилник за час и половина.
 
 
 10. Поднася се намазана с гъбена салата и украсена с резени домат, стръкове копър и резени краставица
 
 
 

Общи условия

Активация на акаунт