упойка при секцио

  • 4 269
  • 81
  •   1
Отговори
Моля мамите раждали със секцио да кажат с каква упойка са раждали и от коя са доволни или недоволни Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 4 586
Аз раждах със спинална и нямам оплаквания от нея. Понесох я добре без никакви странични реакции от сорта на главоболие, треперене и т.н. Ако трябва да пак да избирам, пак на нея бих се спряла. Peace

# 2
  • на дъното
  • Мнения: 1 542
Аз съм раждала с пълна упойка и съм доволна.Въпрос на психическа нагласа е.Единствения недостатък при нея е че не можеш да си видиш веднага бебето и след операцията се чувстваш сякаш ти се спи много,но минава бързо.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Преди да кажа за себе си да уточня, че видът на упойката се решава от анестезиолога и гинеколога, а не по желание.
Има изисквания и случаи, в които не може да се ползва едната от двете упойки, използвани при секцио, а именно пълна и спинална - например много високо тегло на майката - тогава се използва предимно пълна.

А иначе аз раждах с пълна упойка. Така прецени лекарката ми, което съвпадна и с моето желание. Не съм почитател на спиналните упойки. Не съм имала проблем с излизането от упойка, треперих, но това е нормално. Нямах главоболие, нито гадене.

# 4
  • Canada
  • Мнения: 649
Аз бях с пълна упойка и пак бих искала да е такава. Избрах пълна, защото се притеснявах че иначе ще виждам инструменти, че чувам коментари на екипа и т.н. Да, след като се събудиш си замаяна, но според мен всичко е индивидуално - аз се разбудих сравнително лесно и не съм имала никакви проблеми от упойката.
На мен ми предоставиха право на избор за упойката.

# 5
  • Мнения: 3 268
nana77 е права.Това се решава от анестезиолога.Аз раждах със спинална и нямаше проблем.

# 6
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Раждах с пълна упойка , много съм доволна , че бях с нея , нямах никакво главоболие , чувствах се много добре Peace

# 7
  • България
  • Мнения: 105
Аз раждах с пълна упойка.След нея се чувствах добре-нямах главоболие,не ме тресеше,не съм повръщала и т.н.

# 8
  • Мнения: 1 080
С пълна упойка - много съм доволна, нямах чувството, че се връщам от оня свят, както беше преди години с друга операция с пълна упойка!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
С пълна упойка - много съм доволна, нямах чувството, че се връщам от оня свят, както беше преди години с друга операция с пълна упойка!!!

Да, това е така, защото последните години упойките, които се ползват са все пак доста по-нови и съответно по-добри. Аз също имам операция с пълна упойка през 1995 година, тогава нещата бяха по друг начин.

# 10
  • Мнения: 2 111
С пълна упойка - много съм доволна, нямах чувството, че се връщам от оня свят, както беше преди години с друга операция с пълна упойка!!!
Моето секцио беше по спешност,затова бях с пълна упойка,нямаше време за друга.Нямах никакви неразположения след това.

# 11
  • Мнения: 4 496
Раждах трите пъти с пълна упойка. Предложиха ми спинална, но не можех да си представя да съм будна, а да не мога да мръдна. И да чувам всичко. ooooh!

# 12
  • Мнения: 13
Аз си избрах упойката и двата пъти-понеже съм страхливка-пълна.При първото секцио след като ме събудиха виждах само силуети и много ме дразнеше гърлото,дори пиех стрепсилс.Втория път обаче се събудих без никакви проблеми и се чувствах много добре.Треперила съм от студ,но това е нормална реакция,бързо минава.

# 13
  • Мнения: 4 335
Раждах с пълна упойка , много съм доволна , че бях с нея , нямах никакво главоболие , чувствах се много добре Peace
И аз така,избора си беше мои Peace

# 14
  • Мнения: 417
Аз бях с епидурална упойка,но ако пак раждам ще си избера пълната.Нямах никакъв проблем с упойката по принцип,но беше ужасно по време на операцията,защото усещаш всичко без болка разбира се. Иначе след това се чувствах много добре,нямах главоболие,нито ми беше лошо.

Общи условия

Активация на акаунт